Sportas

2017.04.24 14:34

Buvę bendražygiai smogia E. Eimontui atgal – kaltina lėšų švaistymu ir atskleidžia jo algą

15min.lt 2017.04.24 14:34

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentui Edvinui Eimontui paskelbus apie šantažą ir sukeltas kliūtis dirbti, LFF viceprezidentas Vidmantas Butkevičius pateikė atsaką. Anot jo, organizacijos vadovas pats iššvaistė lėšas.

15min sulaukė vieno iš Vykdomojo komiteto narių LFF pirmojo viceprezidento Vidmanto Butkevičiaus laiško kopijos kitiems komiteto nariams. Laiške teigiama, kad E. Eimontas nustekeno federaciją.

„Balandžio 10 dieną mano, Artūro (Krukio), Stasio (Stankaus) ir Nerijaus Dunausko iniciatyva įvyko susitikimas su Edvinu. Buvo nuspręsta atvirai pasikalbėti apie esamą situaciją ir gauti atsakymus į eilę klausimų. Itin neramino bendra federacijos finansinė situacija. Buvo aiškiai pasakyta, kad nepriimtina, kai prezidentas nuo vykdomojo komiteto narių slepia realią įmonės būklę, kuri mano asmeniniu požiūriu yra blogiausia per visą mano futbolo patirtį“, – aiškino V. Butkevičius.

V. Butkevičius pateikė tokius skaičius Vykdomojo komiteto nariams, tarp jų LFF generaliniam direktoriui Nerijui Dunauskui.

Laiške tvirtinama, esą absoliučiai visas federacijos turtas yra užstatytas;

kreditinė linija 2 500 000 eurų yra išsekusi;

„Futbolo projektams“ federacijos suteikta 2 200 000 eurų paskola praktiškai prarasta;

„Sporto medicinos centro“ veiklos nuostolis 170 000 eurų;

„Susidaro toks įspūdis, kad federacija yra biudžetinė organizacija, nors daug metų turi padalinį, kurios tikslas generuoti federacijai papildomas pajamas, ieškoti rėmėjų. Reali situacija tokia, jog darbuotojai gauna atlyginimus, tačiau nieko neuždirba ir vienintelė prezidento viltis lieka pastovūs mokėjimai iš UEFA ir FIFA, – dėstė V. Butkevičius. – Paklausėme prezidento, kur dingsta federacijai skirti Čempionų lygos bilietai. Atsakymo nesulaukėme, tačiau turime papildomos informacijos iš generalinio direktoriaus apie Edvino neteisėtą disponavimą šiais bilietais. N. Dunauskas pasiruošęs kitame vykdomojo komiteto posėdyje pateikti išsamią informaciją bei esant reikalui pranešti UEFA ir FIFA“.

E. Eimontas taip pat yra kaltinamas dirbtinai pasididintu atlyginimu. Teigiama, kad iki šiol LFF prezidentas „į rankas“ gaudavo apie 3300 eurų, o E.Eimontas sugebėjo šią sumą pasididinti beveik dukart – gruodžio mėnesį iki 6900 eurų.

 „Teko užduoti dar vieną labai nemalonų klausimą prezidentui. Apie tai žinojau anksčiau, bet negalėjau patikėti ir nesiryžau viešai kelti, kol neatsirado konkretus to įvykio liudininkas. Išrinkus Edviną prezidentu ir vykdomajam patvirtinus jo atlyginimą, tokio pat dydžio, kaip ankstesnio LFF vadovo (2015 m. vidutinis prezidento atlyginimas buvo „į rankas“ 3300 eurų).

Buvo suklastotas protokolas, padidinant savo atlyginimą. Mano žiniomis jam skiriami tam tikri priedai, – laiške tvirtino V. Butkevičius, vienas iš Lietuvos rinktinę rengiančios Hummel kompanijos atstovų, kurio veiklą tyrė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. – Tokiu būdu prie 4 tūkst. eurų atlyginimo į rankas, kas mėnesį papildomai yra išmokama keliais tūkstančiais daugiau, kaip pavyzdžiui, gruodį – 6900, sausį – 4300, vasarį – 5700 eurų.

Esant sudėtingai finansinei situacijai, tam tikri federacijos darbuotojai gauna tokius atlyginimus, kaip pvz. kanceliarijos vadovės atlyginimas – 2200 eurų į rankas. Tuo tarpu Nacionalinės rinktinės treneriams, žmonės, kurie kuria futbolą ir atlieka mūsų organizacijos misiją, net nėra garantuojamas pastovus atlyginimas“.

V. Butkevičius tvirtino, kad susitikime su E. Eimontu buvo klausimų dėl abejotinų sutarčių ir mokėtinų sumų.

„Susidaro įspūdis, kad tai nėra atsitiktiniai atvejai prezidento veikloje. Paklausus Eimonto kokiu pagrindu iš sąskaitos buvo sumokėta bendrovei „Astra Minevra„ 42000 eurų, atsakymas nustebino. Jo teigimu, FIFA savo iniciatyva, be Edvino asmeninės pagalbos, pasirinko Panevėžyje registruotą įmonę, užsiimančią buhalterine apskaita ir turinčia vien` darbuotoją, parengti „Medicinos centro„ galimybių studiją, kuri niekada ir nebuvo atversta.

Šalia „Bankinės konsultacijos„, kurių bendradarbiavimas su federacija taip pat nėra aiškus. Ir visa tai siejama su senu Edvino draugu Vytautu Žirgučiu, kuris jau pusę metų dirba federacijoje, yra atsakingas už strategiją, struktūrą, bei kadrus ir daro didžiausią įtaką pačiam prezidentui. Anksčiau jo rengtos galimybių studijos, Aukščiausio teismo buvo pripažintos fiktyviomis, siekiant pasipelnyti. Tuos pinigus teismo sprendimu dabar jis turi gražinti. Rizika federacijai akivaizdi, tačiau prezidentas to girdėti nenorėjo.

Viską pažodžiui atgaminti sudėtinga, pagrindines temas tikrai paminėjau. Pokalbis buvo sunkus, tačiau pakankamai trumpas. Sekančios dienos rytą balandžio 11 d. Edvinas informavo mus, kad traukiasi ir užimamų pareigų ir paprašė neviešinti susitikimo turinio dėl asmeninės reputacijos išsaugojimo. Sutikome. Toliau, kaip žinote, po dviejų dienų prezidentas įteikė atsistatydinimo raštą.

Tačiau pats Edvinas nesilaikė susitarimo apie informacijos neviešinimą, dar oficialiai nepaskalbus apie jo atsistatydinimą Marijampolėje (2017 04 13), informacinis portalas 15min spėjo patalpinti straipsnį apie jo pasitraukimą iš pareigų. Nuo to momento prasidėjo tendencingas vykdomojo komiteto puolimas, nesilaikant etikos normų, vadinant vykdomojo komiteto narius „žiurkėmis„ ir kt.

Artimiausio vykdomojo komiteto posėdžio metu, turėsime daug ką aptarti ir užduoti daug nemalonių klausimų prezidentui“.

Laišką parašęs V. Butkevičius yra LFF Vykdomojo komiteto narys, Lietuvos salės futbolo asociacijos prezidentas. Jis taip pat yra ir „Hummel“ apranga prekiaujančios „V. Butkevičius ir kompanija parduotuvė“ bendrovės vadovas.

Šiuo metu vyksta aršios vidinės kovos tarp federacijos vadovų.

LFF Vykdomojo komiteto dauguma siekia išversti E. Eimontą iš prezidento posto.

Pats E. Eimontas prieš savaitę buvo paskelbęs, jog traukiasi iš pareigų, bet pirmadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie tai, jog persigalvojo ir atsistatydinti nebeketina. Jis pateikia savo atsakymus.

E. Eimontas teigė, jog atlyginimas buvo toks, pats kaip ir jo pirmtako Juliaus Kvedaro, o darbuotojų federacijoje dabar yra dešimtadaliu mažiau nei buvo jam pradedant dirbti prezidentu.