Sportas

2017.03.09 17:36

Svarbūs koziriai, kuriuos „Žalgiriui“ būtina ištraukti finišo tiesiojoje

15min.lt 2017.03.09 17:36

Prancūzas Leo Westermannas paskelbė – rungtynės su Atėnų „Panathinaikos“ žalgiriečiams yra išgyvenimo mūšis. Kad „Žalgiris“ išgyventų, įžaidėjas turės sužaisti geriau, nei tą daro antroje sezono pusėje. Bet jis ne vienas, iš kurio Šarūnas Jasikevičius laukia viso potencialo.

Mažiausiai 5 pergales per 6 likusias rungtynes, kurios atvertų greitkelį į Eurolygos ketvirtfinalį, „Žalgiris“ gali iškovoti tik įjungęs aukščiausią pavarą.

Bet to nebus, kol, pavyzdžiui, Artūras Milaknis nepradės mesti tritaškių taip, kaip gali. 30 metų snaiperis šį sezoną prametė jau 71 tritaškį ir iš toli atakuoja 39,3 proc. tikslumu. Solidus rezultatas, bet ne toks, kokiam pajėgus Artūras ir už kurį maždaug po 230 tūkst. eurų per sezoną jam moka „Žalgiris“. Dar prieš porą sezonų A. Milaknis Eurolygoje tritaškius metė pavyzdiniu 46,2 proc. tikslumu. Nepalyginamai prastesni ir kiti rodikliai. Jis nebe toks rezultatyvus, kaip buvo išvykdamas į Kazanės UNIKS (7,3 tšk. šiemet ir 10 tšk. prieš dvejus metus), ir nebe toks efektyvus (4,8 naud. bal. šiemet ir 8 naud. bal. prieš dvejus metus).

A. Milaknis padėjo pagerinti bendrą „Žalgirio“ pataikymą iš toli – nuo 32,8 proc. pernai iki 38,1 proc. šiemet, bet žalgiriečiams reikia dar daugiau snaiperio tritaškių. Kai A. Milaknis jų įmetė bent po tris per rungtynes, „Žalgiris“ laimėjo 5 iš 7 susitikimų, o tie du pralaimėti mačai – tik jų pabaigose su favoritais CSKA ir Madrido „Real“. Bet per trejas pastarąsias rungtynes taikinį pasiekė tik 1 Milo šūvis iš 9. Šį sezoną dviženklį taškų skaičių tritaškininkas surinko tik 7 mačuose iš 24.

Kitas šį sezoną beveik neatverstas „Žalgirio“ koziris – Antanas Kavaliauskas. Per 15 pirmųjų Eurolygos rungtynių A. Kavaliauskas per 13 minučių pelnė vid. 6,2 taško, atkovojo 2,9 kamuolio ir rinko 5,56 naudingumo balo.

Palyginimui, per 9 pastarąsias antrojo Eurolygos rato dvikovas vidurio puolėjo vidurkis krito perpus – iki 3,1 taško, 2,1 atkovoto kamuolio ir 2,8 naudingumo balo. Beje, pirmosiose tarpusavio rungtynėse su Atėnų „Panathinaikos“ spalio 14-ąją A. Kavaliauskas sėkmingai atakavo Chrisą Singletoną, kai per 11 minučių pelnė 6 taškus ir atkovojo 5 kamuolius, bet greitos pražangos tada sujaukė „Žalgirio“ planą. Žemiau savo galimybių ribos antrajame rate žaidžia L. Westermannas. Rinkęs vid. 8,7 taško, po 5 rezultatyvius perdavimus ir 10,7 naudingumo balo, dabar „Žalgirio“ starto penketo narys pasižymi jau tik 7 taškais ir 6,4 naudingumo balo.

Nors rezultatyvių perdavimų vidurkis kilo iki 6, klaidų skaičius nuo 2,27 taip pat pakilo iki 3, o pataikymas nuo 41,7 proc. smuko iki 36,6 proc. Krito ir kito gynėjo Kevino Pangoso rodikliai. Pirmajame Eurolygos rate pelnęs 8,9 taško, antrajame kanadietis renka 7,6. Ir taip skurdokas 7 naudingumo balų vidurkis pirmajame Eurolygos rate antrajame krito iki 4,8. Įdomi tendencija – kai K .Pangosas puikiai skirstydavo kamuolius, t. y. atlikdavo bent po 5 rezultatyvius perdavimus per rungtynes, „Žalgiris“ laimėjo 4 iš 5 tokių mačų, o pralaimėjo tik Maskvoje CSKA.

Antrajame Eurolygos rate „Žalgiriui“ trūksta senojo Brocko Motumo. Per pirmąsias 15 sezono rungtynių australas rinko vid. 12,8 taško ir 11,3 naudingumo balo, bet per 9 pastaruosius susitikimus vidurkis krito iki 8,8 taško ir 7,2 naudingumo balo. Tam įtakos galėjo turėti suklusę „Žalgirio“ varžovų treneriai. Pats Šarūnas Jasikevičius po puikių B. Motumo rungtynių serijos prisipažino, kad sezono pradžioje jam „Žalgiryje“ nebuvo pastatytas joks derinys – puolėjas taškus susirinkdavo individualiais veiksmais ir sprendimais pagal situaciją. Bet priešininkai galėjo išanalizuoti 26-erių aukštaūgio žaidimą, todėl dabar jam žaisti taip naudingai gerokai sudėtingiau. Tik atnaujinę šiuos „Žalgirio“ ginklus, žaliai balti gali tikėtis Eurolygos stebuklo.