Naujienų srautas

Sportas2017.05.23 12:21

Olimpinė prizininkė nustebusi: Europos čempionatas jai bus kitoje ekrano pusėje

Milda Valčiukaitė pirmą kartą per savo karjerą praleis svarbias varžybas – 22 metų vilnietė nedalyvaus Europos irklavimo čempionate Čekijoje šią savaitę.

Prieš mėnesį M. Valčiukaitė buvo įrašyta Lietuvos irklavimo rinktinės sudėtyje, bet į Rašices antradienį mūsų šalies komanda iškeliavo be tituluotos atletės.

Nors M. Valčiukaitė treniruojasi ir buvo pasiryžusi irtis vienviete valtimi, ji Europos čempionate gegužės 26–28 dienomis nestartuos.

„Tai nusprendžiau ne aš. Reikėtų klausti federacijos“, – sakė irkluotoja, pernai dvivietėje valtyje su Donata Vištartaite-Karaliene Rio de Žaneire iškovojusi olimpinę bronzą.

Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė Inga Daukantienė teigė, kad toks sprendimas buvo priimtas bendru federacijos ir trenerių sprendimu.

„Milda laukia naujos porininkės, tad mes nutarėme nebetęsti jos karjeros, kaip vienvietininkės, – sakė I. Daukantienė. – Ji galėtų pretenduoti vienviečių varžybose į finalą, tačiau mūsų tikslai yra aukštesni“.

M. Valčiukaitė liko viena valtyje, kai prieš mėnesį netikėtai apie karjeros pabaigą paskelbė Donata Vištartaitė-Karalienė.

Ši 27 metų irkluotoja išlipo iš valties dėl didelio krūvio ir įtampos sukeltų sveikatos sutrikimų bei noro pakeisti gyvenimo ritmą.

Pastaruosius ketverius metus M. Valčiukaitė ir D. Karalienė drauge laikėsi pasaulio irklavimo elite. 2013 metais jos tapo pasaulio ir Europos čempionėmis, 2014 ir 2015 metais iškovojo Europos pirmenybių sidabrą, o bendras kelerių metų pastangas vainikavo olimpinių žaidynių bronza Brazilijoje.

Tačiau D. Karalienei nusprendus padėti irklus į šalį, komandos nebeliko, M. Valčiukaitė liko valtyje viena.

Nors 2014 metais ji laimėjo Europos jaunimo pirmenybių auksą vienvietėje, šiemet sklandžiai persėsti iš dvivietės į vienvietę nebuvo paprasta. Pasaulio taurės varžybos Belgrade šio mėnesio pradžioje M. Valčiukaitės galimybių pilnai neatskleidė, nes pajutusi nugaros skausmus ji nestartavo paguodos plaukime ir nebekovojo dėl kelialapio į finalą. Nepaisant to, M. Valčiukaitė vylėsi startuoti Europos čempionate.

„Dabar stebėsiu pirmenybes iš kitos ekrano pusės. Bus nauja patirtis“, – sakė M. Valčiukaitė, kuri savaitgalį turėtų komentuoti Europos irklavimo pirmenybių startus per LRT KULTŪROS kanalą.

Netrukus ji vėl turėtų irtis dvivietėje, drauge su buvusia savo partnere Ieva Adomavičiūte.

Kartu jos dažnai lipo ant garbės pakylos jaunių varžybose, o 2011–2012 metais buvo nepralenkiamos Europos ir pasaulio iki 18 metų pirmenybėse.

Tačiau I. Adomavičiūtė iškeliavo studijuoti į JAV, o M. Valčiukaitė sujungė jėgas su D. Karaliene, kuri iki tol irklavo viena.

Tuo tarpu JAV studijavusi ir sportavusi I. Adomavičiūtė pastarąsias vasaras rungėsi jaunimo varžybose ir vienvietėje iškovojo du aukso medalius 2015 ir 2016 metais pasaulio jaunimo (iki 23 metų) pirmenybėse.

Birželio pradžioje I. Adomavičiūtė laukiama stovykloje Trakuose, kur jaunių varžybose spindėjęs duetas turėtų vėl atgimti.

M. Valčiukaitė tikisi, kad jos spės pasirengti vasaros antroje pusėje vyksiančioms pasaulio taurės etapų varžyboms ir juo labiau – pasaulio čempionatui, kuris rugsėjį vyks Sarasotoje (JAV).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi