Sportas

2017.05.18 17:16

Istorijos pabaiga: Lietuvos futbolo federacija liko be prezidento

Penkiolika mėnesių trukusi Edvino Eimonto kelionė laikant Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vairą baigėsi ketvirtadienį. Šešiolika pastarųjų metų šioje organizacijoje pradirbęs 41-erių metų kėdainietis, kaip ir tikėtasi, pasitraukė iš prezidento pareigų.

Apie tai prezidentas pranešė socialiniame tinkle.

„Mano paskutinė konferencija prasidėjo. Visuomet tikėjau ir tikiu dabar, kad federacija turi tarnauti futbolo bendruomenei. Juk bendruomenė ir įkūrė federaciją, kad būtų atstovaujami jos interesai. Visgi, turime pripažinti, kad praėjus daugeliui metų, kad organizacija veiktų taip, dėl ko ji buvo sukurta – reikia reformos. O jos esmė – pačios bendruomenės įtraukimas.

Federacija neturi būti „kažkokie dėdės iš Vilniaus“. Federacija neturi būti lėšas įsisavinanti organizacija, ji turi investuoti į bendruomenę. Federacija nėra susirinkimai, kur reikia tik rankas pakelti, federacija yra vieta, kur reikia įsitraukti ir dirbti. Visi turime jausti atsakomybę už futbolo vystymą.

Turime kalbėti ir priimti sprendimus dėl durų atvėrimo visai futbolo bendruomenei, nuspręsti dėl principingo etikos komiteto, nepriklausomo auditoriaus. Tai taps esminiais pokyčiais, tačiau pokyčiai neturėtų tuo ir baigtis. Gerojo valdymo praktika patvirtinta, būtina nuosekliai ją diegti. Klubai yra esminė ląstelė organizacine prasme.

Visgi kalbant bendrai, pagrindinis tikslas – kad žmonės žaistų futbolą. Sportas turi tarnauti visuomenei. Deja, savo darbo rezultatais turime visiems priminti, kad sportas nėra kaštų centras, tai užimtumas, socialinis įtraukimas, integracija, galimybė didžiuotis.

Dėl Lietuvos potencialo neturėtų būti nė menkiausios dvejonės. Farerų sala, kurioje gyvena 50 tūkst. gyventojų, U17 patenka į finalus. Islandijoje nacionalinė rinktinė ir visos jaunimo grupės nuo U17 patenka į finalus. Lietuvoje vaikai nėra mažiau gabūs, tiesiog jiems turime suteikti galimybes ir tinkamas sąlygas. O kalbant apie jas – šiandien yra itin palankios sąlygos pokyčių įgyvendinimui: parengtas ir suderintas gerojo valdymo raportas, atnaujinta strategija, tobulinamas sporto finansavimo modelis valstybės mastu, dabar diskutuosime dėl įstatų.

Kad ir kokie bus sprendimai, tikiu, kad jie bus vedini vertybinių paskatų. Dar reikėtų nepamiršti ir to, kad futbolas – populiariausias sportas pasaulyje, užtikrintas sklandus finansavimas.

Šiandien yra ta diena, kai jaučiuosi savo pažadą futbolo bendruomenei ištesėjęs ir tai yra paskutinė mano darbo diena, einant Prezidento pareigas. Per pusantrų metų pavyko padaryti išties daug – inicijuotas gerojo valdymo futbolo forumas, atnaujinta organizacijos strategija, daug matomų ir nematomų darbų, kiekvienas jų prisidėjo prie to, kad futbolo įvaizdis Lietuvoje po truputį pradėjo atgauti pasitikėjimą visuomenės akyse.

Viliuosi, kad darbai bus tęsiami ir gerojo valdymo raportas iš dokumento pamažu virs vertę kuriančia ir futbolą auginančia sistema. Norėjau padėkoti žmonėms, kurie buvo kartu, augo kartu, siekė, nusivylė ir rado jėgų siekti iš naujo. Ačiū!“, – rašė E. Eimontas.

Į LFF viršūnę E. Eimontas ėjo kantriai ir ilgai. 2001–2011 m. jis LFF projektų skyriaus vadovu, 2007–2009 m. klubų licencijavimo komiteto nariu, 2009–2012 m. klubų licencijavimo komiteto pirmininku, 2012–2016 m. LFF generaliniu direktoriumi. LFF prezidento postą kėdainietis užėmė nuo 2016-ųjų vasario, kai šiose pareigose pakeitė Julių Kvedarą.

Pagal LFF įstatus, iki neeilinės konferencijos, kuri numatyta birželio 12-ąją, LFF vadovaus pirmasis viceprezidentas Vidmantas Butkevičius.

Naujasis LFF prezidentas turėtų būti išrinktas liepos 23-ąją, dar vienos Kaune vyksiančios neeilinės konferencijos metu.