Naujienų srautas

Sportas2017.04.01 21:29

„Stumbrą“ papildė buvęs „Barcelona“ narys

ELTA 2017.04.01 21:29

Kauno „Stumbro“ futbolo klubą sustiprino Agostinho Ca. 23-ejų metų saugas buvo vienas Portugalijos jaunimo rinktinių lyderių, o 2012 metais jį už įspūdingą sumą įsigijo legendinis „Barcelona“ klubas.

Bisau Gvinėjoje gimęs futbolininkas futbolo paslapčių mokėsi garsiajame Lisabonos „Sporting“ klube, iš kur jį 2012 metų vasarą už beveik du milijonus eurų įsigijo „Barcelona“. Tuo metu dėl žaidėjo kovojo daugybė garsiausių senojo žemyno klubų.

Tų pačių metų rudenį „Stumbro“ naujokas debiutavo „Barcelona B“ gretose antroje Ispanijos lygoje po keitimo pasirodęs aikštėje su „Huesca“.

Vėliau žaidėjas buvo skolinamas Ispanijos „Girona“ ir „Lleida Esportiu“ klubams, o „Barcelona B“ gretose sužaidė keturis mačus.

2012 metais A. Ca gynė Portugalijos rinktinės garbę Europos jaunių (iki 19 metų) futbolo čempionate, kuris vyko Lietuvoje. Saugas buvo vienas komandos lyderių ir visas rungtynes žaidė startinėje sudėtyje. Jis Europos jaunų čempionate dalyvavo ir 2010 metais, tuomet sužaisdamas du mačus.

2013 metais saugas kartu su Portugalijos jaunimo (iki 20 metų) rinktine žaidė ir pasaulio čempionato finaliniame turnyre, kur du kartus aikštėje pasirodė startinėje sudėtyje, o kartą – po keitimo.

Portugalijos jaunių rinktinėje atraminis saugas pelnė du įvarčius, tuo tarpu jaunimo rinktinėje pasižymėjo kartą.

Praėjusių metų vasarą „Stumbro“ naujokas atsisveikino su „Barcelona“ klubu ir tapo laisvuoju agentu. Žaidėjas buvo arti sutarties pasirašymo su Italijos „Parma“, tačiau viską sujaukė trauma. Būtent traumos žaidėjui neleido įsitvirtinti legendiniame Katalonijos klube.

Nepaisant to, A. Ca įsitikinęs, jog „Stumbras“ jam taps sėkminga karjeros stotele.

„Kaune patekau į puikią aplinką, nes tiek komandos draugai, tiek treneriai ir administracija mane puikiai priėmė. Sunkiai dirbsiu, kad susigrąžinčiau savo gerą vardą. Noriu įrodyti, jog galiu žaisti gerą futbolą. Galų gale, vis dar esu pakankamai jaunas futbolininkas“, – fcstumbras.lt tikino jis.

„Taip, teko žaisti „Barcelona“ klube, tačiau visa tai dabar jau praeitis. Nenoriu to prisiminti, nenoriu prisiminti traumų ir sunkių išbandymų. Noriu sunkiai dirbti ir mėgautis darydamas tai, ką geriausiai moku. Kiekvieną dieną turiu tapti geresnis ir stipresnis. Žinau savo galimybes ir tikiu savimi. Padarysiu viską, kad padėčiau „Stumbrui“ įgyvendinti iškeltas užduotis. Kaip atsidūriau Lietuvoje? Kai su tavimi susisiekia Mariano Barreto, tu negali dvejoti, nes jis yra puikus ir labai gerai žinomas treneris. Dėkoju jam už pasitikėjimą ir stengsiuosi pateisinti lūkesčius“, – pokalbį užbaigė jis.

„Stumbro“ naujokui vis dar reikia laiko tam, jog įgautų sportinę formą, tačiau jo debiutas galimas jau artimiausiu metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi