Sportas

2017.05.08 15:09

Sunki „Raptors“ vasara: ar naujo kelio paieškos paveiks J. Valančiūno ateitį?

DELFI.lt2017.05.08 15:09

„DeMaras DeRozanas nuleido galvą ir pakėlė telefoną. Serge`as Ibaka sėdėjo į komandos draugus atsukęs nugarą. Milžinas Jonas Valančiūnas spoksojo į savo mažytį telefoną. Taip moderniųjų laikų atletai reaguoja į pralaimėjimus – niekas nekalba, beveik niekas nežiūri vienas į kitą“, – nuotaikas Toronto „Raptors“ rūbinėje po sezoną užbaigusios nesėkmės NBA čempionams aprašė „Toronto Sun“ žurnalistas Steve`as Simmonsas.

Kanados ekipa neturėjo jokių šansų prieš LeBrono Jameso vedamą Klivlando „Cavaliers“ komandą – Rytų konferencijos pusfinalyje pralaimėjo „sausai“ 0-4.

Keturis sezonus iš eilės į atkrintamąsias iškopę „dinozaurai“ tik antrą kartą perkopė pirmojo etapo barjerą, tačiau antrą kartą iš eilės turėjo pripažinti „Cavs“ pranašumą. Po LeBrono sugrįžimo į Klivlandą, ši ekipa neturi jokių vargų Rytuose, o norėdama mesti jai iššūkį, „Raptors“ turi imtis pokyčių.

„Ši vasara bus labai svarbi, – ESPN apžvalgininkui Zachui Lowe`ui iškart po iškritimo kalbėjo Kanados klubo generalinis direktorius Msai Ujiri. – Bet kiekviena vasara būna labai svarbi. Mes stengiamės lygiuotis į didžiuosius klubus.“

Ir „Raptors“ tarpsezonį pasiekė su aiškia vizija. Tačiau komandos vadovai turi pasirinkti kryptį, kaip šią viziją paversti realybe.

„Turiu viską įvertinti. Dabar sunku atsakyti į šį klausimą“, – praverti burnos neskubėjo M. Ujiri. Dėl puikių manevrų žaidėjų rinkoje ne kartą įvertintas Toronto ekipos vadovas šią vasarą turės kaip reikiant pasukti galvą, nes nuo kelių žingsnių gali priklausyti, kokia bus tolimesnis komandos likimas.

„Ko jis tikrai nenori daryti, tai rudenį turėti identišką grupę žaidėjų. Imdamasis tokio žingsnio jis 30 mln. dolerių viršytų „prabangos mokestį“, o visos komandos išlaidos būtų maždaug 250 mln. Tiek nėra mokama už ne čempionišką sudėtį“, – svarstė Z. Lowe`as, netrukus ėmęs analizuoti, ko „Raptors“ galėtų atsisakyti.

Akivaizdu, kad net ir atkabinus laisvuosius agentus PJ Tuckerį ir Patricką Pattersoną, norėdami pasirašyti sutartis tiek su Kyle'u Lowry, tiek su S. Ibaka, kanadiečiai vis tiek gerokai viršys „prabangos mokestį“.

Anksčiau mainų išeitimi galėjo tapti DeMarre`as Carrollas, tačiau suprastėjęs pastarojo žaidimas iš „Raptors“ gali pareikalauti ir pirmojo rato šaukimo. Vis dažniau diskutuojama ir apie galimą J. Valančiūno, kuris kitąmet uždirbs 15,46 mln. JAV dolerių. Tiesa, ESPN analitikas dėl šio atvejo turi savitą nuomonę.

„Jono Valančiūno išmainymas buvo dar viena galimybė, bet dabar niekam centrų nereikia. Greičiausiai vietoje Valančiūno galima būtų gauti kitai komandai taip pat nereikalingą aukštaūgį“, – analizavo jis.

Tačiau pirmasis ir pats svarbiausias klausimas sąraše – K. Lowry likimas. „Raptors“ žvaigždė gali pasirašyti naują penkerių metų sutartį, kurios vertė – net 200 mln. Bet jeigu Kanados ekipa imtų dvejoti, pats 31-erių gynėjas gali imti svarstyti kitų komandų pasiūlymus. Tiesa, su kitomis komandomis jis galėtų rankomis sukirsti tik dėl ketverių metų ir 140 mln. dolerių.

Jeigu K. Lowry liktų Toronte, akivaizdžiai čia vietos nebeliktų S. Ibakai. Tačiau jeigu būtų nuspręsta atsisveikinti su K. Lowry, ESPN žurnalistas mato ir dar kitą potencialų komandos kelią.

„Racionalus sprendimas, kad ir koks skausmingas, būtų visiškas atsinaujinimas. LeBronas niekur nedings, Bostono, Vašingtono ir Milvokio komandos sparčiai tobulėja. „Raptors“ turi įdomaus jaunimo, tokio kaip Normanas Powellas, Jakobas Poeltlas, Pascalis Siakamas, Delonas Wrightas. Vaikiams būtų galima skirti daugiau minučių, pralaimėti daug rungtynių ir siekti aukšto šaukimo naujokų biržoje“, – apie galimybę koncentruotis į ateitį kalbėjo Z. Lowe`as.

Apsvarstęs galimus „Raptors“ vadovų ėjimus, analitikas pažymėjo, kad visiškai nenustebtų, jeigu būtų nuspręsta atsisveikinti ir su treneriu D. Casey.

„Tai sudėtingi pasirinkimai, kurie verčia organizaciją permąstyti savo vertybes. Tikrai nelengva juos priimti, tačiau „sausas“ pralaimėjimas konferencijos pusfinalyje parodė, kad „Raptors“ laikas keistis“, – konstatavo jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt