Naujienų srautas

Sportas2017.05.14 19:17

Lietuvos atstovai Europos dziudo taurės turnyre Kaune iškovojo du sidabro medalius

ELTA 2017.05.14 19:17

Sekmadienį Kaune pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 21 metų) dziudo taurės turnyre Lietuvos atstovai iškovojo du sidabro medalius. Merginų varžybose Europos dziudo taurės vicečempione tapo Justina Kmieliauskaitė (svorio kategorija virš 78 kg), o tarp vaikinų – Ignas Mečajus (virš 100 kg).

„Esu labai patenkinta rezultatu, nes tai mano pirmas medalis tokio aukšto lygio varžybose. Nepasakyčiau, kad varžovės buvo labai galingos. Jaučiau, kad galiu laimėti auksą, bet kadangi vengrė mane įveikė, tai ji šiandien buvo stipresnė“, – sakė J. Kmieliauskaitė, kuri po savaitės išvyksta į Europos jaunių taurės varžybas Lenkijoje.

J. Kmieliauskaitė yra Lietuvos jaunių rinktinės narė ir antroji vieta prestižiniame jaunimo turnyre yra vienas aukščiausių pasiekimų bei rimta paraiška kovoti dėl medalių vasarą Kaune vyksiančiame Europos jaunių (iki 18 metų) dziudo čempionate.

Tarp Lietuvos sportininkų taip pat neblogai pasirodė Akvilė Titorenko (78 kg) užėmusi penktąją vietą bei septintąsias pozicijas užėmusios Viktorija Muraško (48 kg), Darja Piskunova (70 kg) ir Miglė Dudėnaitė (78 kg).

Varžybose Kaune iš viso dalyvavo daugiau nei 300 sportininkų iš 22 šalių. Jie išsidalino medalius 16 svorio kategorijų. Geriausiai pasirodė Belgijos atstovai, iškovoję penkis aukso ir vieną sidabro medalį. Tarp vyrų stipriausi buvo Ukrainos sportininkai su dviem aukso ir dviem sidabro bei keturiais bronzos medaliais.

Europos jaunimo taurės turnyras buvo iššūkis ne tik sportininkams, bet ir Lietuvos dziudo federacijai, kurios darbą atidžiai stebėjo Europos dziudo sąjungos atstovai, padedantys ruoštis vasarą vyksiančiam Europos jaunių dziudo čempionatui.

„Generalinė repeticija tikrai pavyko puikiai. Pasitikrinome komandą ir galiu pasakyti, kad tas ilgametis darbas su tarptautiniais turnyrais ir bene metus trunkantis pasirengimas čempionatui tikrai pasiteisino. Didžiuojuosi savo komanda“, – sakė Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

Vertindamas lietuvių pasirodymą, federacijos vadovas sveikino vicečempionus, tačiau pabrėžė, kad šiek tiek daugiau tikėjosi ir iš kitų jaunimo rinktinės lyderių: „Palieku jų rezultatus analizuoti treneriams, tačiau manau, kad turėjome daugiau progų, nei jų išnaudojome“.

Europos dziudo taurė – tai oficialios reitingo varžybos, kuriose dalyvauja stipriausių klubų ir nacionalinių rinktinių atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi