Sportas

2017.05.24 16:43

Teismas patvirtino bausmę L. Messi kalėti 21 mėnesį dėl mokesčių vengimo

BNS 2017.05.24 16:43

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį patvirtino metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bei 2,09 mln. eurų baudą Lioneliui Messi už vengimą mokėti mokesčius; garsioji futbolo žvaigždė prieš kelis mėnesius buvo pateikęs apeliaciją.

Ispanijos teismas 2016-ųjų liepą pripažino, kad futbolo klubo „Barcelona“ žaidėjas L. Messi ir jo tėvas Jorge Horacio Messi, pasinaudojo bendrovėmis Belize, Britanijoje, Šveicarijoje ir Urugvajuje, kad išvengtų mokesčių už 4,16 mln. eurų L. Messi gautų pajamų 2007–2009 metų laikotarpiu už jo įvaizdžio teises.

Slepiamos pajamos už L. Messi įvaizdžio teises susijusios su sandoriais su „Banco Sabadell“, „Danone“, „Adidas“, „Pepsi-Cola“, „Procter & Gamble“ ir Kuveito maisto bendrove.

Ir 29-erių Lionelis, ir jo tėvas buvo nuteisti kalėti 21 mėnesį, tačiau šie nuosprendžiai tikriausiai bus lygtiniai, nes Ispanijoje už nedidelius nusikaltimus, baudžiamus laisvės atėmimu iki dvejų metų, į kalėjimą nesodinama. Iš karto abu Messiai pateikė apeliaciją Aukščiausiajam Teismui.

Pastarasis, patvirtino žemesnio teismo nuosprendį L. Messi, bet sumažino laisvės atėmimo trukmę jo tėvui iki 15 mėnesių, atsižvelgęs į tai, kad jo sūnus jau sumokėjo nusuktą sumą mokesčių tarnybai.

Pernai teisme L. Messi aiškino patikėjęs savo finansus tėvui ir „nieko nežinojęs“, kaip jo turtas yra valdomas.

Vis dėlto Aukščiausiasis Teismas tvirtina, kad L. Messi turėjo žinoti apie savo prievolę mokėti mokesčius už pajamas, gautas už įvaizdžio teises.