Sportas

2017.03.03 15:46

Prieš futbolo A lygos startą – netvarka internete

Paulius Cubera, 15min.lt 2017.03.03 15:46

2017 metų Lietuvos futbolo A lygos sezonas prasideda jau penktadienį, tačiau nei turnyro vadovams, nei daugumai klubų, atrodo, nesuprantama, kad savame kieme reikia susitvarkyti. Nors internetas yra bene vienintelis informacijos šaltinis, tačiau Lietuvos futbolo padangėje čia vis dar netvarka.

alyga.lt

A lygos namų išvaizda internete keičiasi kone kasmet, ne išimtis ir šie metai, kai alyga.lt puslapis šiek tiek pasikeitė.

Vis dėlto likus dienai iki čempionato pradžios, ketvirtadienį, lygos interneto svetainėje buvo labai sunku rasti komandų sudėtis. Paspaudus skiltį „komandos“ nukreipiama į vietą, kur galima ieškoti atskirų komandų bilietų.

Spaudžiant ant svetainės viršuje gražiai išdėliotų logotipų irgi patenkate ne į komandų profilius, o esate peradresuojami į pačių komandų interneto svetaines.

Pasirodo, reikia spausti ant komandų pavadinimų skiltyje „Turnyrinė lentelė“.

Vis dėlto ėmus lyginti komandų sudėtis A lygos svetainėje ir pačių komandų svetainėse, aiškiau nepasidarė. Pavyzdžiui A lygos svetainė dar ketvirtadienio vakarė skelbė, kad Kazimieras Gnedojus yra „Atlanto“ žaidėjas, nors klubas su juo sutartį jau nutraukė. Tokių neatitikimų – ne vienas ir ne du.

Nors pati lygos svetainė nuolat perpublikuoja komandų informacinius pranešimus apie naujus ar išvykstančius žaidėjus, tačiau sudėčių tvarkyti neskubėjo.

Pavyzdžiui Vilniaus „Žalgiryje“ ketvirtadienį vis dar žaidė Marius Žaliūkas, į Tailandą išvykęs Adrija Kaludjerovičius ar į „Atlantą“ persikėlęs Linas Pilibaitis. „Sūduvos“ varžovus vis dar gąsdino jau ne vieną mačą Maltoje sužaidęs Tomas Radzinevičius, o „Trakams“ atstovavo jau Izraelyje įvarčiais pasižymėjęs Nerijus Valskis.

Atrodo, kad per naktį buvo padirbėta ir penktadienį ryte šių „kliurkų“ nebebuvo. Puiku, tačiau komandų sudėtis oficialioje interneto svetainėje reikėtų sutvarkyti tikrai ne paskutinę minutę.

A lygos interneto svetainė

Rimtas iššūkis lyderiams

Vilniaus „Žalgiris“ yra stiprus internetinės komunikacijos lyderis futbolo klubų pasaulyje. Kitiems, norint pasivyti Lietuvos čempionus komunikacijoje su žiniasklaida ir sirgaliais, dar reikia daug ir sunkiai dirbti.

Vis dėlto pirmą žingsnį jau žengė Kauno „Stumbro“ ekipa, pristačiusi naują interneto svetainę. Ji patogi ir išvaizdi, o svarbiausia – dar neprasidėjus naujam sezonui jau matome pilną komandos sudėtį.

Klubas taip pat turi ne tik „Facebook“, bet ir „Twitter“, „Instagram“, „Google+“ nei „Snapchat“ socialinių tinklų paskyras. Žinoma, jas reikia ne tik sukurti, bet ir nuolat prižiūrėti, tačiau pradžia – pagirtina.

„Žalgiris“ ir „Stumbras“ ketvirtadienį buvo vienintelės komandos, internete tvarkingai pateikusios savas sudėtis.

„Stumbro“ svetainė

Lyg pirmo kurso studentai paskutinę naktį reikalus tvarkė ne tik alyga.lt, bet ir fkjonava.lt administratoriai. Penktadienį ryte pasitiko visiškai nauja komandos svetainė, nors dar ketvirtadienį čia buvo rodomas „Lietavos“ logotipas, o komandos sudėtyje treneriu pristatytas Robertas Poškus.

Geriau vėliau negu niekada.

Visur kitur – netvarka

„Trakai“ savo svetainėje nurodo turintys vos vieną vartininką (alyga.lt rodo, kad yra trys), o „Utenis“ jų turi net keturis, bet tik du puolėjus. Utenos komanda savo interneto svetainėje nurodo turinti tik 16 žaidėjų, iš kurių keturi – vartininkai.

Tuo tarpu „Sūduva“ internete nurodo turinti vos 12 žaidėjų, „Kauno Žalgiris“ – tik vienuolika (iš kurių du vartininkai).

Tiesa, ant „Trakų“ pykti negalima, nes svetainė atrodo tvarkinga, pateikiamos žaidėjų nuotraukos, jų statistiką galima išsirikiuoti pagal norimą kriterijų.

Itin nykiai ir senamadiškai atrodo „Sūduvos“ ir „Utenio“ namai internete, ne kas ir „Atlante“. Klaipėdiečiai prie žaidėjų sąrašo priskiria ir visus trenerius, gydytoją ir net spaudos atstovą.

„Kauno Žalgiriui“ trūksta tik tinkamai sudėlioti komandos sudėtį, nes interneto svetainė yra sujungta su puikiai komunikacijoje dirbančiu krepšinio klubu. Vis dėlto futbolininkai kol kas krepšininkų įdirbiu naudotis nesugeba.

Taip komandos sudėtį pristato „Utenis“