Sportas

2017.03.22 10:18

Utopija ar realus scenarijus: kaip dabar atrodo „Žalgirio“ kelias į ketvirtfinalį

15min.lt2017.03.22 10:18

„Kol yra bent vienas procentas ir šansas, tol kovosime“, – po pralaimėjimo Stambulo „Anadolu Efes“ pareiškė Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas. Procentų – daugiau nei vienas, tačiau žalgiriečių kelyje Eurolygos ketvirtfinalio link atsirado rimtos kliūtys. Kaip atrodo „Žalgirio“ svajonės išsipildymo scenarijus?

Scenarijus beprotiškai sudėtingas ir pakankamai painus, nes lenktynėse dar dalyvauja iš viso 4 komandos.

Pirmoji sąlyga – „Žalgiris“ turi laimėti 3 likusias rungtynes, o „Anadolu Efes“ – visas 3 pralaimėti.

Lietuvos čempionai šiuo metu turi 12 pergalių ir žengia dešimti, o turkai su 15 pergalių tupi reikalingoje 8 pozicijoje.

Eurolygos reguliariojo sezono finiše „Žalgiris“ ketvirtadienį Tel Avive žais su „Maccabi“, kitą savaitę Kaune priims Milano „Emporio Armani“, o paskutinį mačą balandžio 6-ąją sužais Vitorijoje su „Baskonia“.

Turnyro lentelėje šios komandos žengia atitinkamai 12, 16 ir 5 vietose. Tiesa, pavyzdžiui, Vitorijoje šį sezoną krito tokie klubai kaip CSKA, „Fenerbahče“ ar tie patys „Anadolu Efes“, o visų nurašyti „Maccabi“ praėjusiame ture pamokė „Fenerbahče“ krepšininkus, anksčiau namuose yra nugalėję „Baskonia“ ekipą.

„Anadolu Efes“ kelias sudėtingesnis. Ketvirtadienį turkų laukia derbis su „Fenerbahče“, kitą savaitę – mūšis su „Olympiakos“, o reguliarusis sezonas jiems finišuos dvikova su „Real“. Tai yra atitinkamai 4, 3 ir 1 vietas turnyro lentelėje užimančios komandos.

„Anadolu Efes“ su „Fenerbahče“ ir „Olympiakos“ žais namuose, bet įdomu, kad šį sezoną Stambulo komanda dar neįveikė nė vieno varžovo iš pirmojo Eurolygos ketverto. Kita vertus, Velimiro Perasovičiaus auklėtiniai demonstruoja puikią formą – laimėjo 7 pastarąsias rungtynes iš 9.

Bet tuo atveju, jeigu „Žalgiris“ ir „Anadolu Efes“ surinks po vienodai pergalių, „Daruššafaka“ laimės daugiausia 1, „Crvena zvezda“ – bent 1 mačą, turnyro lentelė bus tokia, kad žalgiriečiai pateks į ketvirtfinalį.

Situacija „Žalgiriui“ ir „Anadolu Efes“ surinkus vienodai pergalių

Vieta Komanda Pergalės
7. „Crvena zvezda“ (ar kita aukščiau esanti komanda) Mažiausiai 16
8.„Žalgiris“ 15
9. „Anadolu Efes“ 15
10. „Daruššafaka“ 14 ir mažiau
 

„Nemetame balto rankšluosčio. Liko trejos rungtynės. Situacija, kad laimėsime tris mačus, o jie pralaimės – tikrai reali. Ir mes tuo tikėsime, – suklupęs prieš „Anadolu Efes“ pareiškė Š. Jasikevičius. – Žaidėjams pasakiau, kad Tel Avive galime laimėti vieną kartą. Ir tada reikės laukti varžovų malonės. Bet jūs patys matote kalendorių.

Nebūtų kokia nors utopija, jei jie pralaimėtų tris, o mes laimėtume. Mes to ir tikėsimės.“

Svarbūs ne tik „Anadolu Efes“ rezultatai

Tik reikia nepamiršti, kad lenktynėse dėl vietos aštuntuke dar skuodžia kitas žirgas iš Stambulo – „Daruššafaka“, su 13 pergalių ir 9-ąja vieta turnyro lentelėje, o potencialiai į ketvirtfinalį dar gali nepatekti ir Belgrado „Crvena zvezda“.

