Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai: „Priešprieša su „Lietuvos ryto“ sirgaliais išlikusi“

Nei finansinės problemos, nei kasmet besikartojantis scenarijus, kai žaidžia tos pačios dvi komandos, nesumažins susidomėjimo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalu. Bent jau Kaune. Tuo įsitikinę ir „Žalgirį“ visuomet audringai per rungtynes palaikantys sirgaliai, ir miesto vadovai. Kauniečiai neabejoja, kad sausakimšoje arenoje Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir šios komandos gerbėjai bus pasitikti labai nesvetingai.

Nei finansinės problemos, nei kasmet besikartojantis scenarijus, kai žaidžia tos pačios dvi komandos, nesumažins susidomėjimo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalu. Bent jau Kaune.

Tuo įsitikinę ir „Žalgirį“ visuomet audringai per rungtynes palaikantys sirgaliai, ir miesto vadovai. Kauniečiai neabejoja, kad sausakimšoje arenoje Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir šios komandos gerbėjai bus pasitikti labai nesvetingai.

Sezono kulminacija

„Kad ir kaip sektųsi sezonu metu, prieš finalus jaudulys išlieka, nes tai yra pagrindiniai varžovai. Visi laukia tų varžybų. Užsidegimas, nusiteikimas joms yra visai kitoks, tai – sezono kulminacija. Visi jas žiūri, jei ne arenoje, tai baruose ar internete seka rezultatą, nes tai visiems įdomu. „Žalgiris“ yra visos Lietuvos komanda, todėl ir iš kitų miestų atvažiuos žmonės pasižiūrėti rungtynių, nes bilietai nėra brangūs. Tikime, kad laimėsime. Finalo serijoje gali būti ir „sausas“ rezultatas. Žinoma, sunku tikėtis, kad „Lietuvos rytas“ nepasipriešins, ypač namuose jie gali ir geriau sužaisti. Serija yra ilga, žaidėjai – gana aukšto lygio, todėl gali „iššauti“ bet kuris“, – svarstė „Žalgirio“ sirgalių klubo „Green Legion“ prezidentas Vaidas Plauška.

„Žalgirio“ sėkme LKL finale tiki ir Kauno meras Andrius Kupčinskas, laisvalaikiu dažnai pats paimantis krepšinio kamuolį į rankas.

„Šis sezonas „Žalgiriui“ – nelengvas, ir finansinių problemų yra, bet tikiu, kad komanda pademonstruos sportinę valią ir užsispyrimą, nes nenorės nuvilti savo gerbėjų. Visi tikisi, kad abu klubai parodys deramą aukštą lygį ir garbingą žaidimą, nepaisant visų objektyvių ir subjektyvių priežasčių, finansinių problemų“, – svarstė A. Kupčinskas.

Finalai – nuspėjami

Nors neabejoja, kad „Žalgirio“ arena per LKL finalo seriją bus sausakimša, Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius pripažįsta, kad žiūrovams gal jau ir norisi pasikeitimų. Krepšinio mėgėjams gali atsibosti kiekvienais metais matyti tas pačias dvi komandas finale.

„Ilgai klausant tą pačią plokštelę, gal kartais norisi pertraukos. Bet tai – psichologiniai niuansai. Sporto vadybininkai turi galvoti, kaip suteikti naujų spalvų rungtynėms, kaip daryti viską įdomiau.

Krepšinio populiarumas dar labiau padidėtų, jei klubai būtų lietuviškesni. To reikėtų ir futbole, ir kitose sporto šakose. Žmonėms būtų įdomiau, jei daugiau žinomų lietuvių krepšininkų mūsų komandose žaistų“, – svarstė S. Buškevičius.

Jis tikisi, kad arenoje susirinkę žiūrovai ir abiejų komandų sirgaliai emocijų nevaldys, tačiau žaidėjus palaikys kultūringai – neapsvaigę nuo alkoholio ir neskeldami muštynių. „Komandą reikia palaikyti dinamiškai, roko stiliumi, bet be girtuokliavimo ir muštynių, kurios sportą padaro atgrasų. O visa kita yra gerai“, – aiškino S. Buškevičius.

Krepšinio populiarumas nemažėja

Kauno vadovas A. Kupčinskas nesutinka su svarstančiais apie sumažėjusį krepšinio populiarumą.

„Nemanau, kad susidomėjimas krepšiniu yra sumažėjęs, jis išliko to paties lygio, nes užaugo nauja šios sporto šakos sirgalių karta. Aišku, krepšinio populiarumą parodys tribūnų užpildymas.

Žinoma, susidomėjimas LKL finalu nėra toks, kaip, pavyzdžiui, Europos čempionatu, kad savivaldybės didžiojoje salėje būtų pastatyti televizoriai“, – sakė A. Kupčinskas.

Jis prisipažino su kolegomis pasikalbantis apie krepšinį „Nori nenori tai aptarinėji, tačiau dabar, darbine prasme, didesnę intrigą kelia „Girstučio“ baseinas ir jam vyksiantis atvirasis Lietuvos plaukimo čempionatas. Savivaldybei dabar labai aktualu paleisti dar vieną objektą į apyvartą“, – teigė A. Kupčinskas.

Netiki, kad rungtynės nupirktos

Visi 15min.lt kalbinti pašnekovai yra girdėję kalbas apie galimai sutartas kai kurias „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynes, tačiau nėra linkę jomis tikėti.

„Viršų ima sportinis interesas. Ką reiškia sutarti? Nesumodeliuosi visų rungtynių, čia – ne šaškės ar šachmatai, kurie taip pat sunkiai nuspėjami. Tokias kalbas vertinčiau kaip sporto sąmokslo teorijas.

Lietuvoje viskas atidžiai sekama ir yra 3 milijonai ekspertų, kurių kiekvienas savo nuomonę sako. Jei nebūtų intrigos, nelabai kas ir domėtųsi tomis varžybomis. Kitose sporto šakose Lietuvoje nepavyksta sukurti tokios intrigos. Ji yra ne dirbtinė, o natūrali“, – apibendrino A. Kupčinskas.

Jam pritaria ir V. Plauška: „Nemanau, kad nupirktos rungtynės, nes tikiu, kad žaidėjams svarbesni sportiniai dalykai.“

Sirgalių santykiai – nedraugiški

„Green Legion“ prezidentas V.Plauška neslepia, kad santykiai su „Lietuvos ryto“ sirgaliais yra įtempti. „Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija, kiekvieną kartą skirtingos situacijos. Įtampa išlieka. Aš pats su „Lietuvos ryto“ gerbėjais nepalaikau jokio santykio ir nelabai matau, su kuo ten galėčiau jį palaikyti. Priešprieša kaip buvo, taip ir liko“, – sakė V.Plauška.

Jis apgailestauja, kad „Žalgirį“ palaikantys aistruoliai nėra vieningi. Veikia trys oficialūs gerbėjų klubai – „Green Death“, „Green White Boys“ ir „Green Legion“

„Kiek žinau, „Lietuvos ryto“ sirgaliai taip pat tarpusavyje pykosi, bet galų gale vyresnieji susiprato ir užleido vietą jaunimui ir daugiau nebetrukdo. O mes ir „Boys`ai“ atsiskyrėme dėl neveiksnios „Žaliosios mirties“ valdybos, kuri neįsiklauso į kitų nuomonę“, – teigė V. Plauška.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi