Sportas

2015.09.08 13:45

Bušido kovotojai sieks kelialapių į „K-1 World Grand Prix“

ELTA 2015.09.08 13:45

Ateinantį šeštadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje, vyksiančiame bušido „K–1 World Grand Prix“ varžybose dalyvaus vienuolikos šalių atstovai. Iš viso bus surengta dvylika kovų, iš kurių šešiose sportininkai kovos dėl kelialapių į finalines varžybas.

Ateinantį šeštadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje, vyksiančiame bušido „K–1 World Grand Prix“ varžybose dalyvaus vienuolikos šalių atstovai. Iš viso bus surengta dvylika kovų, iš kurių šešiose sportininkai kovos dėl kelialapių į finalines varžybas.

Į finalinius šešioliktukus dviejose svorio kategorijose – iki 70 kg ir per 93 kg – pateks po tris kovotojus.

Svorio kategorijoje iki 70 kg Valdemaras Kulda kovos su olandu Eyevanas Danenbergas, Vaidas Valančius – su baltarusiu Vitalijumi Gurkovu, o Tadas Jonkus – su rumunu Bogdanas Stancius. Svorio kategorijoje per 93 kg Mantas Rimdeika susitiks su Moldovos atstovu Pavelu Voroninu, Martynas Knyzelis – su belgu Brechtu Wallisu, o Mindaugas Sakalauskas – su lenku Michalu Turynski.

„Lengva nebus. Visų laukia sunkios kovos. Norėtųsi, kad kuo daugiau mūsų šalies atstovų žengtų toliau„, – naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Lietuvos bušido federacijos (LBF) prezidentas Donatas Simanaitis. Anot jo, nesėkmės atveju, lietuviai dar gali tikėtis patekti į Lenkijoje arba Ispanijoje vyksiantį atrankos turnyrą. „Tikiuosi, kad namų sienos padės ir antrųjų šansų neprireiks“, – kalbėjo LBF vadovas.

„Šis turnyras mums – istorinis. Turime retą galimybę patekti tarp šešiolikos stipriausių pasaulio kovotojų. Atstovauti Lietuvai šiose varžybose – didžiulė garbė“, – pažymėjo Kauno „Titano“ klubo kovotojas M. Sakalauskas. Anot jo, Lietuvos bušido kovotojų meistriškumo lygis nuolat auga, nes ringe vis tenka susitikti su stipriais varžovais.

Turnyras Vilniuje – bendras Lietuvos bušido federacijos (LBF) ir japonų korporacijos „K–1 Global Holdings Limited“ projektas. Varžybas tiesiogiai transliuos įvairių šalių televizijos.

Po 16 dviejų svorio kategorijų atrankos kovų nugalėtojų iš viso pasaulio rudenį kausis dėl teisės dalyvauti finalo aštuoneto varžybose, kurios turėtų vykti gruodį.

Turnyre Vilniuje dalyvaus ir vienas stipriausių pasaulio kovotojų, K–1 superžvaigždė ukrainietis Artūras Kišenka. Triskart „K–1 World Max“ vicečempionas dėl pasaulio KOK (King of Kings) čempiono diržo svorio kategorijoje iki 77 kg kovos su lenku Denisu Makowski.

„Bus nelengva. Kovai rengiausi labai atsakingai. Padarysiu viską, kad iškovočiau čempiono titulą“, – sakė A. Kišenka, kuris iki šiol kovodavo svorio kategorijoje iki 70 kg. Anksčiau 26-erių metų ukrainiečiui prieš varžybas tekdavo numesti apie aštuonis kilogramus svorio.

A. Kišenka profesionalo karjerą pradėjo 2006 metais Vilniuje, laimėdamas „K–1 Europe Max“ turnyrą.

Šeštadienį 19 val. prasidėsiančio turnyro K–1 superkovose bus galima išvysti Deividą Danylą, Igną Barysą, Matą Stebuliauską, o MMA superkovose – Maksimą Nevolią ir Tomą Pakutinską.