Naujienų srautas

Sportas2017.05.25 18:15

Europos irklavimo čempionate – M. Griškonio ir S. Ritterio duetas

Olimpiniai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris vėl sėda drauge į valtį, kad pabandytų laimėti ką nors svarbaus penktadienį Čekijoje prasidedančiame Europos irklavimo čempionate.

Pernai vasarą jie nustebino, kai vos per kelias savaites iki žaidynių tapę komanda užėmė aukščiausią vietą iš visų Lietuvos atletų Rio de Žaneire.

Praėjusį mėnesį vėl buvo staigmena, kai Lietuvos irklavimo federacija (LIF) paskelbė sudėtis Europos čempionatui, olimpinius sidabro medalių laimėtojus susodinusi į skirtingas valtis – S. Ritterį į porinę dvivietę su Martynu Džiaugiu, o M. Griškonį – į keturvietę.

„Mes ir tuo metu žinojome, kad taip nebus. Tai – pėdsakų mėtymas, – sakė M. Griškonis. – Aš ir Saulius žinojome, kad plauksime dvivietėje.“

Lietuvos irklavimo federacija pripažino, kad neteisinga žinia buvo taktinis ėjimas.

Nors irklavimo varžybose neįmanoma tiesiogiai paveikti varžovų, LIF generalinė sekretorė Inga Daukantienė teigė, jog kartais apgaulingi žaidimai toli nuo vandens padeda.

„Tokiais taktiniais manevrais bandėme suklaidinti varžovus, – sakė I. Daukantienė. – Kartais varžovai atsipalaiduoja, kartais tai įneša sumaišties.“

Kita vertus, Lietuvos irkluotojai iš tiesų daug laiko skyrė manevrams ir eksperimentams per pasirengimą, kurio dalis prabėgo Italijoje.

Iki praėjusios vasaros S. Ritteris yrėsi ir skynė laimėjimus porinėje dvivietėje su Rolandu Maščinsku, tačiau šis iškrito iš olimpinių žaidynių dėl rankos traumos, o po Rio į tą pačią dvivietę nebetilpo – nuspręsta Europos čempionatui sugrąžinti olimpinių vicečempionų duetą.

„Mes iš tiesų šiemet labai daug eksperimentavome. Bandėme ir keturvietę, kurioje yrėsi ir Saulius bei Rolandas, – pasakojo M. Griškonis. – Bet pasaulio taurės varžybose pabandėme vėl irtis drauge su Sauliumi ir mums viskas tiko.“

Šio mėnesio pradžioje S. Ritteris ir M. Griškonis laimėjo pasaulio taurės pirmojo etapo varžybas Belgrade, atlaikę Šveicarijos irkluotojų Barnabe Delarze ir Romano Roeoesli šturmą.

Europos čempionate lietuviams nereikės kautis su 2016 metų olimpiniais čempionais kroatais Valentinu ir Martinu Sinkovičiais – broliai dominavo pastaruosius kelerius metus porinių dviviečių valčių varžybose, pernai jie buvo stipriausi ir Europos pirmenybėse. Bet V. Sinkovičiaus sezoną sujaukė šonkaulių trauma.

Dabar jau S. Ritteris ir M. Griškonis yra favoritai lenktynėse Račicėse.

„Jie bus laikomi lyderiais ir mes tikrai galvojame apie medalius“, – neslėpė I. Daukantienė.

Antradienį į Čekiją išskridusių irkluotojų ir paskui juos su valtimis per Lenkiją mašinomis iškeliavusių federacijos darbuotojų viltys siejamos ir su keturviete.

Dovydas Nemeravičius, M. Džiaugys, R. Maščinskas ir Aurimas Adomavičius irgi buvo pirmi pasaulio taurės etapo varžybose Belgrade mėnesio pradžioje.

Europos čempionate Rašicėse, kur penktadienį prasidės atrankos varžybos, taip pat startuos Armandas Kelmelis, kuris irsis vienvietėje valtyje, ir jauna pavienės keturvietės be vairininko komanda.

Mykolo Masilionio treniruojamą rinktinę šįkart sudaro vien vyrai.

Olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire bronzą iškovojusios Mildos Valčiukaitės ir Donatos Karalienės duetas subyrėjo, kai D. Karalienė nusprendė baigti karjerą.

LIF nusprendė, kad M. Valčiukaitė nebus pajėgi kautis dėl medalių vienviečių lenktynėse, todėl 22 metų irkluotoja Europos pirmenybes pirmą kartą stebės iš namų.

Rio de Žaneire vienviečių valčių varžybose startavusi Lina Šaltytė pristabdė karjerą – ji su M. Masilioniu laukiasi pirmagimio.

Nuo penktadienio iki sekmadienio Europos čempionate Čekijoje varžysis apie 500 irkluotojų iš 34 valstybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi