Sportas

2017.03.29 17:42

Lietuvos parolimpiniam komitetui vadovaus M. Bilius

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2017.03.29 17:42

Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentu trečiadienį išrinktas Mindaugas Bilius. Jis šiame poste pakeis 21-erius metus su pertrauka LPOK vadovavusį Vytautą Kvietkauską.

35-erių metų šiaulietis M. Bilius prezidentu išrinktas vienbalsiai. Jis buvo vienintelis kandidatas.

„Gaila, kad esu vienas kandidatas, nes kaip ir sporte, norėtųsi turėti konkurentų. Sieksiu suteikti galimybę neįgaliesiems jaustis visateisiais visuomenės nariais. Stengsiuosi integruoti neįgaliuosius į sveikųjų sportininkų parengimo sistemą bei užauginti naują parolimpiečių kartą“, – rinkimės-ataskaitinės konferencijos metu sakė M. Bilius.

Iš trijų galimų kandidatų, siekusių vadovauti neįgaliųjų sportui, liko tik vienas. Neabejota, kad prezidentu taps ankstesnę vadovybę ne kartą kritikavęs Rio de Žaneiro parolimpinis čempionas ir prizininkas M. Bilius.

Balsavimo teisę rinkimuose turėjo 21 delegatas, kuriuos skiria Lietuvos aklųjų sporto federacija, Neįgaliųjų sporto federacija ir parolimpinio sporto rėmimo fondas.

Kandidatuodamas M. Bilius kalbėjo apie savo asmeninę patirtį ir teigė norintis keisti visuomenės požiūrį į neįgaliuosius bei siekiantis vienodų sąlygų visiems sportininkams.

Paskutinėmis dienomis prieš rinkimus savo kandidatūras atsiėmė LPOK generalinis sekretorius Gintaras Zavadckis ir Všį „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas. V. Kvietkauskas jau anksčiau buvo pareiškęs, kad nebesieks dar vienos kadencijos.

Naujuoju LPOK direktoriumi išrinktas Šiaulių aklųjų ir silpnaregių sporto klubo „Perkūnas“ ir Lietuvos aklųjų sporto federacijos Vykdomojo komiteto narys Paulius Kalvelis. Jį pasiūlė M. Bilius.

LPOK viceprezidento pareigas eis Ignas Mačiukas. Į Vykdomąjį komitetą išrinkti V. Kvietkauskas, Juozas Miliauskas, Vytautas Girnius, Remigijus Bagdonas, I. Mačiukas, Kęstutis Skučas ir Deimantas Jusys.