Sportas

2017.03.14 13:26

Paieškos baigtos: auksinė Lietuvos golbolo rinktinė vėl turi trenerį

Marius Bagdonas, 15min.lt2017.03.14 13:26

Auksinėmis spalvomis praėjusiais metais nušvitusi Lietuvos aklųjų riedulio (golbolo) rinktinė jau turi naują vedlį. Komandos vyriausiuoju treneriu paskirtas vilnietis Šarūnas Jukna, pakeitęs šiame poste ilgametį komandos strategą Karolį Levickį.

Lietuvos golbolas pradeda naują etapą. Be rinktinės vyriausiojo trenerio K. Levickio ir pagrindinio savo ramsčio bei kapitono Genriko Pavliukianeco.

35-erių treneris K. Levickis šalies golbolininkus treniravo nuo 2000 metų. Vadovaujant jam, komanda tapo viena stipriausių planetoje, nuolat kopė ant aukščiausių Europos ir pasaulio čempionatų garbės pakylos laiptelių, Pekino parolimpiadoje iškovojo sidabrą, o viską vainikavo Rio de Žaneire praėjusiais metais nuskintas auksas.

Visgi po šios saldžios pergalės K. Levickis nusprendė padėti tašką. Treneris aiškino, kad tokį sprendimą priėmė dėl nuovargio ir norėdamas atkreipti dėmesį į šios sporto šakos finansavimo problemas.

Iš pradžių atrodė, kad bandymas surasti naująjį strategą gali būti neįmanoma misija. Už naujojo trenerio paieškas atsakingos Lietuvos aklųjų sporto federacijos (LASF) prezidentas Juozas Miliauskas neslėpė, jog buvo kurį laiką atsidūręs akligatvyje.

„Paieškos tikrai buvo sunkios ir truko kelis mėnesius. Teko kreiptis į Vilniaus pedagoginio universiteto vadovybę, savo ruožtu trenerio ieškojo ir Nacionalinė golbolo asociacija, bet paieškos buvo nevaisingos. Po to iniciatyvos ėmėsi patys rinktinės žaidėjai“, – apie nelengvas paieškas 15min pasakojo LASF vadovas.

Vis dėlto galiausiai pavyko rasti išeitį – komandos vairas patikėtas Vilniaus pedagoginio universiteto trečiojo kurso studentui Šarūnui Juknai.

Anot J.Miliausko, nemažai prie naujojo trenerio paieškų prisidėjo ir rinktinės nariai.

„Vyrai visi kartu turėjo susirinkimą, Šarūnas komandai tiko, smagu, jog naujasis treneris į kolektyvą buvo priimtas labai šiltai“, – pasakojo J. Miliauskas.

LASF prezidento teigimu, golbolo patirties naujasis rinktinės treneris iki šiol neturėjo, tačiau tai neturėtų tapti kliūtimi.

„Treneris atėjo pabandymui, tačiau šis darbas jam patiko. Kalbėjau su rinktinės nariais, jie taip pat per šį laiką liko patenkinti. Anot žaidėjų, treneris vis dažniau reiškia savo nuomonę, emocijas, turi įvairių sumanymų“, – pasakojo J. Miliauskas.

Prezidento teigimu, po truputį sprendžiamas ir trenerio finansavimo klausimas. Šia opia problema ne kartą skundėsi ir ankstesnis rinktinės strategas K. Levickis, teigdamas, kad kur kas daugiau uždirba iš turimo statybų verslo.

„Treneriui finansavimą skiria Kūno kultūros ir sporto departamentas. Kol kas dar negauname atsakymo iš Vilniaus miesto savivaldybės, tačiau artimiausiu metu jį turėtume gauti. Panašu, kad ir čia klausimas išsispręs teigiama linkme“, – vylėsi J. Miliauskas.

Lietuvos golbolo rinktinę Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse sudarė Genrikas Pavliukianecas, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis, Mantas Panovas, Nerijus Montvydas ir Mindaugas Suchovejus.

Iš karto po triumfo 40-metis komandos lyderis G. Pavliukianecas pranešė baigiantis karjerą. Visi kiti penki auksinės rinktinės nariai tęsia treniruotes ir galvoja apie naujus iššūkius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt