Naujienų srautas

Sportas2017.03.09 13:14

L. Lubienė bylinėjasi dėl geriems santykiams su „Gazprom“ svarbios paramos sportui

BNS 2017.03.09 13:14

Vieno didžiausių koncernų Lietuvoje „Achemos grupė“ pagrindinė akcininkė Lyda Lubienė bylinėjasi su buvusiais grupės įmonės „Achema“ valdybos nariais dėl jų sprendimų paremti du ledo ritulio klubus, siekiant palaikyti geresnius santykius su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“.

„Teismo posėdžiuose išklausęs atsakovų ir jų atstovų paaiškinimus, kurių ieškovė nepaneigė, teismas daro išvadą, jog vienas iš tokios paramos tikslų buvo palaikyti gerus santykius su pagrindiniu dujų tiekėju „Gazprom“, tai yra tokiu būdu suderėti mažesnę dujų kainą bendrovei „Achema“, – rašoma Vilniaus apygardos teismas vasario 27 dienos nutartyje.

Pasibaigus senaties terminui, teismas atmetė L. Lubienės ieškinį, kuriuo ji iš Romualdo Žadeikos, Tautvydo Misiūno, Kasparo Jurgelionio ir Jono Kaminsko prašė solidariai priteisti 579,2 tūkst. eurų žalą, kuri esą patirta, „Achemai“ 2014 metais skyrus paramą jau nebeegzistuojančiai komandai „Žalgiris“ ir kitai ledo ritulio komandai „HC Baltica“.

2014 metų liepą „Achemos“ valdyba nutarė tapti šiuo metu jau bankrutavusios viešosios įstaigos Ledo ritulio klubas „Žalgiris“ dalininke ir skyrė jai 289,6 tūkst. eurų paramą, be to, 289,6 tūkst. eurų parama skirta viešajai įstaigai „HC Baltica“.

2014 metų spalį Elektrėnuose vyko „Achemos“ finansuojamos ledo ritulio varžybos, kuriose susitiko Lietuvos ir Rusijos rinktinės ir kurias organizavo klubas „Žalgiris“.

Žiniasklaida skelbė, kad jos galėjo būti priedanga į Lietuvą atvykti „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojui Aleksandrui Medvedevui. Neoficialiai kalbėta, kad A. Medvedevas į Lietuvą atvyko susitikti su tuometiniu premjeru Algirdu Butkevičiumi, su kuriuo jau buvo susitikęs Sočio olimpinėse žaidynėse 2014-ųjų vasarį. Tačiau susitikimas neįvyko, nes tuomet A.Butkevičius viešėjo JAV.

Vilniaus apygardos teismas be kita ko pažymėjo, kad „Achema“ ne kartą yra skyrusi didelę paramą įvairiems sporto klubams, visuomeninėms, biudžetinėms organizacijoms, parama jau anksčiau buvo skirta ir klubams „HC Baltica“ ir „Žalgiris“, todėl jos negalima laikyti išskirtiniu atveju ar juo labiau neteisėtu veiksmu.

Teismas nustatė, kad „Achemos grupės“ valdybos posėdyje 2014 metų gruodžio pradžioje dalyvavo ir L. Lubienė – jame svarstytos komisijos išvados dėl koncerno ir „Achemos“ vardu 2013–2014 metais veikusių asmenų, kurie derėjosi su „Gazprom“, veiklos. Išvadose, kurias pristatė tuometinis valdybos narys Valdas Sutkus, be kita ko, rašyta ir apie nutarimus dėl paramos ledo ritulio komandoms.

Teismo vertinimu, L. Lubienė buvo susipažinusi su išvadomis ir žinojo apie šiuos nutarimus, todėl 30 dienų terminas pareikšti reikalavimus baigėsi 2015 metų sausio pradžioje. Ieškinį teismui L. Lubienė pateikė 2015 metų kovo viduryje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi