Sportas

2017.05.28 11:57

Po triumfo skubiai į Paryžių išskubėjęs R. Berankis: burtai lėmė labai pajėgų priešininką

15min.lt 2017.05.28 11:57

Ričardas Berankis džiaugiasi geru sugrįžimu į teniso varžybas po sunkios traumos. Lietuvis triumfavo šeštadienį pasibaigusiame „Shymkent Challenger“ serijos turnyre ir išskubėjo į Paryžių, kur kitą savaitę pradės pasirodymą prestižiniame „Roland Garros“ turnyre. R. Berankis pirmame „Didžiojo kirčio“ turnyro etape kovos su italu Paolo Lorenzi.

„Burtai man lėmė tikrai labai pajėgų priešininką. Nesu žaidęs prieš jį turnyruose, tačiau kelis kartus kartu treniravomės. Labai stabilus tenisininkas, vienodai gerai žaidžiantis ir iš dešinės, ir iš kairės. Žinau, kad lengva nebus, tačiau tikrai esu pasirengęs kautis“, – doublefault.lt kalbėjo sportininkas.

R. Berankis Šymkento turnyro finale 6:3, 6:2 nugalėjo 220-ą pasaulio raketę Yannicką Hanfmanną. Už pergalę jam atiteko 80 reitingo taškų ir po šios pergalės R. Berankis ATP reitinge stipriai pašoks į viršų. Apytiksliai 56-iomis pozicijomis į 187-ą vietą.

„Žinoma, kad esu laimingas. Kada gi dar džiaugtis, jei ne dabar. Fiziškai taip pat jaučiuosi gerai. Suprantama, žaisti po ilgos pertraukos nėra lengva, tačiau svarbiausia, kad nejaučiu jokių operuotos kojos skausmų“, – doublefault.lt pasakojo tenisininkas.

R. Berankis niekada nebuvo didelis mėgėjas žaisti ant grunto dangos, tačiau sąlygos Šymkente galimai buvo kiek kitokios ir tai padėjo pasiekti penkias pergales iš eilės.

„Šymkente man prireikė šiek tiek laiko įsivažiuoti, priprasti prie sąlygų. Žaidėme ant grunto, tačiau ne gruntui skirtais kamuoliukais. Be to, Šymkentas yra pakilęs virš jūros lygio maždaug 600 metrų. Todėl kamuoliai lėkė tikrai labai gretai, – doublefault.lt kalbėjo R. Berankis. – Iš principo esu patenkintas savo žaidimu. Manau, kad jis gerėjo su kiekvienu maču. Puikiai suprantu, kad Šymkento „Challenger“ [turnyras], vertinant pagal dalyvių pavardes ir reitingus, nebuvo labai aukšto lygio turnyras, tačiau grįžimui po traumos jis man puikiai tiko.“

R. Berankis Paryžių turėtų pasiekti sekmadienio popietę. Jis iškart skubės surengti treniruotę prieš artėjantį „Roland Garros“ pirmo rato mačą su P. Lorenzi. 35-erų metų Italijos teniso veteranas ATP klasifikacijoje užima 34-ą vietą.