Sportas

2017.05.26 11:42

LKL finalo skaičiai: koks „Žalgiris“ įveikiamas „Lietkabeliui“

Donatas Urbonas, 15min.lt2017.05.26 11:42

Paskutinis penktadienis prieš LKL superfinalo seriją. Kauno „Žalgiris“ yra neabejotinas favoritas užsimauti aukso žiedus – jau 7 metus iš eilės. „Lietkabelio“ triumfas finale prilygtų didžiausiai amžiaus sensacijai Lietuvos krepšinio lygoje. Kas turi nutikti, kad stebuklas įvyktų?

Rezultatyvumas. „Court Side Newspaper“ duomenimis, „Lietkabelis“ negali tikėtis pergalės įmetęs mažiau nei 70 taškų. Panevėžiečiai šį sezoną pralaimėjo visas 7 LKL rungtynes, kuriose nepasiekė 70 taškų ribos.

Įtemptos pabaigos. Kauno „Žalgiris“ LKL nėra labai gerai pabaigas žaidžianti komanda. Žalgiriečiai šį sezoną turėjo 5 rungtynes, kurios baigėsi ne didesniu nei 5 skirtumu, ir laimėjo 3 iš jų (60 proc.).

Palyginimui, „Lietkabelis“ tokių mačų laimėjo 7 iš 9 (77,7 proc.) ir vienintelį žaistą pratęsimą. Tam įtakos gali turėti panevėžiečių branduolio amžius – pagrindiniams žaidėjams per 30-imt.

Tempas. Didesnė tikimybė nugalėti „Žalgirį“ – žaidžiant lėtesnį krepšinį. Per vienas rungtynes žalgiriečiai surengia vidutiniškai 68,8 atakų.

Du iš trijų pralaimėjimų kauniečiai patyrė surengę gerokai mažiau atakų (atitinkamai 61,2 ir 63,8), vieną – panašiai į vidurkį (68,4), o tik 1 iš 4 nesėkmių patyrė žaisdami didesniu nei įprasta tempu (70,8)

Tiesa, į akivaizdžiai lėtesnį žaidimą „Žalgirį“ sugebėjo įvelti ir nugalėti tik „Neptūnas“.

Gynyba. Daugiau esminių faktorių, siejančių „Žalgirio“ pralaimėjimus LKL, nėra.

Bet jeigu „Lietkabelis“ tikisi nugalėti žalgiriečius, turi žaisti Eurolygos lygio krepšinį. O Eurolygoje „Žalgiris“ nusvildavo dėl prasto puolimo/geros varžovų gynybos.

„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo 7 iš 8 rungtynių, kuriose nepelnė bent 69 taškų. LKL tokių mačų buvo tik du, bet abu juos žalgiriečiai laimėjo (su „Pieno žvaigždėmis“ ir „Prienais“).

Problema ta, kad „Lietkabelio“ gynybos reitingas LKL tėra penktas. „Lietkabelio“ gynyba žalgiriečiams kol kas leisdavo įmesti vid. 80,8 taško.

Bet jeigu panevėžiečiai sugebėtų arba apriboti „Žalgirio“ puolimą, arba bent jau sulaukti netaiklių metimų, šansai išaugtų. Remiantis „Court Side Newspaper“ statistika, Eurolygoje „Žalgiris“ pralaimėjo 9 iš 10 rungtynių, kai jų bendras dvitaškių, tritaškių ir baudų pataikymas nesiekė 54 proc.

Kritiškai svarbu sutelkti gynybą prie perimetro. 14 žalgiriečių pergalių Eurolygoje vienijo 45,4 proc. tritaškių pataikymas. LKL čempionus nugalėjusios Eurolygos komandos apribojo lietuvius jau tik iki 33,9 proc. tikslumo iš toli, o patys tolimus metimus metė 39 proc.

Tam, beje, „Lietkabelis“ irgi turi polinkį – yra antra taikliausia komanda LKL po „Žalgirio“.

Kliudyti komandinį žaidimą. „Žalgiris“ praėjusį sezoną Eurolygoje pavyzdingai dalijosi kamuoliu. Per 100 atakų žalgiriečiai išdalydavo vid. 19,1 rezultatyvaus perdavimo, o tai yra trečias geriausias rezultatas visoje Eurolygoje.

Kai tik vienų rungtynių 100 atakų rodiklis nesiekė 16,6 rezultatyvaus perdavimo, „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo visus 6 susitikimus.

Lenta. „Lietkabelis“ privalo lipti per galvas žalgiriečiams.

„Žalgiris“ 8 iš 10 Eurolygos rungtynių pralaimėjo tada, kai priešininkams leido gerai jaustis kauniečių baudos aikštelėje ir rinktis apie 30 procentų kamuolių po „Žalgirio“ krepšiu.

Tas pats kalbant ir apie „Žalgirio“ varžovus, kurie turi atsitverti žaliai baltus nuo krepšio. 5 iš 7 rungtynių Eurolygoje „Žalgiris“ pralaimėjo tada, kai puolime nesugriebė daugiau nei 29 procentų kamuolių.

Bloga naujiena – „Lietkabelis“ yra viena iš trijų prasčiausiai dėl kamuolių kovojančių LKL komandų.

Agresyvumas. Skambės banaliai, bet „Lietkabelis“ privalo būti agresyvesnis už „Žalgirį“ kiekviename aikštės centimetre.

„Lietkabelis“ turi labai agresyviai pulti. Pavyzdžiui, kai išprovokavo 26 ir 27 žalgiriečių pražangas (2 iš 5 didžiausių „Žalgirio“ rezultatų LKL šį sezoną), panevėžiečiai abukart nugalėjo čempionus.

„Žalgiriui“ statistiškai daug problemų pridaro komandos, kurios dažnai vagia kamuolius. „Lietkabelis“ linkęs į kamuolio vagystes – LKL perima daugiausia kamuolių (vid. 8,5).

Taip atrodo skaičiai, kurie nepatinka „Žalgiriui“ ir dažnai atneša pralaimėjimus. Bet kad jie LKL finalo serijoje atsirastų rungtynių protokoluose, Kazys Maksvytis su savo štabu turės išmąstyti pergalingą planą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.