Naujienų srautas

Sportas2017.05.03 18:04

Po UEFA ir FIFA pareigūnų vizito Vilniuje – pasiūlymas tobulinti LFF valdymo mechanizmą

Vilniuje šiomis dienomis apsilankę UEFA ir FIFA pareigūnai pastarosiomis savaitėmis kunkuliuojančiame Lietuvos futbolo kare, panašu, jog yra linkę palaikyti permainų siekiančią pusę su prezidentu Edvinu Eimontu priešaky.

Antradienį į Vilnių spręsti Lietuvos futbolo dilemas atvyko UEFA vyriausiasis priežiūros skyriaus vadybininkas Pablo Rodriguezas, FIFA asociacijų skyriaus narys Nodaras Akhalkatsis bei UEFA nacionalinių asociacijų vystymo vadovas Thierry Favre.

Tos pačios dienos vakarą jie susitiko su skirtingose barikadų pusėse atsidūrusiu E. Eimontu ir generalinio direktoriaus pareigas einančiu Nerijumi Dunausku bei dar keliais LFF Vykdomojo komiteto nariais.

Trečiadienio popietę svečiai sėdo prie stalo ir su naują LFF įstatų projektą parengusia Lietuvos futbolo forumo inicijuota darbo grupe.

Darbo grupės atstovai pristatė Raporto dalį, kuri susijusi su dabartinių LFF įstatų korekcija.

UEFA ir FIFA atstovai pasidžiaugė darbo grupės iniciatyva ir ypač sveikino „Futbolo forumo“ idėją. Pareigūnai rekomendavo tokį renginį organizuoti kasmet.

Taip pat iš svečių lūpų nuskambėjo pasiūlymas forumo inicijuotą darbo grupę legitimizuoti. Tai reiškia, kad jos narius ar atstovą rekomenduojama įtraukti ir į šalies futbolo valdymo mechanizmą.

Tiesa, UEFA ir FIFA atstovai nebuvo linkę stoti nė į vieną kariaujančią pusę ir pripažino, kad įstatų korekcijos – LFF vidinis reikalas. Tiesa, jie pastebėjo, kad siūlomi pokyčiai – sveikintinas dalykas ir ypač pozityviai atsiliepė dėl to, jog į Vykdomąjį komitetą būtų įtraukti klubų bei darbo grupės atstovai.

UEFA pareigūnai paprašė visą Raportą išversti į anglų kalbą, pažadėjo nuodugniai įsigilinti į pasiūlymus bei pateikti rekomendacijas.

„Kiekviena šalis turi skirtingą praktiką ir kiekvieno įstatų punkto patvirtinimui reikalingas naujos konferencijos sušaukimas. Jūs padarėte didelį darbą, sveikiname. Pokyčiai reikalauja laiko. Jūs visada turėsite FIFA ir UEFA palaikymą“, – kalbėjo UEFA nacionalinių asociacijų vystymo vadovas T.Favre.

Edvinas Eimontas. BNS nuotr.

Pirmadienį Vilniuje suplanuotas LFF Vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu bus tvirtinama neeilinės konferencijos data, laikas ir vieta. Jau anksčiau aptarta, kad neeilinę konferenciją planuojama šaukti birželio 12-ąją.

Taip pat šio posėdžio metu turėtų būti tvirtinami ir Lietuvos jaunių (iki 17 metų ir iki 19 metų) rinktinių vyriausieji treneriai.

Priminsime, kad sumaištis šalies futbole kilo balandžio 11-ąją, kai Marijampolėje vykusio LFF Vykdomojo komiteto posėdžio metu E.Eimontas pranešė pasitraukiantis iš užimamų pareigų.

Vėliau federacijos vadovas savo sprendimą motyvavo tuo, jog buvo spaudžiamas ir šantažuojamas kitų Vykdomojo komiteto narių.

Vos tik E. Eimontui prabilus, LFF pirmasis viceprezidentas Vidmantas Butkevičius išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog balandžio 10-ąją dieną neįvardyti trys Vykdomojo komiteto nariai buvo susitikę su dabartiniu LFF vadovu.

„Per susitikimą buvo pateikta informacija ir argumentai dėl su prezidento įgaliojimais bei etika nesuderinamos veiklos“, – rašoma V. Butkevičiaus pasirašytame pranešime.

Kai po kelių dienų E. Eimontas nusprendė atsiimti atsistatydinimo pareiškimą, oponentai surengė dar vieną ataką.

V. Butkevičius apkaltino prezidentą tuo, esą absoliučiai visas federacijos turtas yra užstatytas, kredito 2 500 000 eurų linija yra išsekusi, „Futbolo projektams“ federacijos suteikta 2 200 000 eurų paskola beveik prarasta, o „Sporto medicinos centro“ veiklos nuostolis – 170 000 eurų.

Reaguodamas į tai, E. Eimontas buvo nuvykęs į UEFA, paaiškino visą susidariusią situaciją Europos futbolo vadovams bei pakvietė juos atlikti LFF auditą.

Vieša paslaptis, kad Lietuvos futbolo padangė karo spalvomis nusidažė po to, kai Futbolo forumo inicijuota darbo grupė pateikė naujų įstatų paketą.

„Senąja gvardija“ vadinami E. Eimonto oponentai pamatė, jog, patvirtinus įstatų projektą, galios centras akivaizdžiai pasislinks ne jų naudai, todėl kaip įmanydami pradėjo kaišioti pagalius į ratus.

Nors iš pradžių E. Eimontas vengė įvardyti labiausiai pokyčiams besipriešinančius asmenis, vėliau, susitikęs su Vilniaus regiono futbolo sąjungos bendruomene, prasitarė, kad viskam vadovauja LFF futbolo techninio vystymo asociacijos prezidentas Stasys Stankus.

Pagal pasiūlytą projektą, LFF Vykdomajame komitete turėtų nelikti masinio futbolo bei vaikų ir jaunių futbolo asociacijų. Abiem joms vadovauja geri LFF „pilkuoju kardinolu“ vadinamo S.Stankaus bičiuliai – Anatolijus Stecenko bei Vytautas Vaškūnas.

Pastarasis visai neseniai gavo sprigtą iš Vykdomojo komiteto, kai buvo trims mėnesiams suspenduotas dėl kišimosi į Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidento rinkimus.

Netrukus po to Vykdomasis komitetas priėmė V.Vaškūnui dar vieną nepalankų sprendimą, kai nusprendė, kad jis negali treniruoti Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinės.

Federacijos išplatintame pranešime rašoma, jog naujasis treneris negali derinti dviejų ar daugiau pareigų. Toks žingsnis S.Stankaus bendražygiui buvo smūgis į paširdžius.

Naujas LFF įstatų projektas turėtų būti tvirtinamas per konferenciją gegužės 18-ąją Vilniuje.

Naujojo prezidento rinkimai buvo suplanuoti birželio 12-ąją Kaune, tačiau, kad jie įvyktų, du trečdaliai konferencijos dalyvių turėtų pareikšti nepasitikėjimą E.Eimontu, o tai yra beveik nerealu.

Kita vertus, be dviejų trečdalių balsų E.Eimontas ir jo bendražygiai taip pat nėra pajėgūs patvirtinti naujo LFF įstatų projekto. Taigi, šachmatų terminais kalbant, šalies futbole susidariusi „pato“ situacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi