Sportas

2017.04.14 08:53

„Lyon“ prezidentas: atsakomos rungtynės Stambule turi vykti prie tuščių tribūnų

DELFI.lt 2017.04.14 08:53

Prancūzijos futbolo klubo „Lyon“ prezidentas Jeanas Michaelis Aulasas mano, kad UEFA Europos lygos ketvirtfinalio etapo atsakomos rungtynės tarp Stambulo komandos „Bešiktaš“ ir „Lyon“ ekipos turėtų vykti prie tuščių tribūnų.

„Atsakomos rungtynės prie tuščių tribūnų bus vienintelis teisingas sprendimas. Aš tikiuosi, kad UEFA imsis visų reikiamų priemonių. Mes sudarysime galimybę savo aistruoliams stebėti mačą Liono gatvėse, bet nesiūsime jų į Stambulą. Kai pamačiau minią agresyvių žmonių aplink save, pasidarė labai baisu. Nieko panašaus per 30 metų savo darbo nesu regėjęs“, – sakė J. M. Aulasas.

Susitikimas ketvirtadienį Liono stadione dėl turkų fanų sukeltų riaušių vėlavo valandą. Jį aikštės šeimininkai laimėjo 2:1.

Atsakomoji dvikova numatyta balandžio 20-ą dieną Stambule.

Ketvirtadienį beveik 60 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Parc Olympique Lyonnais“ stadione masines neramumus sukėlė Turkijos klubo fanai, tribūnose kumščiais puolę „Lyon“ gerbėjus.

Be to, į prancūzų tribūnas turkų aistruoliai ėmė mėtyti petardas ir kitus sprogstamuosius užtaisus. Neturėdami kur trauktis, prancūzų fanai išsiveržė į aikštę. Rungtynių pradžia buvo nukelta. Į aikštę išbėgo ir Liono klubo prezidentas J. M. Aulas, bandydamas nuraminti išgąsdintus šeimininkų žiūrovus.

Dar prieš šį mačą Prancūzijos pareigūnai rungtynes buvo įvertinę aukščiausiu rizikos balu (4), tačiau išvengti chaoso Lione nepavyko net ir žinant apie galimą grėsmę. Incidentai fiksuoti dar ir prieš rungtynes, Liono gatvėse ir stadiono prieigose.

Beveik neabejotina, kad „Bešiktaš“ klubas dėl savo fanų elgesio sulauks UEFA sankcijų.