Sportas

2015.09.08 13:45

„Žalgiris“ pasiruošęs permainoms – išsaugoti lyderių nesitiki, burs jauną komandą

Asta Žukaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Sulaužytos sutarčių sąlygos Kauno „Žalgirio“ žaidėjams suteikė galimybę po sezono palikti komandą. Ar jie taip pasielgs? Klubo direktorius Paulius Motiejūnas nepuoselėja vilčių, kad pavyks išlaikyti ekipos branduolį. LKL čempionai vers naują puslapį.

Sulaužytos sutarčių sąlygos Kauno „Žalgirio“ žaidėjams suteikė galimybę po sezono palikti komandą. Ar jie taip pasielgs? Klubo direktorius Paulius Motiejūnas nepuoselėja vilčių, kad pavyks išlaikyti ekipos branduolį. LKL čempionai vers naują puslapį.

Sugrįžę po kelių dienų poilsio naujieji Lietuvos čempionai sutelks jėgas paskutiniam sezono mūšiui VTB Jungtinėje lygoje.

Lieka vis mažiau laiko iki tos akimirkos, kai žalgiriečiai atsisveikins su savo gerbėjais iki rudens. Žvelgiant į kito sezono perspektyvas, kyla daugybė klausimų – kokį „Žalgirį“ matysime rudenį?

Sužeisto laivo kapitonu tapęs P. Motiejūnas neslepia, kad „Žalgirį“ turi teisę palikti visi krepšininkai.

„Sutarčių sąlygos buvo sulaužytas, todėl teisiškai kiekvienas galės elgtis pagal savo norą. Esame realistai – po šio sezono „Žalgirį“ gali palikti ir visi žaidėjai“, – 15min.lt teigė P. Motiejūnas.

Neturi, ką pasiūlyti

Vladimiro Romanovo suburta „Žalgirio“ komanda sezoną pasitiko su galinga komplektacija ir dideliais lūkesčiais. Bet į praeitį nebesigręžkime. Buvusio komandos savininko nebėra, o pažvelgus į sąrašą žaidėjų, kuriems po šio sezono baigiasi kontraktai, susidaro įspūdis, jog buvo mąstoma apie trumpalaikes, bet ne ilgalaikes perspektyvas.

Sutartys baigia galioti 9 krepšininkams – Rimantui Kaukėnui, Pauliui Jankūnui, Tadui Klimavičiui, Vyteniui Lipkevičiui ir visiems penkiems legionieriams – Marko Popovičiui, Oliveriui Lafayette`ui, Mario Delašui, Jeffui Foote`ui ir Donnie McGrathui.

Dar metus „Žalgiryje“ turėtų pasilikti Mindaugas Kuzminskas, broliai Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai, Robertas Javtokas ir Adas Juškevičius.

P. Motiejūno nuomone, komandos lyderiai veikiausiai pasinaudos galimybe išvykti į kitą komandą.

„Tie krepšininkai, kurie solidžiai rungtyniavo Eurolygoje, neabejotinai lauks pasiūlymų iš kitų klubų. Jie stebės vasaros rinką. Mes turime nedaug galimybių juos išlaikyti. Neturime, ką pasiūlyti. Vis dar esame skolingi žaidėjams ir taip gretai skolų neišmokėsime“, – bendraudamas su mūsų naujienų portalu pasakojo P. Motiejūnas.

„Žalgirio“ vadovybė jau dėlioja būsimo sezono gaires, tačiau su esamais žaidėjais derybų neveda. „Su krepšininkais pokalbiai dėl kito sezono dar nevyksta. Kas be ko, kalbėsimės. Spręsime dabartines problemas, kai kuriuos žaidėjus stengsimės pasilikti“, – tikino klubo direktorius.

Komanda iš perspektyvaus jaunimo?

Mindaugas Kuzminskas, broliai Lavrinovičiai, Rimantas Kaukėnas, Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas – tai žaidėjai, kuriuos išlaikyti bus sunkiausia ir tie, kuriems „Žalgiris“ išlieka skolingas milijonus.

Apie skolas žalgiriečiai nėra linkę kalbėti, tačiau 15min.lt žiniomis su kai kuriais krepšininkais nėra atsiskaityta ne tik už šį, bet ir už praėjusį sezoną.

