Sportas

2017.04.28 10:52

Daugkartinė Europos čempionė A. Trebaitė palieka didįjį sportą

LRT.lt2017.04.28 10:52

Triskart Europos dviračių treko čempionė Aušrinė Trebaitė nusprendė baigti savo sportinę karjerą. Apie tai 28-erių metų panevėžietė ketvirtadienį oficialiu raštu informavo Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentą Romualdą Bakutį, teigiama pranešime spaudai.

„Sportas – nuostabus dalykas. Jis man davė labai daug. Bet viskas turi pradžią ir pabaigą. Sprendimas apie karjeros pabaigą brendo jau kurį laiką ir pribrendo. Norisi asmeninio gyvenimo, šeimos, poilsio. Manau, kad mano, kaip sportininkės, geriausi metai – jau praeityje. Mano amžiuje – arba kovoti dėl medalių, vietų šešetuke, arba trauktis. Atidaviau daug jėgų. Be to, kiek neramu dėl numatomų pokyčių šalies sporto sistemoje“, – teigė A. Trebaitė.

Treko bei plento varžybose dalyvavusi dviratininkė pasidžiaugė iškovotomis pergalėmis ir užsiminė, kad ji ketina likti sporto pasaulyje. „Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti ne vieną Europos čempionės titulą. Ypač smagu buvo laimėti komandų persekiojimo lenktynes Europos čempionate Panevėžyje. Sportas mane išmokė laikytis disciplinos, užgrūdino charakterį, sutikau daug įdomių žmonių, pamačiau pasaulio. Nutolti nuo sporto nežadu. Tikiuosi, kad rasiu su juo susijusios veiklos“, – kalbėjo tituluota sportininkė.

A. Trebaitė yra 2012 metų Europos treko daugiakovės (omniumo) ir komandų persekiojimo lenktynių čempionė bei praėjusių metų Senojo žemyno pirmenybių skrečo čempionė. Aušrinė 2011 metais tapo pasaulio studentų žaidynių nugalėtoja (plento komandų pavienio starto lenktynės). Trenerio Antano Jakimavičiaus auklėtinė 2010 metų Europos treko čempionate iškovojo sidabrą (komandų persekiojimo lenktynės), o 2015 metų Europos pirmenybėse pelnė bronzą (daugiakovė).

A. Trebaitė neseniai Honkonge vykusiose paskutinėse sezono varžybose – pasaulio čempionate – užėmė devintą (grupinės lenktynės dėl taškų) ir 23-ią (3 km asmeninės persekiojimo lenktynės) vietas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.