Sportas

2017.05.10 15:00

Ištraukti 2019 metų pasaulio regbio čempionato burtai

BNS2017.05.10 15:00

Trečiadienį Japonijoje buvo ištraukti 2019 metų pasaulio regbio čempionato („World Cup“) burtai. Jie 12 kelialapius į planetos pirmenybes jau turinčias komandas paskirstė į keturias grupes. Dėl likusių vietų dar tęsis kovos žemynų čempionatuose ir papildomose atrankinėse rungtynėse.

2015 metų pasaulio čempionė Naujoji Zelandija pateko į B grupę, kur žais su Pietų Afrikos (PAR) ir Italijos ekipomis, taip pat su būsima Afrikos čempione bei papildomo atrankos turnyro nugalėtoja.

Turnyro šeimininkai japonai žais A grupėje Airijos bei Škotijos komandomis, taip pat su būsima Europos čempione ir atkrintamųjų varžybų tarp Europos ir Okeanijos ekipų nugalėtoja.

Po fiasko praėjusiame pasaulio čempionate galingai porą metų rungtyniaujanti Anglijos rinktinė C grupėje rungtyniaus su Prancūzijos ir Argentinos regbininkais, Amerikos čempionais ir Okeanijos vicečempionais.

Antrajame pasaulio čempionate iš eilės grupėje (D) tarpusavyje žais Australijos ir Velso rinktinės. Jos 2015 metais grupėje nugalėjo Anglijos ekipą ir sensacingai paliko ją už atkrintamųjų varžybų borto. Į šią grupę pateko Gruzijos regbininkai.

2019 metų pasaulio regbio čempionato grupės:

A grupė: Airija, Škotija, Japonija, Europa 1, atkrintamųjų varžybų nugalėtoja (Europa 2-Okeanija 3).

B grupė: Naujoji Zelandija, Pietų Afrika, Italija, Afrika 1, papildomo turnyro nugalėtoja. 

C grupė: Anglija, Prancūzija, Argentina, Amerika 1, Okeanija 2.

D grupė: Australija, Velsas, Gruzija, Okeanija 1, Amerika 2.

Pasaulio regbio taurė yra didžiausias planetoje sporto renginys pagal žiūrovų skaičių po vasaros Olimpinių žaidynių ir pasaulio futbolo čempionato. Nugalėtojams yra įteikiama Webbo Eliso taurė.

2019 metų pasaulio regbio čempionatas Japonijoje vyks rugsėjo 20-lapkričio 2 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt