Sportas

2017.05.09 11:05

Buriavimo sporte – naujas formatas, analogiškas Eurolygai

LRT.lt2017.05.09 11:05

Kauno mariose startavo Lietuvos buriavimo lyga, kurios nugalėtojų įgula rudenį atstovaus Lietuvai tarptautinės buriavimo lygos varžybose. Tai buriavimo sportui visiškai naujas formatas, analogiškas krepšinio Eurolygai ar futbolo Čempionų lygai, kur varžosi skirtingi sporto klubai. Šis formatas pirmą kartą leis nacionaliniams buriavimo klubams išrinkti stipriausią ir Europos mastu Lietuvą galinčią atstovauti komandą, rašoma pranešime spaudai.

„Buriavimo formatas jau pripažintas net 13 šalių, tarp jų Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje bei kitose. Tai svarbus žingsnis profesionaliam kreiseriniam buriavimui. Iki šiol savo šalį buriavime daugiausiai galėjo atstovauti tik olimpinių klasių sportininkai. 

Kreiseristų tarptautinėse varžybose įprastai varžosi ne tiek šalys, kiek jachtos, kurių įgulas gali sudaryti visiškai mišri komanda. Buriavimo lygos principas yra leisti stipriausiam klubui atstovauti savo valstybę Europos mastu“, – teigė RS-280 jachtų klasės asociacijos prezidentas Gediminas Sirvidas. Būtent ši jachtų asociacija užmezgė bendradarbiavimą ir atstovauja Lietuvai Tarptautinėje buriavimo lygos asociacijoje (ISLA).

Lietuvoje šiais metais ketinama formuoti dvi lygas – dvejas atrankines varžybas. Tai sudarys sąlygas į tarptautinę buriavimo lygą iškelti dvi lietuviškas įgulas. Pirmojoje lygoje, kuri startavo šeštadienį, varžysis profesionaliausiomis laikomos „RS-280“ jachtų klasės įgulos, antroje – skirtingų Lietuvos buriuotojų sąjungos klubų komandos. 

Norint užtikrinti lygias sąlygas visoms komandoms, varžybos vyks vienodais „RS-280“ klasės laivais, rotacijos principu – kiekviename etape įgulos keisis laivais taip vengiant bet kokio galimo vienos įgulos techninio pranašumo ir siekiant įvertinti išskirtinai įgulos įgūdžius.

Šeštadienį įvykusiame pirmajame Lietuvos buriavimo lygos etape geriausiai pasirodė ir pirmąją vietą užėmė jachtos „Arabela-AG Baltic“ įgula su kapitonu Raimondu Šiugždiniu, antrąją vietą iškovojo jachta „Alfeta“, kuriai vadovauja kapitonas Ramūnas Sakalauskas, trečiąją – jachta „Hornas“ su kapitonu Šarūnu Abraičiu. 

Pasak vyriausiojo varžybų teisėjo Rolando Žentelio, šios varžybos iš buriuotojų pareikalavo nemažai kantrybės, nes dėl vėjo stokos startas buvo atidėtas ir varžybos nutrauktos net keturis kartus ir tik po penktosios starto procedūros vėjui sustiprėjus buriuotojai galėjo užbaigti plaukimo distanciją.

Popiet įvyko ir tradicinės „Žurnalistų regatos“ pirmasis „Volfas Engelman“ vardo etapas. Jame pirmąją vietą iškovojo „15min“ komanda su jachta „Arabela-AG Baltic“ (kpt. R. Šiugždinis), antrąją – „Lietuvos ryto“ komanda su jachta „Hornas“ (kpt. Š. Abraitis), trečiąją – „Verslo žinių“ komanda su jachta „Raganosis-Eltel“ (kpt. S. Pajarskas)

Kitas Lietuvos buriavimo lygos etapas numatomas gegužės 27–28 dienomis. 

Pirmojo Lietuvos buriavimo lygos etapo rezultatai:

1. „Arabela-AG Baltic“ (kpt. R. Šiugždinis) – 1 t.

2. „Alfeta“ (kpt. R. Sakalauskas) – 2 t.

3. „Hornas“ (kpt. Š. Abraitis) – 3 t.

4. „Verdenė Plius“ (kpt. G. Lukoševičius) – 4 t.

5. „Raganosis-Eltel“ (kpt. S. Pajarskas) – 5 t.

6. „Presto“ (kpt. G. Kažemėkaitis) – 6 t.

7. „Bora Bora“ (kpt. G. Sirvidas) 7 t.

8. „Levante“ (kpt. M. Sakalauskas) – 8 t.

9. „Barta“ (kpt. S. Steponavičius) – 9 t.

„Žurnalistų regatos“ pirmojo „Volfas Engelman“ vardo etapo rezultatai:

1. „15min“ komanda su jachta „Arabela-AG Baltic“ (kpt. R. Šiugždinis) – 4 t.

2. „Lietuvos ryto“ komanda su jachta „Hornas“ (kpt. Š. Abraitis) – 4 t.

3. „Verslo žinių“ komanda su jachta „Raganosis-Eltel“ (kpt. S. Pajarskas) – 6 t.

4. „LNK“ komanda su jachta „Levante“ (kpt. M. Sakalauskas) – 9 t.

5. „LRT“ komanda su jachta „Barta“ (kpt. S. Steponavičius) – 9 t.

6. „TV3“ komanda su jachta „Presto“ (kpt. G. Kažemėkaitis) – 11 t.

7. „Delfi“ komanda su jachta „Verdenė Plius“(kpt. G. Lukoševičius) – 13 t.

8. Jungtinė žurnalistų komanda su jachta „Bora Bora“ (kpt. G. Sirvidas) – 18 t.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.