Sportas

2015.09.08 13:45

Iš Lietuvos moterų rinktinės Europos čempionate tikimasi aukščiausių vietų

Gediminas Žygelis, DELFI.lt2015.09.08 13:45

„Drąsiai svajojame ir sieksime aukščiausių tikslų“, – taip pokalbį apie Lietuvos nacionalinę moterų krepšinio komandą pradėjo rinktinės strategas Algirdas Paulauskas.

„Drąsiai svajojame ir sieksime aukščiausių tikslų“, – taip pokalbį apie Lietuvos nacionalinę moterų krepšinio komandą pradėjo rinktinės strategas Algirdas Paulauskas.

Lietuvės jau šeštadienį pradės treniruočių stovyklą Palangoje prieš birželio 15–30 dienomis Prancūzijoje vyksiantį Senojo žemyno turnyrą. Mūsiškės kovas pradės Trelazė mieste, kur varžysis D grupėje kartu su Baltarusijos, Čekijos ir Kroatijos krepšininkėmis.

Į kitą etapą pateks trys geriausios grupės komandos.

„Šita rinktinė gali žaisti. Jaunimas turi dantis, visi per tuos metus patobulėjome“, – teigė A. Paulauskas. – Jau atrankos turnyre eksperimentavome su jauna sudėtimi. Tik vėliau prie mūsų prisijungė Eglė Šulčiūtė ir Sandra Linkevičienė. Europos čempionate šių moterų taip pat neturėsime, todėl mūsų jaunimas turės atidirbti už jas.

Sudarytos puikios sąlygos, turime 17 krepšininkių, atsirinksime optimaliausią dvyliktuką. Kiekviena jauna žaidėja nori būti rinktinėje, visoms suteiksime šansą, jų likimai – pačių rankose“.

Nacionalinės komandos kandidačių sąraše yra ir gynėjos Aušros Bimbaitės pavardė, tačiau treneris nežino, ar ji padės Europos čempionate.

„Su Aušra kalbėjomės sekmadienį, ji prašė laiko pagalvoti. Kol kas nepasakei nei taip, nei ne. Šiandien turiu su ja susitikti ir pasikalbėti“, – pasakojo rinktinės strategas.

Rinktinės kandidačių sąraše net 11 krepšininkių, kurios šį sezoną žaidė Lietuvoje. Nors Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezonas pasibaigė tik balandžio 25-ą dieną, treneris tikina, kad poilsio užteks.

„Profesionalios sportininkės negali ilsėtis, o teisingai treniruojantis jėgų visada užteks“, – kalbėjo A. Paulauskas. – Visiems sąlygos vienodos“.

„Čia surinktos pačios simpatiškiausios ir geriausios mūsų krepšininkės“, – šypsojosi moterų rinktinės administratorius Valdas Gecevičius. – Konkurencija didelė, turime daug aukštų žmonių, bet neturime nei vienos tikros įžaidėjos. Čia jau visos Lietuvos krepšinio problema“.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto nariai moterų rinktinei iškėlė tikslą užimti 3–5 vietas.

„Mūsų lūkesčiai dideli, o tikslai aukšti“, – sakė LKF vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas. – Sėkmės merginoms nelinkėsiu, linkiu – pasitikėjimo. O tada bus ir geri rezultatai“.

Komandos galimybėmis neabejoja ir viena būsimos rinktinės lyderių Gintarė Petronytė. Prieš daugiau nei mėnesį sezoną pabaigusi vidurio puolėja pasakoja, kad merginos pačios tiki savo jėgomis.

„Esame jauna komanda, norėsime įrodyti, jog galime su visais kautis, – teigė G. Petronytė. Žinoma, sąraše pasigedau keleto pavardžių, norėjau kad E. Šulčiūtė ir S. Linkevičienė būtų su mumis. Tačiau dabar viską įrodinėsime pačios. Anksti pradedame pasiruošimą, turime laiko. Mes galime siekti aukščiausių tikslų“.

Lietuvos rinktinės treneris paklaustas, ar prieš čempionatą sutiktų su penkta vieta, juokaudamas atsakė, kad sutiktų, tačiau, jeigu pasirodytų geriau – tos aukštesnės vietos negrąžintų.

„Sunku vertinti kitas komandas, neužsiimu prognozėmis, tai nedėkingas dalykas, – kalbėjo A. Paulauskas. – Mes buvome du kartus nugalėję Kroatijos krepšininkes, o jos nuvažiavo į olimpines žaidynes ir iškovojo 5-ą vietą. Prieš pasaulio čempionatą rinktinės nebūna geriausių sudėčių, moterys eina gimdyti. Visos ekipos turi ir patyrusių, ir jaunų žaidėjų. Kas bus mūsų grupės favoritės galėsiu jums pasakyti po trečių mūsų rungtynių grupės etape“.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kandidatės:

Inesa Visgaudaitė (1991 metų gimimo, 169 cm ūgio, Tulūzos „Metropole“ (Prancūzija)

Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė (1981, 176, Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“)

Gabrielė Gutkauskaitė (1990, 176, Klaipėdos „Fortūna“)

Aušra Bimbaitė (1982, 179, Kursko „Dinamo“, Rusija)

Greta Šniokaitė (1991, 180, Vilniaus „Kibirkštis-VIČI-IKI“)

Marina Solopova (1990, 181, „Edremit Belediyesi“, Turkija)

Mantė Kvedaravičiūtė (1990, 180, „Kibirkštis-VIČI-IKI“)

Kamilė Nacickaitė (1989, 181, „Umbertide“, Italija)

Kristina Vengrytė (1981, 186, „Kibirkštis-VIČI-IKI“)

Monika Grigalauskytė (1992, 191, „Fortūna“)

Laura Svarytė (1992, 189, Kauno „Aistės-LSU“)

Giedrė Paugaitė (1990, 192, „USO Mondeville“, Prancūzija)

Gintarė Petronytė (1989, 195, Taranto „Cras Basket“, Italija)

Iveta Šalkauskė (1982, 194, „Hoptrans-Sirenos“)

Lina Pikčiutė (1990, 192, „Kibirkštis-VIČI-IKI“

Eglė Šikšniūtė (1991, 198 „Fortūna“)

Kristina Alminaitė (1990, 205, „Kibirkštis-VIČI-IKI“). 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.