Sportas

2017.05.11 13:12

Savo kariauną pristatęs D. Adomaitis pasiruošęs suteikti šansą jaunimui

Marius Bagdonas, 15min.lt2017.05.11 13:12

Ketvirtadienio popietę naujasis Lietuvos krepšinio rinktinės karvedys Dainius Adomaitis įvardijo krepšininkus, su kuriais ateinantį rudenį bandys užkariauti Europą. Aiškėja, kad 43-ejų metų šakiečio pagrindiniai ginklanešiai bus tie patys, kuriais labiausiai pasitikėjo ir jo pirmtakas Jonas Kazlauskas. Visgi sąraše yra ir keletas naujų pavardžių.

Gana tyliai naujuoju rinktinės treneriu tapęs D. Adomaitis triukšmo nesukėlė ir paskelbdamas kandidatų sąrašą.

Jame, kaip ir tikėtasi, visi penki NBA rungtyniaujantys krepšininkai. Taip pat į sąrašą pateko nemažai jaunų arba rinktinės marškinėlių dar nevilkėjusių žaidėjų – Arnas Velička, Laurynas Birutis, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys, Arnoldas Kulboka, Gytis Masiulis, Egidijus Mockevičius, Martynas Sajus, Tadas Sedekerskis.

Tadas Sedekerskis. BNS nuotr.

„Rinktinė yra ta vieta, kur turi žaisti tuo metu geriausioje formoje esantys žaidėjai“, – pristatydamas sąrašą kalbėjo D. Adomaitis.

Tiesa, treneris pripažino, kad ne su visais rinktinės senbuviais kol kas kalbėjo apie galimybę ginti rinktinės spalvas ateinantį rugsėjį. Tarp tokių žaidėjų yra ir kol kas dėl vasaros neapsisprendę Kauno „Žalgirio“ atstovai Paulius Jankūnas ir Renaldas Seibutis. Abu jie J. Kazlausko taktinėse schemose vaidino labai svarbius vaidmenis.

„Pasakysiu taip, kol kas kalbėjausi ne su visais. Bet manau tikslesnį vaizdą matysime šiek tiek vėliau. Dabar tai yra tik išplėstinis sąrašas“, – teigė D. Adomaitis.

Į pirmąją stovyklą bus kviečiama 18 žaidėjų. Dėl jų pavardžių treneris apsispręs tik pasibaigus sezonui.

BNS nuotr.

„Manau, kad viskas bus aišku tik sezonui pasibaigus, birželio mėnesį. Sąraše yra daug naujų pavardžių, nemažai jaunimo. Galiu pasakyti, kad artimiausiu metu skirsime daug dėmesio jaunų žaidėjų stebėjimui, analizei. Kiekvienas treneris nori suteikti šansą jaunimui ir ketinu jį suteikti. Kita vertus, kalbant apie jaunuosius žaidėjus, manau, jog jie pirmiausia turi įrodyti savo meistriškumą savo amžiaus grupių varžybose. Tačiau nusprendėme jiems suteikti šansą“, – kalbėjo D. Adomaitis.

– Dėl kurių pavardžių dvejojote ilgiausiai?

– Donato Motiejūno situacija visi puikiai žinote, o dėl visų kitų žaidėjų, kurie bus pakviesti į pirmąją stovyklą, manau apsispręsime tik pasibaigus sezonui.

Kai kurie žaidėjai yra užsiminę, jog kalbėjotės su jais dėl žaidimo rinktinėje (Kšištofas Lavrinovičius, Tomas Delininkaitis – aut.past.), bet jų sąraše nėra. Ko tikėtis jiems?

– Kol kas mums nėra aiški situacija, kurie žaidėjai galės žaisti atrankose, todėl neatmetu galimybės, kad tas sąrašas gali dar labiau išsiplėsti.

– Ar visi žaidėjai esantys sąraše davė sutikimą ir patvirtino, jog galės žaisti Europos čempionate?

– Ne su visais iš žaidėjų buvo kalbėta individualiai, bet tikrai artimiausiu metu tai ruošiuosi padaryti, ypač su žaidėjais, kurie bus kviečiami į pirmąją stovyklą. Manau, jog viskas paaiškės birželio mėnesį, pasibaigus klubiniam sezonui. Taip, prie kai kurių žaidėjų yra klaustukų.

– Ar visi NBA rungtyniaujantys žaidėjai spės į pirmąją stovyklą?

– Kai kurie tikriausiai prisijungs nuo pat pradžių, dėl kai kurių vyksta derybos su klubais dėl jų individualių treniruočių.

Europos čempionatas Izraelyje, Suomijoje, Rumunijoje ir Turkijoje prasidės rugpjūčio 31-ąją ir tęsis iki rugsėjo 17-osios.

Mūsiškiai kovas pradės B grupėje Tel Avive, kur susitiks su Ukraina, Izraeliu, Gruzija, Italija ir Vokietija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.