Sportas

2017.05.24 20:00

Pasaulio ralio maratono čempionate Kazachstane A. Juknevičius pakilo į penketuką

ELTA 2017.05.24 20:00

Pirmąją Pasaulio automobilių sporto federacijos (FIA) pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės etapo Kazachstane pusę įveikusių sportininkų veiduose jau galima išvysti pirmąsias nuovargio užuominas. Daugiau nei 1000 km jau įveikę lenktynininkai trečiadienį šturmavo ketvirtąjį greičio ruožą, kuriame sėkmingai kelią pirmyn skynėsi „CRAFT Bearings“ ekipažas, užėmęs septintąją vietą, o bendrojoje įskaitoje pakilęs į greičiausiųjų penketuką. 

Pastarąjį mėnesį regioną, kuriame vyko ketvirtasis ralio etapas merkė lietus, todėl apžiūrėję trasą savo akimis dar kartą, lenktynių organizatoriai kiek pamodifikavo maršrutą. Nepaisant to, konfigūracija keitėsi nežymiai, o kopų segmentais paįvairintą trasą Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas trečiadienį įveikę per 3 val. 13 min., užfiksuodami septintą laiką. Šis rezultatas leido lietuviams bendroje įskaitoje pakilti net dvejomis pozicijomis – iki penktosios vietos. 

„Dar viena gera diena – jaučiasi mūsų stabilumas. Dabar esame penktoje vietoje tarp visų FIA žvaigždučių, taigi planą minimum jau vykdome. Atvažiavome pasitreniruoti, visa komanda – tiek mechanikai, tiek mes pramankštinti kaulus, o gaunasi tikrai neblogas rezultatas. Mašiną iki šiol pavyko išlaikyti beveik nepažeistą, sakyčiau, jog rėžimas greitas ir taupus. Kiti lenktynininkai spaudžia, o ši trasa yra labai negailestinga pakabai, tai šiandien jau vieną iš penketuko lyderių – čeką Zapletala aplenkėme besitaisantį pakabą. Viskas gerai, o šiandien dar ir buvome sustoję trasoje praleisti per kelią ropojančio vėžlio – taigi galėjom būti dar greitesni“, – juokėsi A. Juknevičius. 

FIA pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės varžybų Kazachstane lyderiu ir toliau išlieka 2016-ųjų čempionas katarietis Nasseras Al-Attiyah, tačiau nuo jo vos 7 minutėmis atsilieka lenkas Jakubas Przygonskis su „Mini“. A. Juknevičius ir D. Vaičiulis artimiausią varžovą lenkia 37 minutėmis.