Sportas

2017.04.25 08:51

„Utenio“ ekipa pasipildė dviem legionieriais

LRT.lt 2017.04.25 08:51

Prie Utenos klubo prisijungė 26 metų Kanados rinktinės kandidatas kroatas Stefanas Cebara ir 30-metis slovėnas Rokas Štrausas.

S. Cebara karjerą pradėjo „Riverside Rebels“ (Kanada) jaunimo ekipoje, po to persikėlė į Belgrado „Rad“ (Serbija). Metus praleidęs Belgrade saugas pasirašė sutartį su „Zalaegerszeg” (Vengrija) ir atstovavo jam iki 2012 m. Tačiau klubas susidūrė su finansiniais sunkumais ir S. Cebarai teko ieškotis naujos komandos.

2012 m. rugpjūtį futbolininkas dalyvavo Italijos klubo „Udinese“ peržiūroje, bet čia neužsibuvo, o netrukus pasirašė dvejų metų sutartį su „Celje“ komanda iš Slovėnijos. Praėjusį sezoną jis praleido  Zlate Moravcės „ViOn“ (Slovakija) ekipoje.

Kroatijos ir Kanados pilietybes turintis kroatas yra atstovavęs Kanados aštuoniolikmečių ir dvidešimtmečių rinktinėms. Jų gretose S. Cebara sužaidė 30 rungtynių, per kurias įmušė 19 įvarčių. 2013-ųjų pavasarį jis debiutavo pagrindinėje Kanados rinktinėje. Iki šiol joje sužaidė 5 rungtynes, visas – draugiškas.

S. Cebara gimė Kroatijoje, Zadaro mieste, serbo ir kroatės šeimoje. Kartu su tėvais, būdamas 6-erių, Jugoslavijos karo metu persikėlė į Kanadą.

Vienu metu S. Cebara lankė futbolo, krepšinio, ledo ritulio, tinklinio ir lengvosios atletikos treniruotes, kol galiausiai nutarė visą dėmesį skirti futbolui.

Slovėnas R. Štrausas savo karjerą pradėjo 2005 m. Italijoje, „Messina“ jaunimo komandoje. Po sezono Mesinos klubas išnuomojo jį „Serie B“ žaidusiai „Brescia“ ekipai, kurioje tuo metu rungtyniavo ir Lietuvos futbolininkas Marius Stankevičius.

2007 metų sausį R. Štrausas persikėlė į „Salernitana 1919“ ekipą, rungtyniavusią trečiajame pagal pajėgumą Italijos futbolo divizione, o dar po metų grįžo į gimtąją Slovėniją, kur trejus metus atstovavo „Celje“ ekipai.

Vėliau R. Štrausas išmėgino savo jėgas Krokuvos „Cracovia“ ekipoje, o po trejų metų, praleistų Lenkijoje, persikėlė į Herakliono „Ergotelis“ ekipą Graikijoje. Joje naujasis „Utenio“ saugas praleido viso labo pusmetį ir grįžo į Lenkiją, tačiau šįsyk rungtyniavo Lodzės „Widzew“ ekipoje. Galiausiai R. Štrauso karjera pakrypo į Japoniją – slovėnas pusantrų metų atstovavo FC „Yokohama“ komandai.

R. Štrausas rungtyniauja atakuojančiojo saugo pozicijoje. Jo stipriosiomis pusėmis laikomas žaidimas aikštės viduryje ir dešiniajame krašte.

Artimiausias rungtynes „Utenis“ žais antradienį, 18 val. Visagino miesto stadione su Vilniaus „Žalgiriu“.