Sportas

2017.04.07 09:46

Olimpinė Rio maratono čempionė pagauta vartojusi dopingą

15min.lt2017.04.07 09:46

Kenijos maratonininkės Jemimos Sumgong dopingo testas, atliktas ne varžybų metu gimtojoje šalyje, teigiamas. 32 metų bėgikė yra Rio de Žaneiro olimpinė čempionė.

2016 metų balandį kenietė laimėjo prestižinį Londono maratoną (2:22:58 val.), o rugpjūtį iškovojo savo šaliai pirmą olimpinį aukso medalį moterų maratono rungtyje (2:24:04 val.).

Tačiau IAAF atliko iš anksto neplanuotą dopingo testą ne varžybų metu Kenijoje ir J. Sumgong organizme aptiko EPO (Eritropoetino) pėdsakų.

Kenijos atletei gresia prarasti olimpinį aukso medalį, o jis tokiu atveju atitektų Bahreinui atstovaujančiai Eunice Kirwa, kuri 2013 m. pakeitė pilietybę. Ji gimusi Kenijoje.

Lietuvė Diana Lobačevskė maratone Rio užėmė 17-ąją vietą.

Kaip praneša ESPN, šešių prestižinių pasaulio maratonų organizacija „World Marathon Majors“ kartu su IAAF sukūrė programą, pagal kurią daugiau nei 150 atletų šešis kartus per metus turi atlikti dopingo testus ne varžybų metu iš anksto apie juos neįspėjus.

Pastaraisiais metais dopingas tampa vis didesne problema Kenijoje, o J.Sumgong pergalė olimpiadoje iškart turėjo šešėlį.

Šios sportininkės treniruočių partnerė Rita Jeptoo, kuri triskart laimėjo Bostono ir dukart – Čikagos maratonus, šiuo metu atlieka ketverių metų diskvalifikacijos bausmę už EPO vartojimą.

Abi maratonininkės naudojasi italo agento Federico Rosa paslaugomis. Jis yra kaltinamas draudžiamų preparatų platinimu ir laisvėje yra tik dėl sumokėto užstato. F. Rosa po Rio maratono finišo sutiko J. Sumgong ir ją pasveikino.

„Kenijoje mes visi esame švarūs, aš jus užtikrinu, kad mes švarūs“, – po pergalė Rio kalbėjo J. Sumgong.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.