Sportas

2017.06.02 16:25

„Neptūnas“ pristatė Vakarų Lietuvos krepšinio vystymo viziją

BNS 2017.06.02 16:25

Pastaruoju metu pakilimą išgyvenančio Klaipėdos „Neptūno“ klubo vadovybė, siekdama užtikrinti veiklos tęstinumą, nutarė imtis konkrečių darbų ir vystyti krepšinį Vakarų Lietuvos regione.

„Buvusieji klubo vadovai ir valdybos nariai apie krepšinio piramidės sukūrimą kalbėjo ne kartą, tačiau konkrečių veiksmų kažkodėl imtasi taip ir nebuvo. Labai džiaugiuosi, kad lengvai radome sąlyčio taškų su visomis suinteresuotomis pusėmis – Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubu, „Neptūno“ valdybos ir miesto savivaldybės vadovais“, – pristatydamas Vakarų Lietuvos krepšinio vystymo viziją kalbėjo „Neptūno“ direktorius Algimantas Ercius.

Su oficialia klubo svetaine bendravę „Neptūno“ valdybos pirmininkas Vytautas Lygnugaris, „Nafta-Uni-Akvaservis“ vadovas Dainius Vaitelis ir V. Knašiaus mokyklos direktorius Alfredas Kaniava džiaugėsi uostamiestyje kuriama krepšinio piramide ir vylėsi, kad netolimoje ateityje reprezentacinės miesto komandos marškinėlius apsivilks dar daugiau perspektyvių šio krašto talentų.

– Kaip vertinate prasidedančius pokyčius? Kokie laukia pirmieji darbai?

V. Lygnugaris: iki šiol buvo tam tikri subjektyvūs trukdžiai, kurie neleido šiai piramidei atsirasti ir funkcionuoti. Su naująja klubo vadovybe ir miesto savivaldybe esame sutarę, kad „Neptūnas“ turi augintis pamainą ir suteikti kuo geresnes sąlygas perspektyviausiems Vakarų Lietuvos krepšininkams tobulėti ir žaisti būtent čia. Ženkliai artimiau bendradarbiausime su V. Knašiaus mokykla bei NKL žaidžiančiu Klaipėdos klubu. Sieksime, kad Regionų krepšinio lygoje (RKL) B divizione žaistų minėtos mokyklos auklėtiniai, o komanda vadintųsi „Neptūnas-VKKM“.

Su naująja klubo vadovybe ir miesto savivaldybe esame sutarę, kad „Neptūnas“ turi augintis pamainą ir suteikti kuo geresnes sąlygas perspektyviausiems Vakarų Lietuvos krepšininkams tobulėti ir žaisti būtent čia.

NKL pirmenybėse puikiausiai žaidžia „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubas, kuris praėjusį sezoną pateko į finalą ir tik septintose serijos rungtynėse pripažino priešininkų pranašumą. Dar reikia susiderėti dėl tam tikrų detalių, bet yra minčių pakeisti klubo pavadinimą. Tai būtų tikrieji „Neptūno“ dubleriai. Tokiu atveju, „Neptūnas–VKKM“ gretose geriausiai pasirodę vaikinai galėtų kilti į NKL, o iš ten – į pagrindinę vyrų komandą. Tokia yra vizija ir jai pritaria Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

D. Vaitelis: labai malonu, kad radome bendrą kalbą. Mūsų klubas tikrai noriai bendradarbiaus su V. Knašiaus mokykla. Suteiksime visas sąlygas perspektyviausiems žaidėjams atsiskleisti NKL čempionate. Mūsų komanda yra viena iš lyderiaujančių, todėl jaunieji krepšininkai pasisems puikios patirties ir ugdys nugalėtojų mentalitetą. Mums į LKL eiti tikrai nereikia, mes turime savo uždavinių ir jų tikslingai sieksime.

A. Kaniava: mokykloje buvo aiškiai jaučiama problema – kaip perspektyviausiems mūsų vaikinams patekti į NKL. Tarpinė grandis yra RKL, tačiau Klaipėdos miestas šioje lygoje savo komandą turėjo ne visada. Yra LCC tarptautinio universiteto komanda, bet ją sudaro šios aukštosios mokyklos studentai. Tiesa, universiteto treneris Marius Tamolis, kuris yra ir mūsų mokyklos treneris, suteikia galimybę keliems perspektyviems mūsų mokyklos auklėtiniams žaisti ir treniruotis kartu su LCC krepšinio komanda.

RKL čempionate uostamiesčio garbę savo laiku yra gynę Mindaugas Girdžiūnas, Mindaugas Kačinas, Artūras Gudaitis, Arnas Butkevičius, Laimonas Chatkevičus, Aidas Einikis, Arūnas Mikalauskas ir kt. Tačiau yra dar didesnis būrys jaunų žaidėjų, kurie dėl susiklosčiusios situacijos išvyko iš Klaipėdos. Dabar bus glaudus bendradarbiavimas, viena sistema, laipsniškas kilimas.

– „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis yra taikliai pastebėjęs: „Pažiūrėkite, kas mes esame. Turime 3 amerikiečius, o visi kiti žaidėjai yra kilę iš Klaipėdos krašto. Tai – unikali komanda.“

V. Lygnugaris: taip, visuomet smagu, kai regiono garbę gina vietiniai žaidėjai. Tačiau gyvenimas margas, žmonės turi planų ir jie turi teisę išvažiuoti kitur. Mūsų siekis yra sudaryti kuo įmanoma geresnes sąlygas sportuoti namuose, kad išvažiuoti į svečius kraštus nebūtų būtinybės.

„Neptūno“ planai – ambicingi. Norime žaisti geriausiuose turnyruose ir kovoti dėl prizinių vietų LKL čempionate. Norime, kad vietinis ar iš kitur atvykęs žaidėjas galėtų su pasididžiavimu pasakyti, jog jis žaidžia ar žaidė „Neptūne“. Taip, kaip dabar žaidėjai didžiuojasi apsivilkę Kauno „Žalgirio“ marškinėlius.

„Neptūno“ planai – ambicingi. Norime žaisti geriausiuose turnyruose ir kovoti dėl prizinių vietų LKL čempionate. Norime, kad vietinis ar iš kitur atvykęs žaidėjas galėtų su pasididžiavimu pasakyti, jog jis žaidžia ar žaidė „Neptūne“.

D. Vaitelis: visada smagu, kai užimi aukštą vietą su komanda, kurios branduolį sudaro regiono žaidėjai. Nemanau, kad nuo kito sezono remsimės vien jaunimu. Jaunimui reikia turėti iš ko mokytis, todėl turėsime ir labiau patyrusių žaidėjų. Taip pat keisis ir klubo pavadinimas, kuriame turėtų atsirasti žodis „Neptūnas“.

A. Kaniava: be abejo, tai unikalu. Galėčiau pridėti, kad man, kaip mokyklos direktoriui, būtų smagu, kad RKL komandai vadovautų V Knašiaus mokyklos treneris. Taip būtų suteikta motyvacija ne tik vaikams, bet ir karjeros galimybės treneriams. Labai norėtųsi, kad bent vienas mokyklos treneris dirbtų NKL komandos trenerių štabe, o patekti į vyrų komandą taip pat būtų įmanoma.

– Šiemet net dvi V. Knašiaus mokyklos vaikinų komandos savo amžiaus grupėse tapo MKL čempionėms. Kiek tai svarbu?

A. Kaniava: taip, mūsų septyniolikmečiai ir aštuoniolikmečiai šį sezoną tapo MKL čempionais. Gerai pasirodė ir kitos mokyklos komandos. Susumavus visus rezultatus, vaikinų reitinge V. Knašiaus mokykla užėmė pirmą vietą tarp visų šalies krepšinio mokyklų. Šis laimėjimas tikrai labai reikšmingas mokyklai, miestui ir visam regionui.

Kita vertus, mūsų pagrindinis tikslas nėra būti reitingų viršūnėje. Mes siekiame parengti krepšininkus „Neptūnui“ ir Lietuvos rinktinei. Dauguma aplinkinių miestų moksleivių iš Palangos, Šilutės, Gargždų, Plungės, Kretingos ar Mažeikių išvyksta į Vilnių ar Kauną. Norime įrodyti, kad Klaipėda gali tapti visos Žemaitijos regiono sporto centru.