Sportas

2017.04.30 11:33

A. Joshua nokautavo ukrainietį V. Kličko ir iškovojo tris pasaulio čempiono diržus

ELTA 2017.04.30 11:33

Šeštadienį Londono „Wembley“ stadione vykusioje bokso dvikovoje dėl sunkiasvorių pasaulio čempiono titulo 27-erių metų britas Anthony Joshua nokautavo 41-erių metų ukrainietį Vladimirą Kličko.

Pirmuose trijuose raunduose boksininkai buvo atsargūs ir pavojingesnių epizodų nebuvo užfiksuota. Penktajame raunde britas pirmą kartą pasiuntė ukrainietį į nokdauną, tačiau jau šeštajame raunde V. Kličko po kelių tikslių smūgių taip pat pasiuntė varžovą į nokdauną.

Lemiamu šioje dvikovoje tapo 11-as raundas. Po A. Joshua smūgių V. Kličko krito ant parketo ir teisėjas vėl pradėjo skaičiuoti iki 10-ies. Nors V. Kličko dar bandė vėl kautis, britas jį dar kartą pasiuntė į nokdauną, o po dar vienos atakos teisėjas kovą sustabdė.

Tai buvo 19-oji A. Joshua pergalė profesionalų ringe iš tiek pat galimų. Visos pergalės pasiektos nokautais. Jam atiteko pasaulio čempiono diržai pagal Pasaulinės bokso asociacijos (WBA) „Super“, Tarptautinės bokso organizacijos (IBO) ir Tarptautinės bokso federacijos (IBF) versijas.

2012 metais A. Joshua tapo Lietuvoje vykusio Algirdo Šociko vardo turnyro nugalėtoju, o tais pačiais metais triumfavo Londono olimpinėse žaidynėse.

Tai buvo penktoji 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių čempiono V. Kličko nesėkmė profesionalų ringe. Paskutinį kartą jis kovojo 2015 metais, kuomet pralaimėjo britui Tysonui Fury. Ukrainietis per savo karjerą iškovojo 64 pergales.

V. Kličko yra užsiminęs, kad tai gali būti jo karjeros pabaiga.

„Wembley“ stadione kovą stebėjo 90 tūkst. žiūrovų.