Sportas

2015.09.08 13:45

D. McGrathas „Žalgiriui“ šį sezoną nebepadės

Prieš šeštadienį vyksiančias trečiąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynes Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiajam treneriui Joanui Plazai tenka sukti galvą dėl auklėtinių traumų.

Prieš šeštadienį vyksiančias trečiąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynes Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiajam treneriui Joanui Plazai tenka sukti galvą dėl auklėtinių traumų.

Po ketvirtadienį patirtos traumos šiame sezone komandai nebegalės padėti Donnie McGrathas. Antrojoje finalo dvikovoje ant gynėjo užgriuvo varžovas ir amerikietis kryptelėjo kelį. Po rungtynių buvo baimintasi, kad galėjo trūkti kryžminiai raiščiai. Penktadienį atlikus tyrimus, žalgiriečiui diagnozuotas dalinis kelio priekinių raiščių įplyšimas. Nors operacijos D. McGrathui neprireiks, tai reiškia, kad šis sezonas gynėjui greičiausiai jau baigtas.

Tuo metu jaunasis aukštaūgis Jeffas Foote`as jau kuris laikas negali rungtyniauti dėl nugaros skausmų, tad abejuose pirmuose mačuose kauniečiai buvo priversti registruoti tik 11 krepšininkų.

Anot klubo atstovų, jei situacija staiga nepagerės, vidurio puolėjas šį sezoną į aikštelę taip pat nežengs.

Maža to, pastarąją savaitę taip pat dėl skaudančios nugaros visiškai nesitreniravo ir vienas komandos lyderių Marko Popovičius. Treniruočių metu gynėjui būdavo vykdomos terapinės procedūros, o į aikštelę pirmose dvejose rungtynėse kroatas galėjo žengti tik suleidus nuskausminamųjų. Pirmajame mače treneriai snaiperio paslaugomis naudojosi tik 8 minutes, antrajame prireikė daugiau M. Popovičiaus pagalbos (21 min.).

Anot J. Plazos, jei snaiperis ir toliau nestokos ryžto, jis greičiausiai išleis jį į aikštę ir trečiojoje serijos dvikovoje. Visgi treneris neslepia, kad esant galimybei stengsis M. Popovičių patausoti, nes priešaky dar laukia labai svarbios VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio kovos.

„Nėra gerai, kad atėjus lemiamoms sezono kovoms pradedame prarasti vieną žaidėją po kito, tačiau prie sunkumų šį sezoną jau esame įpratę, – šyptelėjo J. Plaza. – Tikiuosi, kad šias žaidėjų netektis šeštadienį atsvers nuostabus „Žalgirio“ klubo sirgalių palaikymas. Antrajame mače sostinėje varžovų sirgaliai sukūrė puikią atmosferą ir labai karštai palaikė savo komandą. Tokio paties ir net įspūdingesnio palaikymo tikimės ir mes „Žalgirio“ arenoje. Visą šį sezoną aistruoliai mušė lankomumo rekordus tiek Eurolygoje, tiek VTB Vieningoje lygoje. Neabejoju, kad mače prieš principinį priešininką galime surinkti sausakimšas tribūnas.“