Sportas

2017.05.23 10:46

Antroji „FIA“ pasaulio čempionato etapo diena: A. Juknevičius finišavo 6-as

LRT.lt2017.05.23 10:46

„Dakarinis etapas“ – taip po finišo antrame „FIA“ pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės greičio ruože Kazachstane trasą apibūdino labiausiai patyręs Dakaro lietuvis Antanas Juknevičius. Jis kartu su šturmanu Dariumi Vaičiuliu beveik 370 km trasą įveikė per 4 val. 38 min. ir finišavo visai šalia geriausiųjų penketuko. 

Šiandien Kazachstane „FIA“ pasaulio čempionato etapo dalyviai susipažino su visais galimais regiono paviršiais – trasoje buvo kopų segmentų, purvo ir klampių sekcijų, netrūko ir akmenų bei smėlio. Vienintelis varžybose dalyvaujantis Baltijos šalių ekipažas „CRAFT Bearings“ startavo iš 9-osios pozicijos, greičio ruože aplenkė keletą varžovų ir fiziškai finišo liniją kirto 7-oje vietoje, tačiau išmatavus laiką, praleistą trasoje, lietuviai džiaugėsi šiandien užimta 6-a pozicija, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Ilga, sunki diena – ne veltui Kazachstane vykstantis pasaulio čempionato etapas yra ilgiausias ir bene sunkiausias. Šiandien turėjome visko – ir purvo, ir smėlio, ir netgi kopų. Būtent jose pavyko aplenkti vieną iš varžovų – katarietį Mohammedą Abu Issą su „MINI“. Juokavome – jei jau dykumose užaugusį lenkiame kopose, tai netrukus ir Nasser`ą pasivysim“, – juokėsi rekordinę Baltijos šalims, 21-ą vietą šių metų Dakaro ralyje pasiekęs Antanas Juknevičius. „Gal tik nesitikėjome tiek purvo – teko net sustoti papildyti langų plovimo skysčio bakelį geriamu vandeniu, kad nuplautume susidariusią purvo plutą. Džiaugiuosi, jog jau pagavome savo tempą, laikome gerą greitį ir gerai susikalbam – bus tik geriau.“

Priekyje lietuvio penketuke išsidėstę „FIA“ lenktynininkai, dalyvaujantys beveik visuose pasaulio čempionato etapuose. Antrojo greičio ruožo nugalėtoju tapo Saudo Arabijos pilotas Yazeedas Al-Rajhis, penkiomis minutėmis aplenkės praėjusių metų taurės čempioną Nasserą Al-Attiyah.

Rytoj Kazachstane vykstančiose „FIA“ varžybose dalyvių laukia ilgiausia diena – iš viso teks įveikti 436 km, iš jų – 421 km greičio ruožais. Iš viso per 6 greičio ruožus lenktynininkai įveiks apie 2500 km, daugiausiai visoje „FIA“ pasaulio „Cross-Country“ ralio taurėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt