Naujienų srautas

Sportas2017.06.01 15:48

LLAF taurės varžybų intriga: ką parodys A. Gudžius?

LRT.lt 2017.06.01 15:48

Penktadienį ir šeštadienį Kaune vyks tradicinės Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos. Nors S. Dariaus ir S. Girėno stadione nepasirodys traumą besigydanti šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, jėgas išbandyti planuoja dauguma ryškiausių šalies lengvaatlečių, skelbia LLAF.

Intrigą kels disko metimo rungtis: įspūdingus rezultatus šiemet demonstruojantis Andrius Gudžius šį sezoną jau dalyvavo šešiose varžybose. Tarp dešimties geriausių metų rezultatų pasaulyje patenka net trys lietuvio metimai, o pats sportininkas sezono lyderių sąraše užima trečią vietą.

„Gerai vertinu sezono pradžią. Čia yra juodo darbo pasekmė, turi taip būti. Sportinės formos piko dar net nepasiekiau, nėra kosminių rezultatų. Ar aš mėtysiu treniruotėse, ar mėtysiu varžybose – nėra skirtumo, tiesiog dalyvaujame ir žiūrime, kiek lekia“, – solidžiais metimais nesistebėjo A. Gudžius.

Sportininkas šį pavasarį pirmą kartą karjeroje diską numetė už 67 metrų ribos: Birštono kurorto metimų taurės varžybose įrankis nuskriejo 67,62 m, o Kauno metimų pirmenybėse – 67,38 m.

LLAF taurės varžybose trijose rungtyse – ieties metime, rutulio stūmime ir 200 m bėgime – dalyvaus Atėnų ir Londono olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė, 100 m bėgs greičiausias Lietuvos žmogus Rytis Sakalauskas, sėkmingo žiemos sezono rezultatus bandys pranokti Europos čempionato dalyvės Giedrė Kupstytė (rutulio stūmimas) bei Eva Misiūnaitė (400 m).

400 m bėgs ir olimpietė Eglė Balčiūnaitė: Šveicarijoje besitreniruojanti lengvaatletė sezoną pradėjo pasiekdama savo antrą geriausią 800 m rezultatą per dvejus metus (2 min. 3,37 sek.) bei antrą pasaulio sezono rezultatą netradicinėje 600 m rungtyje (1 min. 28,16 sek.).

„600 m rezultatas parodė, kad galiu bėgti greitai, o 800 m bėgimas pridėjo dar daugiau pasitikėjimo ir motyvacijos. Šie startai tikrai nustebino ir patvirtino, kad ne veltui tiek sunkiai dirbau, kovojau ir tikėjau, kad traumos yra laikinos“, – džiaugėsi E. Balčiūnaitė.

A. Pliadžio nuotr.

Būtent dėl traumų 2010-aisiais asmeninį 800 m bei šalies uždarų patalpų 400 m rungties rekordus pasiekusi bėgikė pastaraisiais metais nuolat buvo priversta daryti pertraukas karjeroje.

„Turiu pripažinti, kad dabar kaip niekada anksčiau jaučiu save, mėgaujuosi lengvąja atletika, treniruotėmis ir varžybomis bei esu kur kas stipresnė tiek psichologiškai, tiek fiziškai“, – naujus rekordus pasiekti vylėsi E.Balčiūnaitė.

LLAF taurės varžybų svarbą didina tai, kad po jų bus sudaryta birželio 24-25 dienomis Tel Avive (Izraelis) vyksiančių Europos komandinio čempionato antros lygos varžybose dalyvausianti šalies rinktinė.

Federacijos taurės varžybų pradžia penktadienį – 15 val., šeštadienį – 10:45 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi