Sportas

2017.03.08 17:51

S. Nyuiadzi grįžta į Vilniaus „Žalgirį“

BNS2017.03.08 17:51

Jubiliejinį sezoną pergalėmis pradėjęs Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su puikiai ekipos gerbėjams pažįstamu futbolininku iš Prancūzijos Serge`u Nyuiadzi. 25-erių metų futbolininkas į Lietuvos čempionų gretas sugrįžta po metų pertraukos.

S. Nyuiadzi pirmą kartą į „Žalgirį“ atvyko 2013 metų rugpjūčio viduryje. Prieš persikeldamas į Lietuvą, Toge gimęs, bet Prancūzijos pilietybę turintis futbolininkas rungtyniavo Bulgarijoje, Sofijos CSKA klube.

Lietuvos čempionų gretose jis debiutavo 2013-ųjų rugpjūčio 22-ąją Zalcburge vykusiose UEFA Europos lygos „Play-off“ etapo rungtynėse su vietos „Red Bull“ komanda. O po kelių dienų, A lygos 26-ojo turo dvikovoje su Gargždų „Banga“, S. Nyuiadzi pelnė pirmą įvartį vilkėdamas „Žalgirio“ aprangą. Iš viso 2013 metais futbolininkas „Žalgirio“gretose sužaidė 16 rungtynių, pelnė 5 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Kitame sezone S. Nyuiadzi statistika buvo dar geresnė. Vien A lygoje jis per 31-erias rungtynes pelnė 11 įvarčių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Iš viso 2014 metais futbolininkas sudalyvavo 39-eriose „Žalgirio“ rungtynėse ir svariai prisidėjo prie pergalių Lietuvos čempionate ir LFF taurės turnyre.

2015 metų sezone S. Nyuiadzi A lygoje sužaidė 23-ejas rungtynes ir pelnė 4 įvarčius, dar du tikslius smūgius pridėjo LFF taurės turnyre. Iš viso per pustrečių metų „Žalgiryje“ jis sužaidė 83-ejas rungtynes, pelnė 22 įvarčius ir atliko 23 rezultatyvius perdavimus. Pasibaigus sutarčiai su „Žalgiriu“, S. Nyuiadzi persikėlė į Turkiją. 2016 metus futbolininkas pradėjo antroje pagal pajėgumą lygoje žaidusioje „1461 Trabzon“ komandoje. Po to, kai klubas iškrito į žemesnę lygą, S. Nyuiadzi sugrįžo į Prancūziją.

Sulaukęs „Žalgirio“ pasiūlymo sugrįžti, futbolininkas apsisprendė nedvejodamas. Sostinės klubo sporto direktoriaus Mindaugo Nikoličiaus teigimu, futbolininkas sustiprins ekipą ir padidins konkurenciją dėl vietos pagrindinėje sudėtyje.

„Džiaugiamės, kad Serge`as sugrįžta į klubą. Saulius Klevinskas, Jakubas Wilkas, Darvydas Šernas ir dabar Serge`as, kuris tapo ketvirtuoju žaidėju nuo 2010 metų po nuolatinio persikėlimo į kitą klubą grįžta į „Žalgirį“. Jis turėjo pakankamai gerus dvejus su puse metų Vilniuje, yra sužaidęs daug rungtynių A lygoje bei šešis mačus Europos turnyruose. Serge`as atsineša sukauptą ir reikalingą patirtį. Planavome per vasaros transferų langą prieš Čempionų lygą sustiprinti komandą vienu krašto saugu, bet atsirado tokia galimybė ir nusprendėme susigrąžinti Serge`ą, laimint keturis mėnesius jo adaptacijos laiko, kurio, greičiausiai, net neprireiks, kadangi jis puikiai pažįsta Vilnių ir daugiau nei pusę komandos. Karjera Turkijoje po „Žalgirio“ jam dėl įvairių priežasčių nesusiklostė, bet mes puikiai žinome jo galimybes. Šiuo metu jis yra labai motyvuotas ir jo kvalifikacija mums nekelia abejonių. Esame įsitikinę, kad jis bus dar viena opcija treneriui varijuoti sudėtimi, ruošiantis A lygos rungtynėms ir iššūkiams Europoje“, – apibendrino M. Nikoličius. Į Vilnių S. Nyuiadzi atvyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, o ryte jau dalyvaus „Žalgirio“ treniruotėje.