Sportas

2017.02.22 09:08

D. Kasparaitis žengė paskutinį žingsnį Lietuvos rinktinės link ir ketina įkalbėti D. Zubrų

ELTA 2017.02.22 09:08

Tituluočiausias Lietuvos ledo ritulininkas Darius Kasparaitis antradienį įgijo teisę 2018 metais debiutuoti Lietuvos rinktinėje. Jis su Vilniaus „Hockey Punks“ klubu sužaidė Lietuvos čempionato rungtynes ir įvykdė svarbiausią kriterijų – ketverius metus iš eilės rungtyniauti savo šalies pirmenybėse.

„Negaliu pasakyti, kad šiose rungtynėse svarbiausias jausmas buvo dėl žaidimo rinktinėje, bet esant tokiam Lietuvos ledo ritulio lygiui, šiek tiek daugiau pasportavus ir išvengus traumų, tikrai galėčiau žaisti nacionalinėje komandoje. Fiziškai esu pasiruošęs, tik dar kiek per sunkus. Stebėjau Lietuvos ledo ritulininkų žaidimą, žinau, kokiose komandose jie rungtyniauja, todėl tikrai tokiame lygyje dar galėčiau rungtyniauti“, – kalbėjo D. Kasparaitis.

D. Kasparaitis šiuo metu su šeima gyvena Floridos valstijoje (JAV). Jis čia bent tris kartus per savaitę treniruojasi ant ledo.

„Norint gerai žaisti, reikia treniruotis profesionaliai, laikytis dietos. Baigęs karjerą aš jau galėjau valgyti viską, kas patinka, tačiau jei noriu dar pažaisti aukštesniame lygyje, turiu rimčiau save prižiūrėti. Dabar kasmet žadu mesti svorį, bet kiekvieną pirmadienį planuoju pradėti ir kiekvieną pirmadienio vakarą vėl prisivalgau“, – juokėsi Lietuvos ledo ritulio žvaigždė.

Kita Lietuvos ledo ritulio žvaigždė Dainius Zubrus po praėjusio sezono nebesulaukė Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) ekipų pasiūlymų ir šiais metais ne tik nebetęsia karjeros, bet ir nesitreniruoja. Nepaisant to, D. Kasparaitis savo bičiulį ketina įkalbėti kartu ruoštis 2018 metų pasaulio čempionato turnyrui, juolab, kad D. Zubrus persikėlė gyventi į tą pačią Floridos valstiją. Lietuvos ledo ritulio asociacija „Hockey Lietuva“ siekia pasaulio pirmenybių I diviziono B grupės turnyrą rengti Lietuvoje.

„Dainius pastaruoju metu nesitreniruoja, o medžioja ir žvejoja, tačiau jis labai norėjo kartu vykti į Lietuvą. Taip pat planavome kartu vykti stebėti futbolo rungtynes Anglijoje tarp „Manchester City“ ir „Manchester United“ ekipų, bet nepavyko. Smagu, kad Dainius atvyksta gyventi į Floridą, todėl galėsime kartu žaisti ir treniruotis“, – kalbėjo D. Kasparaitis.

Patyręs ledo ritulininkas prisipažino, kad jam sunku paaiškinti norą žūtbūt apsivilti Lietuvos rinktinės marškinėlius, bet būtent taip būtų maloniausia baigti karjerą.

„Aš esu lietuvis, gimęs ir užaugęs Lietuvoje. Daug metų čia gyvenau, todėl norisi karjerą baigti žaidžiant su Lietuvos rinktine. Anksčiau su Lietuvos komanda galėjau žaisti tik kuomet, kai dar buvome Sovietų Sąjungoje, o vėliau turėjau galimybę rungtyniauti vienoje stipriausių pasaulyje – Rusijos komandoje. Žinau, kad visi tikri mano sirgaliai mane gerbia, o dabar noriu įrodyti sau, kad galiu dar žaisti ir atstovauti Lietuvai“, – mintimis dalinosi D. Kasparaitis.