Sportas

2017.03.08 10:49

Nusilenkite nuostabiajam vokiečiui: D. Nowitzkis įstojo į 30 000 taškų klubą

15min.lt2017.03.08 10:49

Kareemas Abdul-Jabbaras, Karlas Malone`as, Kobe Bryantas, Michaelas Jordanas ir Wiltas Chamberlainas. Dabar šioje kompanijoje bus ir Dirkas Nowitzkis. 38-erių vokietis tapo tik šeštuoju NBA žaidėju, kuriam pavyko pelnyti 30 000 taškų stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. Legendinio žaidėjo vakarą vainikavo „Dallas Mavericks“ pergalė prieš „Los Angeles Lakers“ 122:111.

Iki garbingos NBA ribos prieš rungtynes D. Nowitzkiui trūko 20 taškų. Panašu, kad Dirkas labai norėjo įstoti į tą prestižinį 30 000 taškų surinkusių žaidėjų klubą, nes jau pirmajame kėlinyje pelnė 18 taškų, taip pakartodamas asmeninį 19 sezonų rekordą.

Tas 20-asis, o iš viso 30 000-asis taškas, krito iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti beveik 11 minučių.

„American Airlines“ arenoje sirgaliai detonavo emocijų bombą. Šalia šoninės linijos džiaugsmingai šėliojo „Mavericks“ savininkas Marcas Cubanas,

Kai netrukus D. Nowitzki tritaškiu didino skirtumą 47:30 ir pelnė jau 23-ąjį tašką, „Lakers“ prašė minutės pertraukėlės, o komandos draugai naudojosi pauze ir sveikino vokietį su istoriniu pasiekimu.

Ant parketo pasirodė visa „Mavericks“ komanda. Į aikštę žengė net klubo savininkas, vėliau šalia aikštės kartu su D. Nowitzkio žmona stebėjęs istorines akimirkas vos sulaikydamas ašaras.

Sirgaliai pakilo iš savo vietų – jie vilkėjo marškinėlius su užrašu „30k“. Vaizdelis priminė triumfą NBA finale. D. Nowitzki jiems dėkojo paėjęs į aikštės centrą ir pamojavęs. Vėliau grįždamas suolo link herojus persižegnojo ir rimtu veidu sutiko 30 000 taškų pasiekimą.

D. Nowitzkis tapo pirmuoju europiečiu ir užsienio žaidėju, NBA pelniusiu 30 tūkst. taškų. Iš viso tiek surinko dar 5 krepšininkai, bet tik dar du – su viena komanda: Karlas Malone`as su „Utah Jazz“ ir Kobe Bryantas su „Los Angeles Lakers“.

„Tai buvo beprotiška kelionė – su daug pakilimų ir nuosmukių. Bet jūs visada likote su manimi. Tikiuosi, kad bus dar daugiau“, – į sirgalius po mačo kreipėsi D. Nowitzkis.

„Dirkas yra mūsų pavyzdys ir tikras krepšinio ambasadorius. Šis pasiekimas tik įtvirtina jo palikimą NBA kaip vieno geriausių visų laikų žaidėjo“, – vokietį sveikino NBA komisaras Adamas Silveris.

D. Nowitzkis iš viso pelnė 25 taškus – visus iki pertraukos. Iš viso jo sąskaitoje jau 30 005 taškai.

9-uoju šaukimu 1998-aisiais į NBA patekęs vokietis dar neketina baigti karjeros. Jo planuose – 2017-2018 metų sezonas.

Jeigu puolėjas nepakeis planų ir liks NBA dar vienam sezonui – 20-ajam karjeroje, galbūt jis pavys penktoje rezultatyviausių visų laikų krepšininkų sąrašo vietoje įsitaisiusį Wiltą Chamberlainą, kuris turi 31 419 taškų.

Daugiausiai taškų NBA istorijoje yra pelnęs Kereemas Abdul-Jabbaras – 38 387.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.