„Žalgiriui“ reikės sekti ir „Daruššafaka“ situaciją, nes dvi Stambulo pergalės gali sujaukti planą pralenkti „Anadolu Efes“.

Pateikiame visus įmanomus turnyro lentelės scenarijus, „Žalgiriui“ laimėjus visas likusias 3 rungtynes, ir kokioje pozicijoje „Žalgiris“ atsidurtų su skirtingomis komandomis, surinkusiomis vienodai pergalių.

Vienodai pergalių surenka „Žalgiris“, „Anadolu Efes“ ir „Daruššafaka“

Vieta Komanda Pergalės
7. „Crvena zvezda“ (bet kuri kita aukščiau esanti koamnda) 16 ir daugiau
8. „Anadolu Efes“ 15
9.„Žalgiris“ 15
10. „Daruššafaka“ 15

Vienodai pergalių surinkus „Žalgiriui“, „Anadolu Efes“, „Daruššafaka“ ir „Crvena zvezda“

Vieta Komanda Pergalės
7. „Anadolu Efes“ 15
8.„Daruššafaka“ – „Žalgiris“* 15
9.„Žalgiris“ – „Daruššafaka“ 15
10. „Crvena zvezda“ 15
 

*kadangi „Daruššafaka“ ir „Žalgiris“ šių keturių komandų kautynėse turės po vienodai – 3 pergales, skaičiuosis bendras viso sezono praleistų ir įmestų taškų santykis, nes lietuviai su turkais tarpusavio mūšiuose apsikeitė identiškų rezultatų pergalėmis 3 taškų skirtumu. Pagal dabartinę situaciją, „Daruššafaka“ prieš „Žalgirį“ turi 51 įmestų ir praleistų taškų pranašumą – tokį skirtumą žalgiriečiai turi panaikinti laimėję visas 3 rungtynes ir sulaukę pergalių iš turkų mažais skirtumais arba mažesniais nei pralaimėjimai. Kitu atveju, prie dabartinio įmestų ir praleistų taškų keturių komandų grūstyje „Daruššafaka“ būtų aštunta, „Žalgiris“ – devintas.

Vienodai pergalių surinkus „Žalgiriui“ „Crvena zvezda“ ir „Daruššafaka“

Vieta Komanda Pergalės
7. „Anadolu Efes“ 16 ir daugiau
8. „Daruššafaka“ 15
9.„Žalgiris“ 15
10. „Crvena zvezda“ 15

Vienodai pergalių surinkus „Žalgiriui“, „Crvena zvezda“ ir „Anadolu Efes“

Vieta Komanda Pergalės
7. „Daruššafaka“ 16 ir daugiau
8. „Anadolu Efes“ 15
9.„Žalgiris“ 15
10. „Crvena zvezda“ 15

Vieta Komanda Pergalės
7. „Anadolu Efes“ 15
8.„Žalgiris“ 15
9. „Crvena zvezda“ 15
10. „Daruššafaka“ 14 ir mažiau
 

„Daruššafaka“ trečiadienį dar žais su Maskvos CSKA, o likę trys turai – prieš kuklesnes „Galatasaray“ (namuose) ir Bambergo „Brose“ (svečiuose) komandas, kai reguliariojo sezono finišas numatytas namuose su Belgrado „Crvena zvezda“.

„Crvena zvezda“ liko sužaisti 4 rungtynes – su „Olympiakos“ namuose, „Barcelona“ išvykoje, UNIKS namuose ir „Daruššafaka“ svečiuose.

Kaip „Žalgiriui“ bus pragaištinga bent viena „Anadolu Efes“ pergalė, taip „Žalgirį“ sužlugdytų ir trys „Daruššafaka“ laimėjimai.

Galbūt ne utopija, tačiau „Žalgirio“ kelionė į Eurolygos ketvirtfinalį – siauru keliuku ant aukšto skardžio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.