Sportas

2017.05.17 16:03

Organizuojamas protestas prieš lemiamą LFF posėdį

ELTA 2017.05.17 16:03

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo federacija (LFF) vykdys svarbų posėdį, kurio metu bus svarstoma, ar reikia keisti federacijos įstatus ir prezidentą. Šiuo metu šalies futbolo padangėje yra susiformavusios dvi atskiros nuomonių stovyklos – Vykdomojo komiteto nario, „šešėlinio“ LFF vadovo Stasio Stankaus ir Edvino Eimonto šalininkai. LFF posėdyje klausimus spręs 16 tarybos narių, rašo Vilniuje.info.

Stasio Stonkaus šalininkai teigė, jog futbolo vystymo situacija yra gera, o pokyčiai nėra taip reikalingi, išskyrus tai, jog reikalinga pakeisti federacijos prezidentą E. Eimontą. Kaip manoma, juo būtų išrinktas S. Stonkui pavaldus žmogus.

E. Eimontas savo ruožtu siūlo sistemą keisti iš esmės, kadangi ji pastaraisiais metais neduoda jokių rezultatų. Naujų LFF įstatų esmė – futbolą atiduoti jį žaidžiantiems ir mylintiems žmonėms, kadangi Vykdomasis komitetas priimdamas sprendimus, nebeturi perspektyvaus požiūrio, o sprendimų galia – sukoncentruota vos keliose rankose.

Į Vykdomąjį komitetą norima pakviesti ir futbolo klubų atstovus. Dabartinis LFF prezidentas E. Eimontas įstatus rengė atsižvelgdamas į Europos futbolo konfederacijų sąjungos (UEFA) ir Pasaulio futbolo federacijos (FIFA) rekomendacijas. Jis įsitikinęs naujų vėjų būtinumu: „Be šių punktų jokios kertinės reformos neįmanomos“.

„Silpnesnei pusei reikia palaikymo. Stipresnei – kad „pašaliniai“ netrukdytų. Kai ilgai sėdi, tik naujai įėję žmonės gali pasakyti, kad laikas prasiverti langus. Sėdintys to dvoko nebejaučia. Ateikime ir parodykime, kad mums nėra vienodai, ką jie ten sprendžia“, – kvietime į protestą sakė organizatoriai. Jis įvyks ketvirtadienį, M. K. Čiurlionio g. 84 („Crowne Plaza“ viešbutis) nuo 13:30 val. 

Interviu su E. Eimontu skaitykite šioje nuorodoje.