Sportas

2017.04.26 15:18

Paraiškas NBA naujokų biržai pateikė 9 lietuviai

basketnews.lt 2017.04.26 15:18

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) išplatino sąrašą su žaidėjais, kurie pateikė paraiškas dalyvauti vasaros naujokų biržoje, o čia – tikras lietuvių desantas.

Pateiktame sąraše yra net devynių lietuvių pavardės. Savo paraiškas dalyvauti naujokų biržoje yra pateikę ne tik palankiai vertinamas Arnoldas Kulboka ar šansų būti pašauktam turintis Laurynas Birutis, bet ir tokie žaidėjai kaip Klaipėdos „Neptūno“ talentas Laurynas Beliauskas, Prienų–Birštono „Vytauto“ atstovai Regimantas Miniotas ir Kristupas Žemaitis, Lenkijoje žaidžiantis Martynas Sajus, „Šiaulių“ atstovas Martynas Echodas, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkas Margiris Normantas bei Kauno „Žalgirio“ puolėjas Gytis Masiulis.

Tiesa, neabejojama, kad didžioji dauguma šių žaidėjų atsiims savo paraiškas, mat pateikdami savo kandidatūrą jie tikisi atkreipti kitų NBA arba Europos klubų dėmesį.

Tarp kandidatų, kurių šansai būti pašauktais vertinami palankiau iš šių lietuvių yra tik sutartį su Banbergo „Brose“ turintis Kulboka ir „Vytauto“ gretose žaidžiantis L. Birutis.

Kulboka stipriau vertinamas dalyvaujant 2018 metų naujokų biržoje – kitais metais jam prognozuojamas šaukimas pirmojo rato viduryje. Tuo metu L. Biručiui „Darft Express“ šį sezoną buvo pateikusi optimistinę prognozę būti pašauktam antrojo rato pabaigoje.

Sąraše yra ir kita Lietuvos sirgaliams puikiai pažįstama pavardė – Kauno „Žalgirio“ talentas Isaiah Hartensteinas. „Draft Express“ jam prognozuoja 21-ąjį šaukimą.

Isaiah Hartensteinas. BNS nuotr.

Iš viso paraiškas dalyvauti naujokų biržoje pataikė 182 jaunieji talentai. 137 iš jų mokslus krimto JAV, o kiti 45 – krepšininkai iš kitų šalių.

NBA naujokų birža vyks birželio 22-ąją.