Sportas

2015.09.08 13:45

D. Bauernmannas apie grandų finalą: laukia labai įdomi serija

Balys Šmigelskas, Diena.lt2015.09.08 13:45

Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Dirkas Bauermannas padarė tai, ko nepavyko jo pirmtakams. Prieš dvi savaites vokiečio treniruojami vilniečiai po beveik dviejų metų pertraukos džiaugėsi pergale prieš Kauno „Žalgirį“.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Dirkas Bauermannas padarė tai, ko nepavyko jo pirmtakams. Prieš dvi savaites vokiečio treniruojami vilniečiai po beveik dviejų metų pertraukos džiaugėsi pergale prieš Kauno „Žalgirį“.

Ši sostinės klubui maloni istorija jau praeityje, o antradienį komandos jėgas laikinojoje sostinėje išmėgins jau Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos starte.

Su kokiomis emocijomis pasitinkate artėjantį finalą?

Tokioje ilgoje serijoje visada laimi stipresnė komanda, atsitiktinumų čia nebūna. Neabejoju, laukia labai įdomi serija.

Kokį įspūdį palieka „Žalgiris“ per pastarąjį mėnesį?

Jau daug kartų sakiau, kad tai yra labai gera komanda, turinti fantastišką trenerį. Finaluose visi žaidžia iš paskutiniųjų, užmiršę visus šalutinius dalykus. Jie yra puikūs krepšininkai, kurie sugeba žaisti kokybišką komandinį krepšinį.

Ar broliai Lavrinovičiai gali nulemti serijos baigtį?

Kauniečių žaidimas nepriklauso nuo 1–2 žaidėjų sugebėjimų. Jie neturi megažvaigždžių, tačiau puikiai dirba komandiškai. Jeigu norime turėti šansą, privalome nenuilstamai arti gynyboje.

Kiek svarbus namų aikštelės pranašumas?

Kiekviena serija yra skirtinga. Tu kovoji visą sezoną, kad turėtum aikštės pranašumą. Žinoma, tai yra pliusas. Tačiau už tai žalgiriečiams juk niekas automatiškai pergalių neįrašys, jiems jas reikės išsikovoti. Niekada nežinai, kas gali nutikti. Kauniečiai turi ilgą atsarginių suolelį, patyrusių žaidėjų. Tačiau tikrai neketiname pasiduoti. Turime žaisti su komandine dvasia.

Laimėtose rungtynėse Kaune jūs sėkmingai taikėte žaidimo schemą, kai komandos penketuke buvo tik vienas tikras aukštaūgis. Ar tuo remsitės ir antradienio susitikime?

Viskas priklausys nuo situacijos. Į šiuos klausimus turėsime rasti atsakymus. „Žalgiris“ vienu metu mėgsta žaisti su dviem sunkiaisiais krašto puolėjais, tačiau naudoja ir kitas variacijas.

Kiek rungtynių prireiks išaiškinti čempioną?

Tai bus tikrai ilga serija. Pastaruoju metu mūsų žaidimas gerėja. Turime galimybių laimėti ir ruošiamės jomis pasinaudoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
LRT IŠ TOKIJO 21