Maža to, „Žalgirio“ žaidėjai nebuvo apdrausti, todėl traumas gavę P. Jankūnas ir T. Klimavičius negavo draudimo išmokų.

„Skoloms grąžinti gali prireikti ir 3–4 metų“, – atskleidė P. Motiejūnas.

Beveik nėra abejonių, kad komandoje neliks ir legionierių.

„Visiems penkiems baigiasi kontraktai. Marko Popovičiui taip pat. Šiai dienai negaliu numatyti kiek legionierių turėsime kitą sezoną, bet komanda turėtų tapti lietuviškesne“, – mano P. Motiejūnas.

„Žalgirio“ direktorius pripažįsta – galinga sudėtimi naująjį sezoną ekipa nenustebins. Vadovybė keis strategiją ir komandą komplektuos žvelgdama į ateitį: „Viską lems finansinė situacija, bet komanda bus sudaroma iš jaunimo. Komplektuosime sudėtį ne vienam, o trejiems, ketveriems metams. Auginsime perspektyvius žaidėjus.  Bet kuriuo atveju, sieksime, kad „Žalgiris“ būtų ambicinga komanda.“

Praėjusią vasarą komandos komplektacijos klausimus sprendė sporto direktorius Vitoldas Masalskis, generalinis direktorius Vitalijus Vasiliauskas, savininkas Vladimiras Romanovas ir treneris Joanas Plaza.

Šią vasarą šias pareigas perims P. Motiejūnas. Sprendimus priims ir treneris, tačiau dar nėra aišku, ar „Žalgiriui“ pavyks išlaikyti ispaną J. Plazą. „Norime, bet ne viskas priklauso nuo norų. Laukia sunki vasara“, – situaciją trumpai apibūdino klubo direktorius.

Žalgiriečiai pabėgti nenori

Žalgiriečiai puikiai supranta, kad apsisprendimas palikti legendinę Kauno krepšinio komandą, didžiąja dalimi priklausys nuo jų. Tik ar žaidėjai tikrai nori bėgti nuo skolų supančioto klubo? Anaiptol ne.

Paulius Jankūnas, Mindaugas Kuzminskas, Tadas Klimavičius, Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius kalbėdami su 15min.lt prasitarė norintys rungtyniauti Kaune.

„Šis sezonas buvo keistas, bet jis atnešė labai daug patirties. Esu labai dėkingas treneriui, kuris suteikė man šansą. Buvo daugybė emocijų, bet kur kas daugiau teigiamų. Dar nežinau, kur pakryps mano karjeros kelias, bet tikrai neatmetu galimybės, kad pasiliksiu Kaune“, – sakė M. Kuzminskas.

„Dabar labiausiai noriu išgyti ir pradėti visa jėga žaisti. Mano sutartis su „Žalgiriu“ baigiasi ir tikrai nežinau, kur žaisiu kitą sezoną. Ar norėčiau žaisti „Žalgiryje“? Tikrai taip. Juk čia Kaunas, čia mūsų namai“, – mintimis dalijosi P. Jankūnas.

„Prioritetą tikrai skirčiau „Žalgiriui“. Noriu žaisti šioje komandoje. Dar nesijaučiu pasiruošęs laimės ieškoti svetur. Turiu puikias galimybes tapti geresniu krepšininku  „Žalgiryje“. Mano sutartis galioja dar vieną sezoną, žiūrėsime kaip čia bus“, – teigė A. Juškevičius.

„Panikos dėl finansų komandoje tikrai nėra. Pasitikime naujuoju direktoriumi P. Motiejūnu. Kai bus sudarytas algų išmokėjimo tvarkaraštis, viskas po truputį susitvarkys“, – neabejoja „Žalgirio“ įžaidėjas.

„Niekas su manimi apie kitą sezoną dar nesikalbėjo. Mano sutartis šią vasarą baigsis. Kas be ko, norėčiau, kad situacija susiklostytų taip, jog aš likčiau šioje komandoje. Jau prabėgo 7 mėnesiai po operacijos, po truputį įgaunu formą, didinu krūvius“, – atskleidė T. Klimavičius.

Kiek kitokiomis nuotaikomis gyvena V. Lipkevičius: „Norėčiau likti „Žalgiryje“, tačiau tai priklausys nuo klubo sprendimo.“