Naujienų srautas

Sportas2012.06.30 08:17

Rinktinę palieka S. Jasaitis, A. Kavaliauskas ir A. Juškevičius

basketnews.lt 2012.06.30 08:17

Simas Jasaitis praleis olimpinį atrankos turnyrą Karakase. Kelio traumos neišsigydęs krepšininkas po stovyklos Hjustone grįš į Lietuvą. Kartu su juo su rinktine atsisveikina Adas Juškevičius ir Antanas Kavaliauskas.

Simas Jasaitis praleis olimpinį atrankos turnyrą Karakase. Kelio traumos neišsigydęs krepšininkas po stovyklos Hjustone grįš į Lietuvą. Kartu su juo su rinktine atsisveikina Adas Juškevičius ir Antanas Kavaliauskas.

S. Jasaitis praleido visas trejas draugiškas rungtynes Hjustone, o per pasirengimo laikotarpį žaidė tik vienose rungtynėse.

Vėliau jis pajuto kairiojo kelio skausmus ir negalėjo nei visa jėga treniruotis, nei žaisti.

Visgi jam neužkertamas kelias šią vasarą sugrįžti į rinktinę. Jeigu lietuviai pateks į olimpiadą, S. Jasaičiui paliekama galimybė prisijungti prie nacionalinės komandos.

„Esame dėkingi, kad Simas buvo sukandęs dantis ir stengėsi kiekvieną dieną, – komentavo Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra. – Jis pats žino, pats supranta, ir pats pasakė, kad negali žaisti 100 procentų, o tik šešiasdešimt ar penkiasdešimt. Mes negalime rizikuoti, nes mums reikalinga kiekvieno šimtaprocentinė sveikata.“

Pamokos ateičiai

Pirmą kartą į rinktinės stovyklą pakviesti A. Juškevičius ir A. Kavaliauskas žinią dėl užsidariusių rinktinės durų priėmė ramiai. Abu krepšininkai viliasi, kad patobulėję sugrįš į nacionalinę komandą kitąmet.

„Man tai buvo aukščiausias lygis, kokiame esu buvęs, – džiaugėsi A. Juškevičius. – Tai buvo gera patirtis, treniravausi su geriausiais Lietuvos krepšininkais, mokiausi iš savo pozicijos žaidėjų kaip Šaras, Kalnietis. Man tai buvo geros pamokos ir manau, kad man jos pravers ateityje.“

23 metų gynėjas teigia ateityje save matantis ir įžaidėjo, ir atakuojančio gynėjo pozicijoje.

„Rinktinė man buvo gera vieta mokykla žaisti įžaidėju, manau, tas pamokas gan neblogai išmokau ir ateityje save matau tiek pirmu, tiek antru numeriu“, – kalbėjo A. Juškevičius.

Su vidurio puolėjais – Robertu Javtoku ir Jonu Valančiūnu – besivaržęs A. Kavaliauskas taip pat džiaugėsi patirtimi.

„Suprantu, kad treneris bando derinti žaidimą, kurį naudos tiek Venesueloje, tiek olimpinėse žaidynėse, – kalbėjo A. Kavaliauskas. – Jeigu manęs nebuvo jo planuose, jei Lietuvai taip geriau, nėra ko pykti. Tikiuosi sugrįžti į rinktinę kitais metais – daug dirbsiu, stengsiuosi tobulėti tiek gynyboje, tiek puolime ir bandysiu prasimušti.“

Galingas startas, silpnas finišas

Pirmą kartą į rinktinės treniruočių stovyklą pakviestas A. Juškevičius geriausias savo rungtynes pasiruošimo ciklė sužaidė debiutuodamas, kai Klaipėdoje į makedonų krepšį įmetė 6 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau po to jo indėlis stabiliai mažėjo. Dvikovoje su graikais jis pelnė 4 taškus, bet pataikė tik vieną metimą iš 6, į britų krepšį įmetė 2 taškus, o dvikovoje su rusais per minutę pasižymėjo viena klaida.

„Draugiškų varžybų pradžia buvo lyg ir nieko, paskui kuo tolyn, tuo labiau subliuškau ir nepavyko pasinaudoti šansu. Iš pradžių net nebuvo minčių, kad pateksiu į rinktinę, – prisipažino A. Juškevičius. – Bet pavyko sužaisti, paskui pajutau, kad yra šansas patekti į rinktinę, išaugo spaudimas. Turbūt tai ir padarė įtakos.“

Paskutines rungtynes su britais jis nepakilo nuo atsarginių suolo.

A. Juškevičius šiuo metu yra laisvasis agentas ir sako kol kas nežinantis, kur žais kitą sezoną, tačiau tai paaiškės artimiausiu metu.

A. Kavaliauską nustebino atmosfera rinktinėje

Tik geriausius prisiminimus iš rinktinės išsiveš 27 metų 208 cm ūgio A. Kavaliauskas. Jis ne tik pasisėmė patirties, bet ir džiaugėsi susipažinęs su geriausiais šalies krepšininkais.

„Netikėjau, kad visi žaidėjai yra tokie „nusileidę ant žemęs“, niekas neskraido virš debesų, – atviravo A. Kavaliauskas. – Su visais buvo lengva bendrauti, todėl praleisti vasarą rinktinėje – tikrai malonu.“

Per pasirengimo laikotarpį jis aikštėje pabuvo trejose rungtynėse, tačiau Hjustone pasireikšti gavo tik paskutiniame mače.

Šeštadienį po pietų Hjustono laiku A. Juškevičius ir S. Jasaitis iškris į Lietuvą, tuo tarpu A. Kavaliauskas liks JAV – čia gyvena jo šeima.

***

Kęstutis Kemzūra (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): „Adas yra gerame kelyje. Jau anksčiau sakiau, kad jus turi gerą charakterį ir užsispyrimą. Šiai dienai jam trūksta patirties ir meistriškumo tokio lygio varžybose. Mes pabandėme, bet jam ne kaip sekėsi, nors ir šansų jis neturėjo daug.

Nulėmė tai, kaip šiandien energingai sužaidė Dulkys. Deividas gali labai paspausti kamuolį kamuolį besivarantį žaidėją ir pasižymi taikliu metimu nuo tritaškio linijos. Pasitarę, nusprendėme tą vietą palikti Dulkiui.

Antanas gerai įsiliejo į rinktinę. Visi dirbo gerai, jokių priekaištų neturiu. Bet kaip su Adu, taip ir su Antanu. Jam trūksta patirties, bet jis pats nesijautė užtikrintas. Lemiamais momentais tas kelias minutes geriau sužaisti ir labiau savimi pasitiki Darius Songaila.

Jiems palinkėjau viso ko geriausio, kad tai nebūtų tik epizodinis jų pasirodymas rinktinėje. Linkiu, kad jiems buvimas rinktinėje suteiktų įkvėpimo ir asmeninėje karjeroje, kad jie tobulėtų ir kitą kartą prisijungtų prie mūsų patobulėją, sutvirtėję.“

BasketNews.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi