Sportas

2013.05.07 11:12

Prieš Europos čempionatą – 12 kontrolinių mačų (papildyta)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės prieš rudenį Slovėnijoje vyksiančias Europos čempionato kovas laukia ilgas kontrolinių rungtynių maratonas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės prieš rudenį Slovėnijoje vyksiančias Europos čempionato kovas laukia ilgas kontrolinių rungtynių maratonas.

Jono Kazlausko treniruojami mūsų šalies krepšininkai sužais net 12 kontrolinių rungtynių su Belgijos, Švedijos, Makedonijos, Suomijos, Rusijos, Čekijos, Italijos, Graikijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Gruzijos rinktinėmis.

Į pirmąją treniruočių stovyklą Lietuvos rinktinė rinksis liepos 15 d. Palangoje, kur sportuos savaitę. Vėliau nacionalinė komanda savaitę sportuos Kaune, o liepos 31 – rugpjūčio 10 d. – Klaipėdoje.

Bene pirmą kartą Lietuvos krepšininkai treniruočių stovyklos nerengs Druskininkuose. Pakilimą išgyvenantis kurortas negalėjo rinktinei pasiūlyti gero viešbučio.

„Viską, ką norėjome, ką planavome, turime. Pradėsime Palangoje surengę fizinio parengimo stovyklą. Kadangi žaidėjai būna išsiilgę [šeimų], pirmoje stovykloje leisime jiems gyventi su šeimomis. Paskui norėsime, kad komanda būtų atskirai ir visą dėmesį skirtų tik darbui. Sąlygos bus pakankamai geros. Nors daug metų nebuvau tuose viešbučiuose, bet žinau, kad žaidėjus jie tenkina. Turėsime kažkiek silpnesnių ir stipresnių varžovų pasiruošimo metu“, – antradienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino J. Kazlauskas.

Beveik visos draugiškos rungtynės bus žaidžiamos mūsų šalyje. Vienintelį kartą rinktinė svetur vyks rugpjūčio 26–29 d., kai dalyvaus tradiciniame Akropolio taurės turnyre.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas bus paskelbtas pasibaigus nacionaliniams čempionatams. Kazlauskas į pirmąją treniruočių stovyklą rengiasi kviesti 14–15 žaidėjų, kurie realiai pretenduos į komandą.

„Kandidatų sąrašą jau turiu. Jame yra apie 18 žaidėjų, o tai per daug. Dar vyksta varžybos, žaidėjai gali patirti traumų, yra abejojančių žaidėjų. Nenoriu paskelbti 14–15, o vėliau kaitalioti sąrašą, ką nors įžeisti, sudaryti problemų. Laukiame čempionatų pabaigos ir tada paskelbsime. Be to, dar kalbame su žaidėjais. Galutinio kandidatų sąrašo nepaskelbė dar nė viena rinktinė“, – tvirtino J. Kazlauskas.

Nacionalinės komandos strategas pasakojo bendraujantis su žaidėjais ir prieš kviesdamas juos į rinktinę su visais asmeniškai pasikalbantis. Jis tvirtino, turintis abejonių dėl kai kurių žaidėjų galimybės padėti rinktinei.

„Tikslų atsakymą išgirdau ne iš visų krepšininkų, bet pavardėmis jų neminėsiu. Pasakysiu tik tiek, kad yra dvejojančių. M. Pocius pasveikti spės, yra dvejonių dėl P. Jankūno. Daug kas priklausys ne nuo manęs, o nuo medikų ir pačių žaidėjų. Jau dabar aišku, kad į treniruočių stovyklą vėluos J. Valančiūnas, nes NBA komanda nori, kad jis dalyvautų NBA vasaros lygoje“, – pasakojo J. Kazlauskas.

LKF vykdantysis direktorius Paulius Motiejūnas atskleidė, kad dar neišspręstas vidurio puolėjo Roberto Javtoko draudimo klausimas: „Tai bandome išspręsti dar nuo praėjusios vasaros. Robertas buvo apdraustas, bet jam vis dar nesumokėti visi pinigai. Šiuo metu vyksta kalbos, aiškinamės situaciją“.

Europos čempionatas rugsėjo 4–22 d. vyks Slovėnijoje. Lietuvos rinktinė kausis B grupėje kartu su Latvijos, Serbijos, Juodkalnijos, Makedonijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėmis.

B grupės kovos bus rengiamos Jesenicės miestelyje.