Naujienų srautas

Sportas2017.06.06 11:02

Lietuviai iškovojo sidabrą Šiaurės šalių suaugusiųjų fechtavimo čempionate

LRT.lt 2017.06.06 11:02

Praėjusį savaitgalį Malmėje (Švedija) vyko atviras tarptautinis Šiaurės Šalių suaugusiųjų fechtavimo čempionatas, pritraukęs daugiau nei 200 sportininkų iš daugybės Europos šalių ir net Meksikos. Lietuvą atstovavo 10 sportininkų, o keturios sportininkės pasipuošė sidabro medaliais, rašoma Lietuvos fechtavimo federacijos pranešime spaudai.

Pirmąją dieną vyko vyrų ir moterų asmeninės varžybos. Vyrų grupėje geriausiai sekėsi Javgenijui Stalmakovui ir Edgarui Dvariškiui, kurie atitinkamai užėmė aukštas, 12 ir 13 vietas. Tomas Krasikovas iškovojo 18 vietą, Viktoras Salėtis – 37 vietą, o Justinas Katkus 113 vietą iš 146 dalyvių. Moterų grupėje geriausiai sekėsi Viktei Ažukaitei (10 vieta) ir Akvilei Katkovaitei (14 vieta), kurias dėl patekimo į geriausiųjų 8 sustabdė Švedijos fechtuotojos. Paulina Bajorūnaitė ir Agnė Švelnienė, neperžengė šešioliktuko barjero ir atitinkamai užėmė 19 ir 26 vietas. Rūta Latinytė nusileido Švedijos fechtuotojai ir nepateko į 32. Iš viso dalyvavo 64 fechtuotojos.

Antrąją dieną vyko vyrų ir moterų komandinės varžybos. Vyrų grupėje dalyvavo net 32 komandos. Bendra Lietuvos ir Norvegijos komanda (E. Dvariškis, T. Krasikovas, Sivas Eeg, A. Tumidajewicz) buvo sustabdyta tik dėl patekimo į pusfinalį ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą 7 vietą. Gintarinės špagos fechtuotojų komanda (J. Stalmakovas, V. Salėtis, J. Katkus) nepateko į geriausiųjų komandų aštuntfinalį ir galutinėje įskaitoje užėmė 12 vietą. Moterų grupėje puikiai sekėsi „Gaja-Dvikova“ komandai (V. Ažukaitė, A. Švelnienė, A. Katkovaitė, P. Bajorūnaitė), kurios iki pat finalo keliavo be pralaimėjimų. Tačiau, atkaklioje finalinėje kovoje Lietuvos komanda nusileido Švedijos fechtuotojų komandai ir iškovojo sidabro medalius. Lietuvos moterų komandai tokį rezultatą pasiekti pavyko antrą kartą, sidabras buvo laimėtas ir 2015 m. vykusiose varžybose.

Šiaurės šalių čempionatas buvo kontrolinės varžybos prieš startą Europos čempionate, į kurį Lietuvos fechtuotojų delegacija (V. Ažukaitė, P. Bajorūnaitė, A. Katkovaitė, E. Dvariškis, T. Krasikovas, Tomas Makarovas ir Vaidas Petraitis) išvyksta jau kitą savaitę.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi