Naujienų srautas

Sportas2017.05.07 12:20

Baidarių ir kanojų irklavimo varžybas Trakuose pergalėmis pradėjo favoritai

LRT.lt 2017.05.07 12:20

Trakuose prasidėjo pirmosios šį sezoną baidarių ir kanojų irklavimo varžybos: Lietuvos taurė – D. ir Z. Survutų memorialas. Po taurės varžybų paaiškės Lietuvos rinktinės sudėtis, kuri dalyvaus pasaulio taurės varžybose ir kovos dėl kelialapių į Europos čempionatą.

Užtikrintą pergalę Trakuose iškovojo Rio de Žaneiro olimpiadoje 5 vietą užėmusi Ričardo Nekriošiaus ir Andrejaus Olijniko irkluojama dvivietė. 1000 metrų distanciją nugalėtojai įveikė per 3 min. 10,602 sek. ir antrą vietą užėmusius brolius Mindaugą ir Simoną Maldonius aplenkė daugiau negu 8 sek.

„Tai buvo pirmos oficialios varžybos šį sezoną, todėl irklavome iš visų jėgų ir siekėme kuo geresnio rezultato, nes norėjome išbandyti, kokioje sportinėje formoje šiuo metu esame. Po pasirengimo sezonui ir intensyvių treniruočių stovyklose, pastaruoju metu sumažinome krūvius. Rezultatu esame patenkinti, bet pavasarį nesiekiame optimalios sportinės formos, nes pagrindiniai mūsų startai – vėliau vyksiantys Europos ir pasaulio čempionatai“, – sakė R. Nekriošius.

Labai intriguojanti kova vyko vienviečių kanojų 1000 m distancijos finale. Jame varžėsi tituluoti kanojininkai – 2015 m. Europos žaidynių čempionas ir 2016 m. Europos vicečempionas Henrikas Žustautas bei pasaulio rekordininkas Vadimas Korobovas. 

Visas pergales šie kanojininkai iškovojo 200 m. distancijoje, tačiau po Rio de Žaneiro olimpiados ši distancija bus išbraukta iš žaidynių programos, todėl tituluotiems lietuviams tenka persiorientuoti į penkis kartus ilgesnę distanciją.

Lietuvos taurę iškovojo V. Korobovas. Jis 1000 m. distanciją įveikė per 3 min. 56,987 sek. Antrą vietą užėmė latvis Robertas Lagzdinis. H. Žustautas finišavo trečias, jis čempionui pralaimėjo tik 1,485 sek.

„Labai sunki pergalė, nes tik neseniai pradėjome ruoštis 1000 metrų distancijai. Prieš varžybas buvo daug nerimo, nes nauja distancija, bijojau „perdegti“. Visą dieną galvojau, kaip paskirstyti jėgas distancijoje, nes 1000 m. distancijoje reikia daugiau taktikos. Startavau gerai ir visą distanciją stengiausi varžovų nepaleisti toliau. Įveikus 200 metrų įsiveržiau į priekį ir išlaikiau lyderio poziciją iki finišo. Esu patekintas ir pasiektu rezultatu“, – teigė V. Korobovas.

Sekmadienį laukia dar viena intriguojanti H. Žustauto ir V. Korobovo kova 200 m. sprinto distancijoje.

Dar daugiau intrigos bus vienviečių baidarių 200 m. distancijos finale. Čia kovos Rio de Žaneiro olimpiadoje dviviete baidare bronzą iškovoję Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei olimpiadoje vienviečių baidarių varžybose 9 vietą užėmęs Ignas Navakauskas. Tik dvi pirmąsias vietas užėmę baidarininkai iškovos teisę startuoti pasaulio taurės varžybose. 

A. Lankas ir E. Ramanauskas iš dvivietės į vienvietes baidares persėdo taip pat dėl pasikeitusių taisyklių, nes iš olimpinių rungčių sąrašo ketinama išbraukti ir 200 m. dviviečių baidarių distanciją.

Sekmadienį Trakų irklavimo centre sprinto varžybų finalai prasidės 14 valandą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi