Sportas

2015.09.08 13:45

„Panathinaikos“ ketverias rungtynes žais be sirgalių

basketnews.lt 2015.09.08 13:45

Eurolygos drausmės komisija iš peties kirto iš jos vadovų besityčiojančiam ir sirgalių negalinčiam suvaldyti Atėnų „Panathinaikos“ klubui.  

Eurolygos drausmės komisija iš peties kirto iš jos vadovų besityčiojančiam ir sirgalių negalinčiam suvaldyti Atėnų „Panathinaikos“ klubui.

Artimiausias ketverias (2013-2014 m. sezono, – Red.) Eurolygos rungtynes namie „Panathinaikos“ turės žaisti be žiūrovų, o klubui už besikartojančius sirgalių išsišokimus skirta 100 tūkst. eurų bauda.

Tokios griežtos bausmės per visą Eurolygos istoriją nebuvo sulaukęs nė vienas klubas.

40 tūkst. eurų bauda ir trejomis rungtynėmis be žiūrovų Atėnų klubas buvo nubaustas už nuolatinius ir besikartojančius drausmės pažeidimus.

Dar 60 tūkst. eurų baudą ir vieną mačą be žiūrovų „Panathinaikos“ užsidirbo už perpildytą areną per abejas ketvirtfinalio serijos rungtynes.

Statistikos protokole buvo nurodyta, kad 18,5 tūkst. sirgalių talpinančioje OAKA arenoje susitikimus su „Barcelona“ stebėjo po 17,5 tūkst. žiūrovų, bet iš tiesų jų galėjo būti bent 5 tūkst. daugiau. Neturėdami, kur sėstis dalis sirgalių lipo ant arenos konstrukcijų.

Eurolygos ketvirtfinalio serijos mačuose su „Barcelona“ ekipa Atėnų klubo aistruoliai nuolat naudojo draudžiamas sirenas bei fakelus.

Eurolygos drausmės komisija konstatavo, kad nuolat pasikartojantys pažeidimai kelia didžiulę grėsmę sirgaliams, komandų žaidėjams, treneriams bei teisėjams.

„Visos komandos, atvykstančios žaisti į Atėnus turi susitaikyti su tuo, jog susidurs su nesportiniu aistruolių elgesiu, o tai jiems trukdys rungtyniauti“, – teigiama Eurolygos išplatintame pranešime.

Apskųsti tokį Eurolygos drausmės komisijos sprendimą „Panathinaikos“ gali per 10 dienų.

Tai jau trečia Eurolygos bauda „Panathinaikos“ klubui per pastarąjį mėnesį. Prieš tris savaites už sirgalių elgesį mače su Maskvos CSKA ekipa Graikijos vicečempionai užsidirbo 9 tūkst. eurų baudą, o prieš kelias savaites už klubo savininko išsišokimus ir komentarus apie neva „nupirktus teisėjus“ klubui buvo skirta net 150 tūkst. eurų bauda.

Prieš kelias dienas „Panathinaikos“ klubo savininkui priklausančiame bulvariniame Graikijos sporto dienraštyje „Prasini“ buvo pasityčiota iš Eurolygos vadovo Jordi Bertomeu.

Dienraščio viršelį papuošė sporto funkcionieriaus nuotrauka su prierašu: „Bertomeu, eik velniop!“