Sportas

2017.04.19 19:42

„Adidas“ sulaukė kritikos dėl savo dviprasmiško pasveikinimo Bostono maratono dalyviams

BNS2017.04.19 19:42

Vokiečių sportinės aprangos ir avalynės milžinė „Adidas“ antradienį sukėlė skandalą socialiniuose tinkluose, pasveikinusi Bostono maratono dalyvius, „išgyvenusius“ šias rungtynes.

Šie sveikinimo žodžiai atgaivino prisiminimus apie 2013 metų mirtiną išpuolį per maratoną Masačiusetse.

„Sveikiname, jūs išgyvenote Bostono maratoną“, – parašė „Adidas“ temos laukelyje savo elektroniniame laiške, kurį gavo 26 tūkst. 492 pirmadienį vykusį tradicinį maratoną užbaigę jo dalyviai.

Šis laiškas sulaukė daug kritikos socialiniuose tinkluose, kuriuose žmonės piktinosi įžeidžiamu žinutės pobūdžiu.

Oficialioje „Adidas North America“ paskyroje @adidasUS tviteryje tuoj pat pulta atsiprašinėti.

„Mes tikrai labai atsiprašome. Tikrai nebuvo jokios minties tyčia nejautriai parašyti temos eilutėje antradienį, – nurodoma tviteryje. – Mes nuoširdžiausiai atsiprašome už savo klaidą.“

2013-ųjų balandžio 15 dieną do broliai čečėnai, Tamerlanas ir Dzokharas Tsarnaevai netoli Bostono maratono finišo linijos paliko savadarbių sprogmenų, kurie sprogdami nusinešė trijų žmonių gyvybes ir sužeidė 264.

Pirmadienį 121-ąjį Bostono maratoną laimėjo bėgikai iš Kenijos: Geoffrey Kirui ir Edna Kiplagat.

Bostono maratonas yra seniausias pasaulyje ir vienas didžiausių Jungtinėse Valstijose rengiamų kasmetinių sporto renginių. Bėgime gali dalyvauti tik kvalifikacinius normatyvus išlaikę atletai, ir šias lenktynes stebi dešimtys tūkstančių žiūrovų.