Sportas

2017.05.07 19:15

D. Adomaitis apie čempionato burtus: panašu, kad mūsų grupė nėra stipriausia

DELFI.lt2017.05.07 19:15

Guangdžou (Kinija) mieste ištraukti pirmųjų pasaulio čempionato atrankos varžybų burtai, Lietuvos nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis pagarbiai atsiliepė apie tekusius varžovus.

Lietuva pateko į C pogrupį, kuriame taip pat kovos Vengrija, Lenkija ir prie šių nacionalinių komandų prisijungs papildomą atrankos etapą įveikusi rinktinė.

„Žinote, visų pirma – kiekvieną varžovą reikia gerbti, antras dalykas – neaišku, kokio pajėgumo būsime mes ir mūsų oponentai.

Žvelgiant į kitas grupes, tikrai susidaro įspūdis, kad mūsų grupė nėra stipriausia lyginant su A grupe, kur žais Ispanija, Slovėnija ir Juodkalnija, ar lyginant su E grupe, kur susitiks Prancūzija, Rusija, Belgija. Pajėgi ir G grupė, kur burtai suvedė Serbiją, Vokietiją ir Gruziją.

Formaliai atrodo, kad šios grupės stipresnės. Bet nepamirškime, kad per rinktinių „langus“ negalės padėti NBA žaidžiantys krepšininkai.

Tad dar yra labai daug klaustukų dėl mūsų rinktinės ir dėl priešininkų. Atvirai pasakius, kol kas dar sunku daryti kažkokias išvadas ir planuoti“, – po burtų traukimo ceremonijos portalui DELFI kalbėjo Dainius Adomaitis.

Tiesa, rinktinės treneris vylėsi, kad Eurolyga ir FIBA pasieks susitarimą dėl Eurolygos organizuojamuose turnyruose žaidžiančių krepšininkų ir šie galės atstovauti savo šalių rinktinėms.

„Reikėtų dar susilaikyti nuo komentarų dėl Eurolygos žaidėjų galimybių padėti rinktinėms. Manau, išsispręs ta situacija tarp FIBA ir Eurolygos bei bus rastas sprendimas.

Kol nėra priimtas galutinis verdiktas, sudėtinga kažką komentuoti. Dar truputį palaukime, aš tikiuosi tai išsispręs ir Eurolygoje žaidžiantys krepšininkai galės prisijungti prie rinktinių“, – portalui DELFI teigė Lietuvos krepšinio rinktinės strategas.

Grupių sudėtys:

A grupė: Ispanija, Slovėnija, Juodkalnija, komanda iš pirmojo atrankos etapo;

B grupė: Latvija, Turkija, Ukraina, komanda iš pirmojo atrankos etapo;

C grupė: Lietuva, Lenkija, Vengrija, komanda iš pirmojo atrankos etapo;

D grupė: Italija, Kroatija Rumunija, komanda iš pirmojo atrankos etapo;

E grupė: Prancūzija, Rusija, Belgija, komanda iš pirmojo atrankos etapo;

F grupė: Čekija, Suomija, Islandija, komanda iš pirmojo atrankos etapo;

H grupė: Graikija, Izraelis, Didžioji Britanija, komanda iš pirmojo atrankos etapo.

Į kitą etapą pateks trys stipriausios komandos.

***

Europoje atrankos varžybos susidės iš dviejų etapų. Rugpjūčio 2-19 dienomis pirmosios į kovą stos 13 ekipų, likusių už šių metų Senojo žemyno čempionato borto. Šioje „nelaimėlių“ kompanijoje atsidūrė ir tokios šalys kaip Bosnija ir Hercegovina, Makedonija, Bulgarija, Estija, taip pat – Švedija, Albanija, Slovakija, Armėnija, Austrija, Olandija, Kosovas, Portugalija ir Baltarusija.

Keturiose grupėse paaiškės 8 komandos, prisijungsiančios prie 24 pagrindinio kvalifikacijos etapo dalyvių, tarp kurių yra ir Lietuva.

32 rinktinės buvo suskirstytos į aštuonis pogrupius ir tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes – namuose ir išvykoje. Trys geriausios kiekvienos grupės komandos iškops į antrą atrankos dalį, kurioje bus suformuoti nauji pogrupiai po šešias rinktines.

Iki tol pasiekti rezultatai liks ekipų sąskaitoje, joms reikės sužaisti dar šešis mačus su anksčiau nesutiktais varžovais. Galiausiai dvylika laimingųjų – po tris iš kiekvienos grupės – keliaus į pasaulio čempionatą.

Tie, kuriems nepasiseks, toliau varžysis atrankoje į 2021 metų Europos pirmenybes. Pagrindinės atrankos varžybos prasidės ateinantį lapkritį ir baigsis 2019-ųjų vasarį.

Šeši atrankos varžybų „langai“, kurių metų komandos žais po dvejas rungtynes, numatyti 2017 metų lapkričio 20-28 d., 2018 metų vasario 19-27 d., birželio 25 – liepos 3 d., rugpjūčio 30 – rugsėjo 18 d., lapkričio 26 – gruodžio 4 d. ir 2019 metų vasario 18-28 d.

Tokiu formatu pasaulio krepšinio čempionato atranka bus vykdoma pirmą kartą. Pasaulio čempionatas 2019 metų rugpjūčio 31-rugsėjo 15 dienomis vyks Kinijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.