Sportas

2017.06.03 20:27

Alytus tapo Lietuvos sporto sostine

Dzūkijos sostinėje vykę Olimpinės dienos renginiai pritraukė ne tik miestelėnus, bet ir ryškiausias Lietuvos sporto žvaigždes. Tituluoti atletai tradiciškai šventę pradėjo Olimpinės dienos deglo nešimo estafete.

Dviratininkė Simona Krupeckaitė bei maratonininkės Dianos Lobačevskės ir irkluotojo Mindaugo Griškonio šeima į renginį atvyko su savo atžalomis, kurioms meilė sportui skiepijama nuo pat mažų dienų.

„Mums tai – didelė šventė, mūsų mažajai – kaip mini olimpiada. Mums buvo labai didelė garbė nešti tą fakelą su ugnimi“, – sakė M. Griškonis ir D. Lobačevskė.

Alytuje įsikūrusiame laisvalaikio ir sporto miestelyje įvairiausias, galbūt net nematytas, sporto šakas galėjo išbandyti visi norintieji. Centrinėje aikštėje – masinė mankšta, čia pat – atviri parodomieji turnyrai. Veiklos netrūko ir mažiems, ir dideliems.   

„Mes džiaugiamės tuo, kad Olimpinė diena keliauja per Lietuvą. ir jeigu prieš trejus metus Kaune dar šiek tiek nerimavome, ar mažesni miestai norės imti tokį didelį renginį, dabar mes matome, kad nori, džiaugiasi, kad miestelėnai plūsta į aikštę, į parką“, – džiaugėsi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Tarp masiškiausių vaikų bėgimo varžybos, taip pat lietuviškos olimpinės mylios bei 5 ir 10 kilometrų varžybos.

„Tai toks pasiruošimas kiekvienais metais prieš olimpines žaidynes, gal motyvuoti žmones, sportuoti, domėtis, tai Olimpinė diena įprasmina savybes ir vertybes“, – kalbėjo maratonininkė, alytiškė Vaida Žūsinaitė.

Kitąmet Olimpinė diena persikels į Panevėžį.