Sportas

2017.05.09 09:20

FIBA mažina komandų skaičių Čempionų lygoje, bet nugalėtojams žada milijoną

DELFI.lt 2017.05.09 09:20

FIBA organizacija paskelbė apie naujienas Čempionų lygos turnyre. Nuo antrojo sezono mažinamas komandų skaičius reguliariajame sezone, o turnyro laimėtojams skiriamas prizas – dvigubinamas.

Prabėgus kelioms savaitėms po pirmojo FIBA Čempionų lygos turnyro finalo ketverto, kuriame triumfavo Tenerifės „Iberostar“ ekipa su Mariumi Grigoniu, turnyro vadovai susirinko į posėdį Šveicarijoje ir priėmė keletą svarbių sprendimų dėl varžybų ateities.

Nuspręsta sumažinti komandų dalyvių skaičių reguliariajame sezone nuo 40 iki 32. Iš šių komandų 24 gaus tiesioginius kelialapius į turnyrą, o dar 8 ekipos į jas pateks po atrankos varžybų.

Reguliariajame sezone bus suformuotos 4 grupės po 8 komandas. Pirmos keturios grupių ekipos pateks į aštuntfinalį, 5-6 vietas užėmusios ekipos varžybas tęs FIBA Europos taurėje.

Turnyro atrankos varžybos prasidės rugsėjo 19-ąją. Reguliarusis sezonas startuos spalio 10-ąją. Lapkričio mėnesį turnyre bus daroma dviejų savaičių pertrauka, o vasarį – net viso mėnesio pertrauka, nes tuo metu vyks atrankos į FIBA pasaulio čempionatą varžybos (nauja sistema). Finalo ketverto turnyras vyks kitų metų gegužės 4-6 dienomis.

Turnyro rengėjai nusprendė padvigubinti prizą FIBA Čempionų lygą laimėjusiai komandai. Už galutinę pergalę turnyre laimėtojams atiteks nebe 500 tūkst. eurų, o 1 milijonas eurų.

Primename, kad FIBA Čempionų lygos varžybas pradėjo rengti tik nuo pastarojo, 2016-2017 m. krepšinio sezono. Turnyre dalyvavo dvi Lietuvos komandos – Klaipėdos „Neptūnas“ ir Utenos „Juventus“. Abi jos įveikė grupių varžybų etapą, tačiau atkrintamosiose varžybose pralaimėjo jau pirmiems tekusiems oponentams.

Finalo ketverto MVP tapo lietuvis M. Grigonis.