Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

J. Valančiūnas: „Šias trumpas atostogas noriu pasilikti tik sau“

Po pirmojo sezono NBA Jonas Valančiūnas į Lietuvą grįžo pakylėtas. Naujasis karjeros etapas pranoko jo lūkesčius. „Įgijau ir geros, ir blogos patirties. Bet buvo neblogai, tikrai neblogai“, – prisipažino stebėti Vilniaus „Lietuvos ryto“ rungtynių LKL pusfinalyje atvykęs vidurio puolėjas.

Po pirmojo sezono NBA Jonas Valančiūnas į Lietuvą grįžo pakylėtas. Naujasis karjeros etapas pranoko jo lūkesčius. „Įgijau ir geros, ir blogos patirties. Bet buvo neblogai, tikrai neblogai“, – prisipažino stebėti Vilniaus „Lietuvos ryto“ rungtynių LKL pusfinalyje atvykęs vidurio puolėjas.

Į Kanadą J. Valančiūnas sugrįš birželio mėnesį, tačiau ką veiks iki to laiko dar tiksliai nežino. „Viskas, ko noriu, tai pailsėti. Pravėdinti galvą. Atsikelti iš ryto ir žinoti, kad niekur nereikia skubėti. Norisi išnaudoti šį laiką, nes vėliau vėl lauks sunkus darbas“, – 15min.lt atskleidė aukštaūgis.

Ar neišgąsdino įtemptas NBA rungtynių grafikas?

Europoje grafikas yra labiau išplėstas. Toronte turėjome mažiau dienų treniruotėms. Ten komanda turi viską spėti kur kas greičiau. NBA rungtynės vyksta nuolat – per savaitę sužaisdavome po keturias rungtynes.

Į Torontą privalote grįžti birželio mėnesį. Turėsite gerą mėnesį atostogų, kokie planai?

Dar nesu apsisprendęs, bet jas noriu pasilikti tik sau.

Kokie darbai Jūsų laukia sugrįžus į Ameriką?

Dirbsiu, dirbsiu (šypsosi). Bus treniruočių fizinei jėgai gerinti, bus krepšinio treniruočių. Las Vegase vyks vasaros lyga. Dalyvausiu joje.

Kaip pavyko atsigauti po patirtos traumos?

Tai buvo viena iš tų blogų patirčių. Bet kaip ir iš kiekvieno tokio dalyko stengiausi pasimokyti. Galvodavau, kaip greičiau atsigauti, stebėdavau kaip žaidžia komandos draugai, kaip vyksta treniruotės. Tai man buvo patirtis. Sunku buvo grįžti po traumos, nes nerungtyniauti daugiau nei mėnesį yra daug. Dabar džiaugiuosi, kad man tai pavyko.

Ar pajautėte, kaip per sezoną pasikeitė komandos draugų požiūris į Jus?

Kiekvieną dalyką turi užsitarnauti. Žinau, kad ne visada viskas sekdavosi. Tačiau bandžiau viską pasiekti savo juodu darbu. Ten juk niekas nieko neduos, viską reikia pačiam pasiekti.

Ką klubo vadovai sakė atsisveikindami?

Visi žiūri į priekį, į kitus metus. Jie išsakė savo lūkesčius. Apibendrino, kas jiems patiko, o kas ne. Dabar visos viltys dedamos į kitą sezoną.

Laukia Lietuvos krepšinio rinktinės stovykla.

Nemanau, kad man pakenks atostogos prieš stovyklą. Nemėgstu apie viską kalbėti iš anksto, bet žaisime ir darysime viską, ką galime. Atiduosime visas savo jėgas. Šiuo metu esu sveikas ir tuo džiaugiuosi.

Nuvykęs į Kanadą ten radote, ko tikėjotės?

Kažko panašaus tikėjausi. Žinojau, kad bus super, bet nesitikėjau, kad gausiu tiek daug žaidimo minučių. Esu patenkintas. Vieta startiniame penkete suteikė papildomo pasitikėjimo savo jėgomis. Tai privertė dar labiau stengtis. Suteikė stimulo būti dar geresniu.

Kokį vaidmenį čia suvaidino komandos draugai?

Jaučiau jų palaikymą. Tai man buvo labai svarbu. Linas Kleiza visada buvo su manimi. Mūsų tokia pat kultūra, galėjome pasikalbėti lietuviškai. Jis labai daug man padėjo.

Ar galėtumėte palyginti Europos ir Amerikos sirgalius?

Visur yra gerai, kur yra sirgalių. Nesiskundžiau sirgaliais Lietuvoje, nesiskundžiu jais ir Toronte. Ir ten, ir ten galėčiau jiems parašyti A+.

Po ilgos pertraukos stebite „Lietuvos ryto“ rungtynes.

Turiu daug draugų šioje komandoje, todėl stebėjau rezultatus. Šiandien laimime prieš „Prienus“. Tai stipri komanda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi